Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > W lutym urodzisz... indywidualistę. Te dzieci nie znoszą presji
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 01.02.2024 14:01

W lutym urodzisz... indywidualistę. Te dzieci nie znoszą presji

Dzieci urodzone w lutym
Fot. Unsplash

Urodzone w lutym dziecko zostało poczęte w maju lub czerwcu. Co ciekawe, to właśnie teraz rodzi się najmniej maluszków i wynika to nie tylko z mniejszej liczby dni w tym miesiącu. Ponoć w maju, wbrew pozorom, wcale niekoniecznie ludziom w głowie amory. Wolimy spędzać czas na świeżym powietrzu, niż pod kołdrą. 

Dzieci urodzone zimą mają dobrze rozwiniętą odporność, naukowcy zwracają uwagę na łatwy dostęp do świeżych warzyw i owoców w pierwszym trymestrze ciąży. Ale uwaga! Jeśli lutowy maluch zachoruje, choroba przebiega bardzo gwałtownie. Urodzeni w lutym często zmagają się z alergiami i atopowym zapaleniem skóry.

Jakie są dzieci urodzone w lutym

Rodząc dziecko w lutym, możesz spodziewać się tego, że będzie ono mieć niebanalny temperament, zarówno Wodniki, jak i Ryby to indywidualiści. Nie znoszą, kiedy ktoś patrzy im na ręce. Już maluch nie lubi być obserwowany przy zabawie, potem w pracy też wybierają samodzielne stanowiska. Świetnie sprawdzają się, dowodząc zespołem, bo mogą dzielić się swoją imponującą wiedzą, ale też często patrzą dalej niż reszta.

Są w stanie przewidywać długoterminowe konsekwencje działań. Sprawiają wrażenie, że na samą pracę poświęcają bardzo mało czasu. Jednak nie warto ich rozliczać z czasu, a z efektów. Bo jeśli urodzony w lutym przystępuje do działania, to znaczy, że wszystko już przemyślał i przeanalizował. Nawet jeśli działa poza szablonem, efekt może być zaskakujący. Zwykle lepszy, niż można było się spodziewać. 

Kopia – Marta L - 2024-02-01T120316.222.jpg
Fot. Unsplash

Zdrowie urodzonych w lutym

Rzadko łapią drobne infekcje. Jeśli chorują, to bardzo gwałtownie. Od razu pojawia się wysoka gorączka. Mają też dużą skłonność do alergii, do tego są nerwowi i niespokojni, a to często owocuje AZS czy innymi chorobami autoimmunologicznymi. Bywa, że mają problemy z oczami. Mają za to bardzo silny układ krążenia. Serce jak dzwon - to o nich. 

Mają skłonności do problemów dermatologicznych: łysienia plackowatego, wysypek, a nawet łuszczycy. Panowie urodzeni w lutym powinni regularnie badać gruczoł krokowy - statystyki pokazują, że mają skłonność do raka prostaty. Co ciekawe urodzeni w tym miesiącu są rzadziej niż inni kąsani przez owady. Częściej cierpią na krótkowzroczność.

Kopia – Marta L - 2024-02-01T120252.889.jpg
Fot. Unsplash

W lutym rodzą się zbuntowani idealiści

Ten miesiąc przynosi Wodniki i Ryby, choć te dwa znaki wiele dzieli, nie można zapomnieć o cechach wspólnych. Na szczycie ich kodeksu moralnego znajduje się uczciwość i sprawiedliwość. Nie można im zarzucić stronniczości, ani egoizmu. Mają wielkie serca i w imię wyznawanych ideałów są w stanie przekroczyć wiele granic. Dobre serce i wrodzona empatia nie pozwalają im jednak krzywdzić  przy tym innych. 

Oni nie oceniają innych, starają się zawsze zrozumieć motywy działania ludzi wokół. Doskonale rozwijają komunikatywność i ludzie lubią się im zwierzać. Często są ponadprzeciętnie inteligentni, co pozwala im znaleźć wspólny język nieomal z każdym. Jeśli uda im się połączyć pracę z pasją - dokonają niemożliwego dla innych. Jeśli wybiorą pracę ze względów praktycznych - nic nie zmusi ich do zostawania po godzinach. Obowiązki wykonują sumiennie, ale nic ponadto.

szablon (18).jpg

Lutowe dzieci nie tolerują przymusu

Wodnik urodzony w lutym ceni sobie wolność. W związku jest lojalny, jednak nie można oczekiwać od niego, że spędzi całe życie w domu. On lubi być w nowych miejscach, z nowymi ludźmi, wewnętrznie czuje, że tylko tak może się rozwijać. A jeśli zmusza się go do stania w miejscu, kurczy się w środku. Wodnik wraca do bezpiecznej przystani na swoich zasadach, albo... wcale,

Ryby są bardziej melancholijne i mało odporne na krytykę. Pielęgnują swój świat wewnętrzny i cenią sobie wolność w poglądach i zachowaniu. Też lubią się wymknąć, jednak w odróżnieniu od Wodnika mają większą skłonność do popadania w stany depresyjne, jeśli ktoś próbuje ograniczać ich wolność.

Zobacz także:

W styczniu urodzisz... lidera. Wychowanie tego dziecka to ciągła praca z emocjami

W grudniu urodzisz... farciarza! Wychowywanie go to czysta przyjemność

W listopadzie urodzisz... uparciucha. Te dzieci nie mają wielu przyjaciół