Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Marta i Paweł z "Rolnika" mają córeczkę! Nadali jej wyjątkowe imię

Marta i Paweł z "Rolnika" mają córeczkę! Nadali jej wyjątkowe imię

Marta i Paweł z Rolnika
Fot. Instagram/marta_paszkin

Marta i Paweł to jedna z wielu już par w rodzinie “Rolnik szuka żony”. Poznali się w 7. edycji programu i od razu zapałali do siebie uczuciem. W czerwcu 2022 roku na świecie pojawił się ich synek Adaś.

Teraz poinformowali widzów, że na świat przyszła ich kolejna pociecha. Szczęśliwy ojciec zdradził, jakie imię dostała dziewczynka. Jest naprawdę piękne i bardzo oryginalne!

Miłość w "Rolnik szuka żony"

Marta Paszkin i Paweł Bodzianny od samego początku skradli serca widzów. Poznali się w 7 edycji show, kiedy kobieta wysłała do rolnika list. Już na pierwszej randce między nimi zaiskrzyło, a miłośnicy programu od razu wyczuwali chemię.

I mieli rację, bo para jest ze sobą do dzisiaj. W marcu 2022 roku wzięli ślub cywilny, a trzy miesiące później na świat przyszedł Adaś, ich syn. Chłopca w domu powitała starsza siostra Stefania, córka z poprzedniego związku Marty. A teraz w ich rodzinie pojawiło się kolejne maleństwo!

Kasia (38).jpg
Fot. Instagram/marta_paszkin

Marta i Paweł z "Rolnika" zostali rodzicami

O pojawieniu się dziewczynki na świecie poinformował w mediach społecznościowych wzruszony ojciec. Wstawił zdjęcie, na którym trzyma maleńkie zawiniątko i napisał: “Dzisiaj powtórzył się najpiękniejszy moment w moim życiu!”

Malutkiej nie śpieszyło się na świat. Jak wcześniej informowała Marta Paszkin na swoim Instagramie, dziecko miało się urodzić 12 lutego. Lekarze proponowali kobiecie wywoływanie porodu, ale ona nie zgodziła się na tę procedurę.

Na szczęście córeczka urodziła się cała i zdrowa. Jak przekazał Paweł: "Poród przebiegł ekspresowo i bez komplikacji — to chyba nagroda za ten czas oczekiwania".


 

Dziewczynka otrzymała niezwykłe imię

Ojciec zdradził też, jak malutka dostała na imię. Najmłodsze dziecko rolnikowej rodzinki dostało imię “Gracja”. To pochodzące z łaciny słowo oznacza "wdzięk" i "łaskę". Mitologiczne Gracje to boginie piękna, radości i uroku.

Takie imię musi być dobrą wróżbą na przyszłość. Urocza Gracja z mamą są jeszcze w szpitalu. Paweł na swoim Instagramie opublikował stories, na którym Marta macha przez szpitalne okno do synka Adasia. Niebawem rodzinka będzie już razem, a my życzymy im wiele pięknych chwil.

Zobacz także:

Mama Pięcioraczków pakuje walizki. Zdradziła, dokąd wyjeżdżają

Najsłodsze imiona dla dziewczynek. Aż dziw, że są tak mało popularne

Będzie dłuższy urlop macierzyński. Wiemy, kto skorzysta na zmianach

KONKURS! Rozdajemy aż 30 książek o żywieniu niemowląt
Konkurs BLW
Mamy dla Was KONKURS, w którym do wygrania jest aż 30 książek o żywieniu niemowląt od wydawnictwa RM! Szczegóły poniżej. Każdy rodzic  staje przed dylematem: jak i kiedy rozszerzać dietę dziecka? Odpowiedź powinna być oczywista: wtedy, gdy dziecko będzie gotowe. Dla każdego malucha będzie to nieco inny moment, jak więc poznać, że to już? Najlepiej sięgać po ekspercką wiedzę i… zaufać dziecku.Przed wami piękna przygoda, bo rozszerzanie diety to czas, kiedy dziecko zaczyna poznawać świat kolejnym zmysłem - smakiem. Żeby ułatwić wam tę przygodę, mamy nie lada gratkę - konkurs, w którym do wygrania jest aż 30 książek o żywieniu dzieci w tym cudownym okresie.
Czytaj dalej
Nie czekaj, aż podrośnie! Obowiązki domowe z podziałem na wiek [LISTA]
Obowiązki domowe dziecka z podziałem na wiek
Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał - wszyscy znamy to powiedzonko, a z drugiej strony nagminnie wyręczamy dzieci. Tłumaczymy sobie, że są za małe, jeszcze się w życiu napracują, a poza tym zrobią wolniej i gorzej niż rodzic. Tylko jeśli dziecku nie pozwolisz, to nie dość, że nie dasz mu cennych lekcji, to jeszcze dodajesz sobie obowiązków, a także powodów do frustracji, bo wszystko jest na twojej głowie.Dziecko ma naturalną ciekawość, kiedy ma kilka miesięcy, zaczyna naśladować twoją mimikę. Maluch uczy się czy się przez naśladownictwo rzucać piłkę, czesać i wiele innych rzeczy. Chce robić to co mama i tata, dlatego, jeśli bierze do ręki ścierkę - pozwól mu, niech sprząta z tobą. Mało tego - już trzylatek powinien mieć swoje obowiązki domowe!
Czytaj dalej