Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > To imię dla chłopca było hitem w PRL. Kojarzy się z najprzystojniejszym polskim aktorem
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 29.06.2024 10:23

To imię dla chłopca było hitem w PRL. Kojarzy się z najprzystojniejszym polskim aktorem

dzieci zdjęcie vintage
Fot. Shutterstock/Elzbieta Sekowska

W Polsce w ubiegłym roku urodziło się blisko 260 tys. dzieci. Tylko 26 z nich otrzymały to imię dla chłopca. Kiedyś było ono bardzo popularne. Bogusław nadal kojarzy się z osobą dystyngowaną i wesołą. Czemu tam mało dzieci nosi dzisiaj to imię? Boguś to przecież fajny chłopak.

Imię Bogusław nosili amanci kina i ludzie kultury. Przez lata kojarzyło się raczej z dystyngowanym Bogusławem, niż zabawnym Bogusiem. Teraz niestety, przechodzi do historii.

Bogusław - zapomniane imię dla chłopca

Myśląc o Bogusławie, wielu z nas widzi przed oczami postać Bogusława Lindy - wielkiej gwiazdy filmu i telewizji. Innym kojarzyć się ono będzie z Bogusławem Kaczyńskim, który uczył Polskę manier.  

W 2023 roku jednak tylko 26 chłopców otrzymało to imię. W skali całego kraju to jedynie kropla. Bogusław może kojarzyć się z rosłym mężczyzną, ale słodkie zdrobnienie Boguś w sam raz pasuje do chłopca rozrabiaki, który gra w piłkę z kolegami z podwórka. 

dziecko vintage

Co oznacza imię Bogusław?

Imię Bogusław można więc przetłumaczyć jako "ten, który sławi Boga" lub "ten, który jest sławny dzięki Bogu." To imię było popularne wśród Słowian i noszone przez wiele ważnych postaci historycznych i książęcych.

Bogusław dąży do osiągania swoich celów z determinacją i wytrwałością. Nie ma dla niego trudnych zadań, opracowuje plan, który pomaga mu zrealizować najtrudniejsze życiowe zadania. Bogusie to osoby obowiązkowe i pilne, bardzo poważnie traktują zadania, którymi obdarzają go inni. Zaufanie to dla nich najważniejszy wyznacznik przyjaźni i bliskości.

Mały Boguś to dziecko, któremu buzia się nie zamyka. Maluch zadaje mnóstwo pytań, z łatwością nawiązuje przyjaźnie i nie wstydzi się zgłaszać na lekcji. To bystre dzieci, które dzielą zdolności analityczne, dlatego dobre są w przedmiotach ścisłych.

Charyzma w dzieciństwie przekłada się na dobre kontakty w pracy także  wżyciu dorosłym. Bogusław zawsze ma wielu przyjaciół szczerze mu oddanych. W miłości Boguś jest lojalny i wierny. Wybierając partnerkę życiową, wiąże się na zawsze. 

Bogusław - zdrobnienia i imieniny

Zdrobnienia od imienia Bogusław:  Boguś, Bogusławek, Bogusz, Bobi, Bodzio, Sławek, Sławciu.

Imieniny Bogusław obchodzi imieniny 22 marca, 23 września oraz 18 grudnia.

Bogusław to numerologiczna 4. To osoba solidna, pracowita i spokojna, która jednocześnie potrafi zaśmiewać się do rozpuku i zarażać pozytywnością innych. 

Zobacz też:

Przed wojną to imię dla chłopca było bardzo popularne. Dziś niewielu o nim pamięta

To imię dla chłopca było hitem w PRL. W ubiegłym roku nikt nie nazwał tak dziecka

To imię dla chłopca wraca w wielkim stylu. Wygryzie Nikodema i Antosia

 

 

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?