Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > To będzie hit tego roku! Skandynawskie imię dla pewnego siebie chłopca

To będzie hit tego roku! Skandynawskie imię dla pewnego siebie chłopca

Dziecko na podłodze
fot. Pixaby

Do niedawna to piękne imię nie cieszyło się w naszym kraju szczególną popularnością. Od kilku lat jednak rodzice wybierają je coraz chętniej. Być może dlatego, że nosiła je jedna sympatyczna postać z bajki. A być może ze względu na jego znaczenie.

Oznacza 'pokój' i 'osobę umiłowaną przez bogów'. Jednak natura Olafa, bo to o nim mowa, jest dużo bardziej złożona. To na pewno osoba, która wie, czego chce od życia. 
 

Niespodziewana popularność imienia Olaf

W Polsce od kilku lat bardzo modne jest nadawanie dzieciom imion po dziadkach, staropolskich i tradycyjnych. Jest jednak kilka perełek, które wyróżniają się na tle tego trendu. Jedną z nich jest właśnie imię Olaf o skandynawskich korzeniach. W swojej ojczyźnie jest bardzo popularne, w Polsce także je nadawano dzieciom, ale były to naprawdę wyjątki.

Od kilku lat jednak obserwuje się, że jest coraz więcej małych Olafów. Rodzice na całym świecie są zauroczeni tym imieniem. Być może jest to związane z najbardziej znanym Olafem wszech czasów, czyli sympatycznym, uroczym bałwankiem z bajki "Kraina lodu".

W Polsce 2022 roku dostało je 588 chłopców, ale prawdziwy rekord padł w 2016. Wtedy na porodówkach było aż 1051 małych Olafów. Jak widać, nie jest to chwilowe zauroczenie i być może to właśnie będzie hit 2024 roku.

Kasia (13).jpg
Fot. YouTuBe, DisneyPolskaVEVO, kadr z filmu “Kraina Lodu 2”

Wie, czego chce od życia

Olaf jest człowiekiem niezwykle pewnym siebie. Wie, czego chce od życia i jak to zdobyć. Stawia na komfort i osiąganie najlepszych wyników. Jest obdarzony syntetyczną inteligencją i w mig chwyta wszystkie zawiłości. Do tego posiada dużą dawkę optymizmu i lekceważy porażki. Niestety często za swoje niepowodzenia obwinia innych i bywa porywczy.

Wszystko przez jego choleryczny charakter. Olaf to numerologiczna siódemka. Jego natura jest więc dwojaka. Szybko wybucha, ale czasami potrzebuje odciąć się od wszystkiego i uspokoić. Siódemki są obdarzone ogromną wyobraźnią i mają wgląd w życie wewnętrzne. Dlatego Olaf może wydawać się trochę nieobecny. Jeśli jednak komuś z bliskich mu osób dzieje się krzywda, zawsze jest gotowy do pomocy.

Miłość i rodzina w życiu Olafa

Olaf jest z reguły bardzo rodzinny i uczuciowy. Niezwykle przywiązuje się do swoich bliskich. Jednakże w miłości niekoniecznie dobrze mu się powodzi. Kocha bardzo mocno, ale nie potrafi współpracować. Wychodzi z założenia, że wszystko mu się należy i chce podejmować wszystkie decyzje sam. Bywa zaborczy, czasami nawet despotyczny w stosunku do drugiej połówki, więc życie z nim nie jest łatwe.

Olaf jest bardzo lubiany. Jest niezwykle pewny siebie, więc bryluje w towarzystwie, opowiadając ciekawe anegdotki i sypiąc żartami jak z rękawa. Chwile z przyjaciółmi przy dobrym jedzeniu mógłby przeciągać w nieskończoność. Z tymi najbliższymi niestety często się kłóci, ponieważ nie uznaje kompromisów.

Olaf obchodzi imieniny tylko raz w roku, 27 lipca. Jego imię można zdrabniać na wiele sposobów: Olafek, Oluś, Olafuś, Olafcio, Olafo, Ofik, Olik, Oli.

Zobacz więcej:

Jakie imiona dla dzieci będą modne w 2024 roku? Dużo zaskoczeń

Drugie imię dla dziecka. Piękny zwyczaj czy zbędny dodatek?

Najwięcej dzieci w 2023 roku urodziło się w tym szpitalu. Należy do najlepszych w Polsce