Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > To pytanie z "Milionerów" pogrążyło gracza. Każda mama jednak zna na nie odpowiedź
Beata Łajca
Beata Łajca 04.03.2024 21:55

To pytanie z "Milionerów" pogrążyło gracza. Każda mama jednak zna na nie odpowiedź

Milionerzy Hubert Urbański
fot. Facebook/Milionerzy TVN

"Milionerzy" wracają na antenę TVN! Na zaskakujący zwrot akcji nie trzeba było długo czekać. Uczestnik pierwszego odcinka odpadł na pytaniu, z którym świetnie poradziłaby sobie każda mama. Chodziło o semolinę.

Właśnie wystartował kolejny sezon kultowego już programu. W edycji wiosennej 2024 pojawiło się nowe koło ratunkowe, a twórcy programu są przekonani, że wkrótce pojawi się także nowy polski milioner. Jakie pytanie zaskoczyło widzów w pierwszym odcinku?

"Milionerzy" - pytanie o semolinę

Pierwszy uczestnik tego odcinka odpadł już na trzecim pytaniu. Drugi nie miał wcale więcej szczęścia, bo potknął się dokładnie w tym samym miejscu.

Pytanie, na które nie znał odpowiedzi, brzmiało:

Co powstanie z semoliny:
A - marcepan
B - maślanka
C - makaron
D - masło

Uczestnik nie miał pojęcia, czym jest semolina. Dlatego wykorzystał koło ratunkowe pół na pół. Kiedy do wyboru pozostała mu tylko odpowiedź B i C wybrał…. B i tym samym zakończył swój udział w programie.

Tymczasem semolina to nic innego jak grubo mielona mąka pszenna. Wie to każdy, kto chociaż raz przygotowywał dziecku kaszę mannę, którą również nazywa się semoliną. 

Poprawna odpowiedź na to pytanie to oczywiście C - makaron.

Beata (34).jpg
fot. TVN ???

Program "Millionerzy"

Milionerzy goszczą na antenie TVN od 1999 roku, ale w emisji było kilka dłuższych przerw. Od 19 sezonów prowadzącym programu jest niezmiennie świetny w swojej roli Hubert Urbański. 

Uczestnicy odpowiadają na pytania z wiedzy ogólnej, które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej oczytanych. Od miliona dzieli ich zaledwie 12 takich pytań, jednak nie wielu ma okazję usłyszeć wszystkie z nich.

Do tej pory każdy uczestnik miał do dyspozycji 3 koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, publiczność i pół na pół. W 2024 roku pojawiło się nowe koło: zamiana pytania dostępne po pytaniu o 40 tys. Czy to pomoże w wygraniu miliona?

Oni już wygrali milion

Do tej pory główna wygrana w polskiej edycji teleturnieju padła zaledwie 5 razy. Pierwszym milionerem w 2010 roku został Krzysztof Wójcik. Kolejna główna wygrana padła dopiero 8 lat później i zdobyła ją Maria Romanek. Na kolejne wygrane nie musieliśmy już czekać tak długo.

W 2019 roku poprawnie na 12 pytanie w Milionerach odpowiedziała Katarzyna Kant-Wysocka. W 2021 okrągły milion trafił w ręce Jacka Iwaszko, a rok później — Tomasza Orzechowskiego.

Czy w 2024 roku komuś znów uda się zdobyć główną wygraną w Milionerach?  Dodatkowe koło ratunkowe z pewnością może pomóc, zwłaszcza że jak widać, ten sezon Milionerów będzie obfitował w wyjątkowo przebiegłe pytania.

Zobacz także:

Marta i Paweł z "Rolnika" mają córeczkę! Nadali jej wyjątkowe imię

Nagranie z chrztu hitem internetu. Wierni parsknęli śmiechem

Widzowie nie mogą uwierzyć, że ma 17 lat. Teo Tomczuk zachwycił jurorów “Mam Talent”