Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Mama Pięcioraczków chudnie w oczach. Zrzuciła już 30 kg!
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 09.02.2024 11:14

Mama Pięcioraczków chudnie w oczach. Zrzuciła już 30 kg!

Mama Pięcioraczków schudła 30 kg
Fot. Instagram/ Pięcioraczki z Horyńca

Zrzucenie 30 kg to nie jest spacer przez łączkę. To ciężka praca i wymaga ogromu determinacji. Dominika Clark dokonała tego, mimo iż na co dzień wychowuje 11 dzieci, a do tego przez znaczną część swojej metamorfozy nie mogła uprawiać sportu. Jak?

Mama pięcioraczków z Horyńca zagościła na kanapie Dzień Dobry TVN, gdzie zdradziła, jak udało jej się dokonać niemożliwego. Kobieta chce dzielić się swoją wiedzą, dlatego zdecydowała się napisać książkę, którą ma nadzieję zainspirować inne kobiety do walki o zdrowie. 

Mama Pięcioraczków schudła 30 kg

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że Dominika Clark schudła 15 kg, tymczasem spadek wagi przyspieszył i do wymarzonych cyferek, zostało zaledwie 5 kg! Kobieta niespełna rok temu urodziła pięcioraczki, które zmieniły życie całej rodziny. Ciąża nie przeszła jednak bez echa, bo pani Dominika, po znacznym zwiększeniu masy zaczęła mieć problemy ze stawami

Kobieta przeszła trzy operacje kolana, które ucierpiało w okresie ciąży. Jednak to nie wszystko - problemy z poziomem insuliny również nie ułatwiały chudnięcia. Jednak pani Dominika była zdeterminowana. - Nie chodziło tylko o lepszy wygląd - mówiła w śniadaniówce. Opieka nad 11 dzieci to nie lada wyzwanie, kobieta nie może pozwolić sobie na utratę sprawności.  

Jak Dominice Clark udało się schudnąć 30 kg

Kobieta w krytycznym momencie ważyła 112 kg. Nie kryła, że ta waga wynika również z kłopotów ze zdrowiem. Żeby schudnąć, postanowiła zabrać się za to na poważnie i zaczęła studiować dietetykę i suplementację. Przyznaje, że ta wiedza znacząco ułatwiła jej zadanie. W czasie odchudzania posiłkowała się różnymi suplementami, głównie zdrowymi olejami funkcyjnymi.

Efekty były szybkie, choć przez część czasu Dominika Clark była… unieruchomiona. Najpierw jeździła na wózku, potem poruszała się o kulach. - Ruch jest bardzo ważny i potrzebny dla zachowania zdrowia - mówiła w rozmowie z Pauliną Kurpińską i Damianem Michałowskim. - Jednak nie zawsze jest możliwy, to jednak nie wyklucza utraty wagi, ruch to 20 proc. sukcesu, a dieta, aż 80! - dodała.

Dieta przy dzieciach jest możliwa

Prowadzący pytali panią Clark, czy domownicy jedli to samo co ona. To pytanie nurtuje każdego, kto choć raz próbował być na diecie, gotując jednocześnie dla bliskich. Pani Dominika przyznała, że jej posiłki na początku zupełnie nie interesowały pociech. - Po jakimś czasie zaczęli trochę próbować mojego jedzenia, ale to tylko  testy - żartowała w programie.

Mama Pięcioraczków pojawiła się w programie nie bez powodu, wizyta miała ścisły związek z premierą jej książki, którą poświęciła właśnie swojej przemianie.  “POSTanowienie. Naukowe Odchudzanie dla leniwych: Metoda 5 Kroków: Zrozumienie, Aktywacja, Działanie, Efekty, Konsolidacja”, którą już można nabyć w księgarniach internetowych. Za tę pozycję trzeba zapłacić około 65 zł. Premiera miała miejsce zaledwie tydzień temu, a na Amazonie już jest bestselerem!

Kopia – Marta L (25).png
Fot. Instagram/ Pięcioraczki z Horyńca, Amazon.com

Jak schudnąć po ciąży

Bywa, że po urodzeniu dziecka, czy dzieci, waga nie spada tak szybko, jak byśmy tego chciały. Jednak to nie jest czas na głodówki, diety z wykluczeniem, czy eksperymenty. Po pierwsze zawsze powinno się poczekać do końca połogu. 

Łatwiej jest schudnąć, kiedy karmisz piersią, bo produkcja mleka to dodatkowe kalorie, które nasz organizm pali - nawet 500 kcal na dobę. Codzienne spokojne spacery z wózkiem powinny trwać nie mniej niż godzinę w równym tempie. To naprawdę pomaga.

Jeśli odżywiasz się zdrowo, a mimo to waga nie spada, wybierz się do lekarza pierwszego kontaktu, ten zleci podstawowe badania. Dopiero po konsultacji lekarskiej i analizie wyników, warto wybrać się do dietetyka, który pomoże ustalić właściwy plan odżywiania. Podpowiadamy, jak szybko skorzystać z bezpłatnej porady specjalisty na NFZ.

Zobacz także:

Mama Pięcioraczków pakuje walizki. Zdradziła, dokąd wyjeżdżają

Mama Pięcioraczków apeluje o pomoc: "Każda ilość się przyda"

Mama pięcioraczków z Horyńca gorzko o relacjach z rodziną. “Nikt nam nie pomaga”