Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Polska

upał w mieście
15.05.2024 10:06 Ten upał jest niebezpieczny. Meteorolog: Nawet noc nie przyniesie wytchnienia

Wszystko wskazuje na to, że musimy przygotować się na ekstremalnie gorące lato. A upały w tym roku dadzą nam się we znaki dużo wcześniej. Termometry pokażą 36 stopni już w czerwcu.Instytut Meteorologii ostrzega, że takie temperatury są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. A na gorących dniach się nie skończy. Wytchnienia nie przyniosą także noce, a upały będą przynosiły gwałtowne burze, a nawet trąby powietrzne.

dzień wolny 15 października
05.04.2024 18:49 Szykuje się nowe święto państwowe. Zdziwisz się, co będzie upamiętniać

Wygląda na to, że będziemy mieli nowe święto państwowe. Dzień Społeczeństwa Obywatelskiego ma być obchodzony 15 października, na pamiątkę rekordowej frekwencji w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Czy będzie to kolejny dzień wolny od pracy?Agnieszka Buczyńska, ministra ds. społeczeństwa obywatelskiego, zapowiada niezwłoczne działania w tej sprawie. Pomysł pojawił się już w styczniu, jak informowała gazeta "Rzeczpospolita". Nowe święto państwowe nie wszystkim się jednak podoba.

olsztyn
03.04.2024 12:45 Ukochane miasto Kopernika. Tam tanio i aktywnie spędzisz majówkę z dzieckiem

To z tym miastem, a nie Toruniem przez większość życia związany był Mikołaj Kopernik. Kochał warmińskie miasto i dziś, zwiedzając jego uliczki, możemy natknąć się na ślady bytowania znanego astronoma. Ale Olsztyn to nie tylko jeziora i Kopernik, to miasto ma do zaoferowania znacznie więcej.Olsztyn jest fenomenem na światową skalę. W obrębie miasta znajduje się aż 11 jezior, z czego 8 dużych. Znajdziemy tu piękne plaże, lasy, miejsca do piknikowania... A co istotne w stolicy Warmii można spędzić majówkę i nie zbankrutować, bo Olsztyn jest tani i przyjazny. Nic dziwnego, że w najnowszym rankingu Business Insider został ulubionym miejscem Polaków do życia.

Google Street View
02.04.2024 12:54 Sprzątnij pranie z balkonu! Wiemy, gdzie i kiedy Google Street View będzie robić zdjęcia

Google znowu fotografuje Polskę. Samochody wyposażone w specjalne kamery już ruszyły i będą zwiedzać nasz kraj aż do listopada. Wiemy, w jakich miejscowościach się pojawią. Mieszkańcy powinni mieć się na baczności.Google Street View to wspaniałe narzędzie. Pozwala odwiedzić prawie każde miejsce na świecie i rozejrzeć się dookoła tak, jakbyśmy rzeczywiście tam byli. Teraz przyszła pora, aby zaktualizować zdjęcia Polski. Zabawnych wpadek na Street View nie brakuje, dlatego lepiej sprawdź, czy samochody Google nie przejadą także pod twoim domem.

Polki najpiękniejsze kobiety
04.02.2024 10:20 Najlepsze żony są z Polski. Mężczyźni z całego świata zjeżdżają się tu szukać drugiej połówki

Polki są najpiękniejsze na świecie. Wiemy to doskonale. Okazuje się, że w Polsce są też najlepsze żony. ta wieść niesie się po świecie, a kawalerowie z Hiszpanii, Włoch czy Stanów Zjednoczonych przyjeżdżają do nas, aby znaleźć wymarzoną drugą połówkę. Ci mężczyźni szukają kobiet wyznających tradycyjne wartości. Wierzą, że właśnie takie są Słowianki. Skupiają się na rodzinie i dbają o to, by mąż był zawsze zadowolony. Są piękne i zadbane, a do tego uległe. Nie tylko w życiu codziennym, ale także w łóżku. Panowie mogą się bardzo zdziwić.

demografia w polsce
16.01.2024 15:50 W skali kraju to wyjątek! To jedyna gmina w Polsce, gdzie mieszkańców przybywa

To jedyna taka gmina w całej Polsce. Tylko tutaj w 2023 roku liczba urodzeń była większa niż liczba zgonów. Cała reszta kraju odnotowuje coraz większe spadki liczby ludności.Wszystkie dane dotyczące narodzin i zgonów rysują przed nami smutną przyszłość. Jest nas coraz mniej. Wyjątkiem jest Osiek Mały - niewielka gmina w województwie wielkopolskim. 

plaża nad morzem
11.07.2023 10:58 Sinice nad morzem. Sprawdź, gdzie kąpać się bezpiecznie [MAPA KĄPIELISK]

Sinice nad  Bałtykiem doprowadziły do zamknięcia sześciu kąpielisk w Gdyni i powiecie nowodworskim. W tych lokalizacjach obowiązuje zakaz wchodzenia do wody. Sprawdź, czy inne kąpieliska są bezpieczne. 

wózki
06.03.2022 01:00 Świat zachwycony Polską. Polskie mamy zostawiają na dworcach wózki dla ukraińskich rodzin

Pomysły Polaków na pomaganie ukraińskim uchodźcom nie mają granic. Świat właśnie obiegło zdjęcie stojących na peronie wózków. Polscy rodzice zostawiają je na dworcach dla ukraińskich mam.Polacy starają się, jak mogą pomagać uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy. Organizują zbiórki żywności i produktów pierwszej potrzeby, oddają ubrania i włączają się do działań związanych z segregacją i transportem darów. Przewożą ukraińskie rodziny i zapraszają je pod swój dach lub pomagają zorganizować mieszkanie.