Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Wyjeżdżasz na wakacje? W tych miejscach nie chowaj cennych przedmiotów. Złodzieje znajdą je od razu
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 24.06.2024 13:52

Wyjeżdżasz na wakacje? W tych miejscach nie chowaj cennych przedmiotów. Złodzieje znajdą je od razu

włamanie do domu
For. Shutterstock/Andrey_Popov

Planujesz wyjazd na wakacje i zastanawiasz się, gdzie bezpiecznie ukryć cenne przedmioty? Istnieją pewne miejsca w domu, w których lepiej nie chować kosztowności i gotówki. Złodziejom zajmie zaledwie kilka minut, aby je znaleźć.

Oto lista miejsc, których lepiej unikać, aby zabezpieczyć swoje kosztowności przed potencjalnymi włamywaczami.

Tu nie chowaj cennych przedmiotów

Przed wyjazdem na wakacje, warto sprzątnąć w widoku wszystkie cenne przedmioty, które mogą zachęcać złodziei do odwiedzenia naszego mieszkania. Pod żądnym pozorem nie chowaj ich jednak w tych miejscach. Te popularne kryjówki na pieniądze i biżuterię do niczego się nie nadają. 

1. Szuflady w sypialni
Szuflady w sypialni, zwłaszcza w szafkach nocnych, są jednym z pierwszych miejsc, które przeszukują złodzieje. Unikaj przechowywania tam biżuterii i gotówki.

2. Kosz na bieliznę
Choć może się wydawać mało prawdopodobne, włamywacze często przeszukują kosze na bieliznę w poszukiwaniu ukrytych kosztowności. Dobrze wiedzą, że to częsta kryjówka, w której ukrywane są cenne przedmioty. 

3. Zamrażarka
Ukrywanie cennych przedmiotów w zamrażarce to popularny mit. Włamywacze dobrze znają tę sztuczkę i często przeszukują lodówki oraz zamrażarki.

4. Pudełka po butach
Pudełka po butach, szczególnie te przechowywane na górnych półkach w szafach wydają się niezłym pomysłem na ukrycie cennych przedmiotów. Niestety, jeśli schowasz tam gotówkę, już więcej możesz jej nie zobaczyć. 

5. Szafki kuchenne
Szafki kuchenne są często przeszukiwane przez włamywaczy. Unikaj przechowywania tam pieniędzy i małych cennych przedmiotów. Słoiki, pojemniki i inne torebki z mylącymi naklejkami nie zgubią sprawnego złodzieja. 

6. Pod materacem
To jedno z najbardziej oczywistych miejsc do schowania cennych przedmiotów. Włamywacze zawsze sprawdzają to miejsce.

7. Książki z wyciętymi wnętrzami
Używanie książek z wyciętymi wnętrzami do przechowywania cennych przedmiotów jest bardzo filmowe, ale to sztuczka dobrze znana złodziejom. Również chowanie przedmiotów za równo ułożonymi na półce książkami, to słaby pomysł. 

8. Schowki w meblach
Specjalne schowki w meblach, takie jak sekretnie otwierane półki czy szuflady, mogą wydawać się bezpieczne, ale doświadczony włamywacz zna takie kryjówki.

9. Wazon na kwiaty
Wazon na kwiaty, zwłaszcza z kwiatami sztucznymi, jest często używany do ukrywania kluczy lub małych przedmiotów. To jednak jedno z miejsc, które włamywacze sprawdzają w pierwszej kolejności.

10. Za obrazami i lustrem
Kryjówki za obrazami czy lustrami są dobrze znane włamywaczom. Sprawdzają oni te miejsca regularnie.
 

pexels-shvetsa-6899131.jpg
Fot. Pexels/Anna Shvets

Gdzie bezpiecznie ukryć cenne przedmioty?

Nie zaskoczy cię pewnie informacja, że najbardziej bezpieczną kryjówką na cenne przedmioty wcale nie jest twoje własne mieszkanie. Zamiast ukrywać złoto i pieniądze pod materacem, rozważ takie kryjówki: 

Sejf: Zainwestuj w solidny, zamontowany na stałe sejf.
Przyjaciele lub rodzina: Przechowaj cenne przedmioty u zaufanych osób i umów się na ich obiór po powrocie z urlopu.
Bank: Skorzystaj z sejfu bankowego na czas wyjazdu. To naprawdę tania opcja, a gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa. 
Profesjonalne usługi przechowywania: Niektóre firmy oferują bezpieczne przechowywanie wartościowych przedmiotów. Magazyny na wynajem to dobra opcja, jeśli chcesz schować przed włamywaczami laptopa lub inną cenną elektronikę. 

Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich cennych przedmiotów zależy od tego, jak dobrze są ukryte i chronione. Wybieraj mniej oczywiste i trudniejsze do znalezienia miejsca.

Mity dotyczące bezpiecznych kryjówek

W internecie znajdziesz sporo porad, jak ukrywać cenne przedmioty. Niektórzy radzą, aby chować je w opakowaniach po pieluszkach dla dzieci, inni, by wyrywać pierze z pościeli i tak upychać gotówkę i biżuterię. 

1. Czy zamrażarka to dobre miejsce na ukrycie wartościowych przedmiotów?
Nie, zamrażarka to jedno z pierwszych miejsc, które przeszukują włamywacze i nie ocali twoich skarbów. Tak, pojemnik po lodach, w których trzymasz koperek, również padnie ofiarą złodziei. 

2. Czy schowki w meblach są bezpieczne?
Schowki w meblach mogą wydawać się świetną kryjówką i bardzo widowiskową. Nie sprawdzi się ona jednak w prawdziwym życiu, doświadczeni włamywacze w ciągu kilku minut przetrząsną całe mieszkanie i przetrzepią meble, by odkryć, gdzie schowałeś cenne przedmioty. 

3. Gdzie najlepiej ukryć cenne przedmioty podczas wyjazdu?
Najlepszym rozwiązaniem jest solidny, zamontowany na stałe sejf, przechowywanie u zaufanych osób lub skorzystanie z sejfu bankowego.

Zobacz też:

Co spakować dziecku na kolonie. Pełna lista niezbędnych rzeczy

Na wakacje z babcią, a może pociągiem do cioci? Kiedy dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd?

Zarabiamy 13 tys. złotych i nie stać nas na wakacje. Na chleb pożyczamy od mojej matki
 

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?