Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Zabierz dziecko na najpiękniejsze plaże w Europie. Szybki lot i wykąpiecie się w morzu
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 11.06.2024 09:23

Zabierz dziecko na najpiękniejsze plaże w Europie. Szybki lot i wykąpiecie się w morzu

rodzina plaża
Fot. Pixabay/Michelle_Raponi

Czy da się dolecieć z Polski na piękne plaże w czasie krótszym niż 3 godziny? Naturalnie! Polskie rodziny najczęściej wybierają 7-dniowe letnie wakacje za granicą. Przy tak krótkim urlopie, sprawdzamy, ile trwa podróż, bo odpoczywać chcemy na plaży, a nie w samolocie.

Wyszukałyśmy dla was sześć pięknych plaż, do których z Polski dolecicie w mniej niż trzy godziny. Lepiej zacznijcie się pakować, bo ruszamy!

Piękne plaże we Włoszech, do których dolecisz w 3 godziny

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu? Na pewno do stolicy słonecznych Włoch prowadzi linia lotnicza, z lotniska Warszawa-Modlin do Rzym-Fiumicino.ta podróż trwa2 godziny i 45 minut i to bez przesiadki. Lotnisko, podobnie jak to w Modlinie, nie znajduje się bezpośrednio w stolicy, jednak z niego rzut beretem do pięknych plaż.

Mediterraneo Beach Fiumicino to piaszczysta plaża, idealna na szybki wypad - nawet jednodniowy. Jest tu wszystcko, czego potrzeba: restauracje z prostymi włoskimi daniami i pyszne włoskie gelatto. W Fiumicino nietrudno też znaleźć ncleg - doskonałe miejsce, choćby na weekend. 

Z tego samego lotniska można też z łatwością dostrzec do Tibidabo Beach Srl. Podróż z lotniska wynajętym samochodem zajmuje jedynie 20 minut. A u celu znajdziecie piękną prywatną plażę z placem zabaw, basenem i uroczą restauracją. Obsługa na 5+ piszą ci, którzy mieli przyjemność odwiedzić to miejsce. 

dziecko plaża
Fot. Pixabay/bdabney

Lot do Złotych Piasków, Bułgaria w 2 godziny

Już w latach 80. i 90. Polacy pokochali Bułgarię, jeździliśmy tam zapakowanymi pod dach "Maluchami". Dziś podróż jest znacznie przyjemniejsza. Z Warszawy do Bułgarii dolecisz w 2 godziny i 10 minut. Lotnisko w Burgas znajduje się nieomal na samym wybrzeżu, stąd można wynająć samochód i popędzić na plażę. Zaledwie 8 km od lotniska znajdziecie piękną plażę Central Beach Sarafovo. Wstęp na piaszczystą plażę jest bezpłatny, na miejscu można dobrze zjeść, wypożyczyć leżaki i parasole. Plaża może pochwalić się krystalicznie czystą błękitną wodą.

Do Złotych Piasków można dolecieć bezpośrednio np. z Krakowa, lot trwa zaledwie 1 h 45 min, koszt około 450 zł w cenie regularnej. Nie musicie obawiać się o komunikację, bo w Złotych Piaskach bez trudu znajdziecie nocleg u Polaków, jest tam wiele polskich apartamentów. Okoliczne plaże są... złote i piaszczyste. Same Złote Piaski są bardziej kameralne, niż okolice Burgas. To lokalizacja idealna dla rodzin z dziećmi, ze względu na panujący tu spokój.

Najmniej oblegane plaże w mniej niż 3 godziny

Z Polski w zaledwie 2 godziny można dolecieć do Albanii. Z Tirana Internatonal Airport w 40 minut dojedziecie autem od miasteczka Rinia, w którym zlokalizowane są liczne plaże miejskie z wolnym dostępem. Jak to na miejskich plażach, w Rinii nie brak kafejek, restauracji i bogatej infrastruktury.

Innym mniej oczywistym kierunkiem będzie Łotwa. Idealna, jeśli chcecie odpocząć od upałów, bo tam jest nieco chłodniej niż w Polsce. Łotwa ma ponad 650 km linii brzegowej, a na niej mnóstwo pięknych dzikich plaż i wiele takich, na których można np. wypożyczyć leżaki. A teraz najlepsze: z lotniska Warszawa-Modlin do Rygi leci się 1 h 15 minut. Idealnie na pierwsy lot z dzieckiem. 

Na miejscu z łatwością wynajmiecie samochód i w zaledwie 40 minut dotrzecie do Vakarbulli Beach. To plaża z bogatą infrastrukturą, która przystosowana jest równie dla osób z niepełnosprawnością ruchową, nie ma więc problemu, by wejść na nią z wózkiem dziecięcym. Bilet lotniczy do Rygi i z powrotem można upolować za 49 zł! 

Zobacz także:

Polskie Malediwy za darmo. Tu zrobisz rodzinie zdjęcia jak z rajskich wakacji

Nie stać nas na wakacje w Polsce, więc polecieliśmy do Turcji. Zaskoczy was, jak tani był to urlop

Jedna z najpiękniejszych plaż na świecie znajduje się w Sopocie. Niewielu wie, jak ją znaleźć