Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > "Komuś chyba sufit spadł na głowę!". Cena fasolki szparagowej w Biedronce? Sami zobaczcie
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 09.05.2024 09:10

"Komuś chyba sufit spadł na głowę!". Cena fasolki szparagowej w Biedronce? Sami zobaczcie

Cena fasolki szparagowej w Biedronce
Fot. Portal Parentingowy/Materiały Czytelnika

Kochamy dyskonty, wszystko w jednym miejscu, a do tego ceny - niższe, niż wszędzie. Jednak jak się okazuje - nie wszystkie. Nasz zszokowany Czytelnik przysłał zdjęcie cenówki z Biedronki.

- Odechciało mi się na razie fasolki szparagowej - mówi. - Sufit im chyba spadł na głowę, jeśli sądzą, że ktoś to kupi. Cena zielonych fasolek faktycznie jest “zaporowa”.

Cena fasolki szparagowej w Biedronce

Oglądając zdjęcie, przecieramy oczy ze zdumienia. Bo przecież w Biedronce ceny zawsze były przystępne. Tymczasem ta, za którą w dyskoncie można kupić fasolkę, dosłownie wbija fotel. Nie powstydziłyby się jej BARDZO ekskluzywne delikatesy.

Co ciekawe, sama chciałam kupić kilkukrotnie mrożoną fasolkę w Biedronce, od jakiegoś czasu jej nie było. Teraz jest jasne dlaczego. Sieć szykowała się na sprzedaż świeżej - pierwszej z polskich tuneli. Cena? 69,99 zł za kilogram!

Cena fasolki w Biedronce

Niskie ceny w Biedronce? Zapomnij

W kontekście ceny fasolki szparagowej w Biedronce zabawnie wygląda charakterystyczna dla sieci kartka z ceną. Opatrzona tradycyjnym: “Zawsze niskie ceny”. W tym przypadku chyba rozsądnie byłoby odejść od tego szablonu i… nie drażnić klientów.

Sezon na fasolkę szparagową zaczyna się w pierwszej połowie lipca - oczywiście mowa tu o warzywach z gruntu. Te w tunelach będą nieco wcześniej, ale mowa tu o dwóch tygodniach, a nie dwóch miesiącach! Co trzeba więc zrobić, żeby polską fasolkę wyhodować w pierwszej połowie maja?

fasolka szparagowa
Fot. Portal Parentingowy

Fasolka szparagowa w Biedronce - 70 zł za 1 kg

Astronomiczna kwota za fasolkę szparagową w Biedronce wynika z jednego - z kosztów produkcji. Dziś rano mój trawnik był oszroniony, jakim sposobem więc tak ciepłolubne rośliny jak fasola w naszym klimacie mogą wydać plon w tych warunkach?

Szczerze - nie chcecie wiedzieć. Mało prawdopodobne, aby producent hodował fasolę w dużym pokoju przy grzejniku. Te rośliny wymagają znacznie więcej pracy i… przyspieszaczy. Mówiąc wprost - chemii. Bardzo wczesne nowalijki są pełne nawozów. Czy warto je jeść? Odpowiedzcie sobie sami. Inna kwestia, to pytanie: Kogo na to stać?

Zobacz także:

Kultowe lody wracają do sklepów! Symbol luksusu z lat 90. kupisz już za 17 zł

Zasadź te warzywa w ogrodzie, a pozbędziesz się kleszczy. Żałuję, że wcześniej tego nie wiedziałam

Dieta na problemy z tarczycą. Tych ziaren nie powinnaś jeść