Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > 13 221 zł tygodniowo. Mama pięcioraczków zdradza, ile kosztuje życie w raju
Beata Łajca
Beata Łajca 24.06.2024 10:05

13 221 zł tygodniowo. Mama pięcioraczków zdradza, ile kosztuje życie w raju

Mama Pięcioraczków
fot. Facebook/Rodzina Clarke/Instagran/rodzinaclarke

Mama Pięcioraczków ciągle poszukuje nowego domu dla swojej rodziny na tajlandzkiej wyspie Koh Lanta. Regularnie ogląda kolejne lokale, ale znalezienie takiego, który pomieści ich trzynastoosobową rodzinę, graniczy z cudem. Zwłaszcza że ogromne znaczenie mają pieniądze. Ile kosztuje rodzinę Clarke życie w raju?

13 221 zł – ta kwota robi wrażenie, nawet gdyby trzeba było ją płacić tylko co miesiąc. A za dom w Tajlandii właśnie tyle trzeba zapłacić każdego tygodnia. Jak widać opłacenie tajlandzkiej willi jest równie trudne jak jej wybór, a czas na opuszczenie dotychczasowego domu już się rodzinie kończy.

Mama Pięcioraczków znów pakuje walizki

Przez trzy miesiące Mama Pięcioraczków i jej rodzina zdążyli już przyzwyczaić się do swojego pięknego tajlandzkiego domu. Willa idealnie spełniała ich potrzeby – miała odpowiednią ilość sypialni, basen i zacienione patio, a przede wszystkim była bezpieczna dla dzieci i mieściła się w ich budżecie.

Niestety 13-osobowa rodzina musi opuścić swój dotychczasowy dom. Gdy go wynajmowali, nie wiedzieli jeszcze, jak długo zostaną w Tajlandii. Rezerwację mieli tylko do końca czerwca. Już 1 lipca do domu wprowadzi się ktoś inny, więc Clarke’owie muszą znaleźć nowe lokum przynajmniej na miesiąc.

13 221 zł tygodniowo

Pani Dominika regularnie dzieli się ze swoimi fanami relacjami z oglądania kolejnych tajlandzkich willi. Chociaż wiele z nich zachwyca, to do tej pory żadna nie spełniła wszystkich wymagań dużej rodziny z malutkimi dziećmi. Ostatnich kilka domów Mama Pięcioraczków oglądała razem z "Królową Życia" Adrianną Eisenbach.

W jednym z filmów Dominika Clarke zdradziła, jakie są koszty życia na drugim końcu świata. Za dom z czterema sypialniami i basenem musi zapłacić astronomiczną kwotę 120 tys. batów, czyli 13 221 zł tygodniowo! A to nie był jeszcze najdroższy dom, który oglądali. Jedynym pocieszeniem jest to, że ceny na wynajem spadają poza sezonem. Ta willa w okresie od kwietnia do października kosztuje mniej – 60 tys. batów tygodniowo.

Czy Mama Pięcioraczków znajdzie nowy dom?

Czas na znalezienie nowego domu dobiega końca. Dzieci Clarke’ów chodzą do szkoły, więc nie mogą wyprowadzić się zbyt daleko od dotychczasowego miejsca zamieszkania. Koszty są istotne w trakcie poszukiwania domu, ale równie ważne jest zapewnienie wszystkim, zwłaszcza maluszkom, wygody i bezpieczeństwa.

Pięcioraczki są coraz bardziej ruchliwe. Dziewczynki już raczkują i powoli zaczynają wstawać. Pani Dominika zrezygnowała z jednego z domów, bo miał za dużo schodów i niebezpiecznych barierek. Odpowiednich warunków wymaga także Czaruś, który rozwija się troszkę wolniej niż jego siostry. Mamy nadzieję, że już wkrótce rodzina Clarke znajdzie nowy, wymarzony dom.

Zobacz także:

Królowa Życia odwiedziła rodzinę Pięcioraczków w Tajlandii. Mama pokazała, jak zareagowały dzieci

Dzieci Barbary Sienkiewicz zostały same na świecie. Kto się nimi zaopiekuje?

"Mamo, wybacz mi, zabierz mnie do domu" błagał Krzyś. Dostał list pożegnalny i wrócił do domu dziecka

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?