Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Najlepsze żony są z Polski. Mężczyźni z całego świata zjeżdżają się tu szukać drugiej połówki
Beata Łajca
Beata Łajca 04.02.2024 10:20

Najlepsze żony są z Polski. Mężczyźni z całego świata zjeżdżają się tu szukać drugiej połówki

Polki najpiękniejsze kobiety
Fot. Shutterstock

Polki są najpiękniejsze na świecie. Wiemy to doskonale. Okazuje się, że w Polsce są też najlepsze żony. ta wieść niesie się po świecie, a kawalerowie z Hiszpanii, Włoch czy Stanów Zjednoczonych przyjeżdżają do nas, aby znaleźć wymarzoną drugą połówkę. 

Ci mężczyźni szukają kobiet wyznających tradycyjne wartości. Wierzą, że właśnie takie są Słowianki. Skupiają się na rodzinie i dbają o to, by mąż był zawsze zadowolony. Są piękne i zadbane, a do tego uległe. Nie tylko w życiu codziennym, ale także w łóżku. Panowie mogą się bardzo zdziwić.

Szukają "slavic girl” na żonę

Na Instagramie i na Tik Toku pojawiają się setki tysięcy postów oznaczonych hasłem “slavic girl” (ang. słowiańska dziewczyna). Możemy w nich zobaczyć piękne kobiety, które podkreślające swoje słowiańskie pochodzenie. Wśród nich Polki, Ukrainki czy Rosjanki. Ten trend stał się tak popularny, a uroda Słowianek tak popularna, że brakuje pań spoza Europy, które stylizują się na "slavic girl”. Dzięki tej niewinnej zabawie cały świat zachwyca się Słowiankami.

Panowie podkreślają, że Słowianki są piękne i seksowne. Sypią się komplementy mniej lub bardziej wysmakowane. Ale oprócz tego widać wyraźnie, że wielu z nich chętnie związałoby się z taką kobietą. Zakładając, że oprócz pięknego wyglądu, ma im do zaoferowania ogromne pokłady miłości i troski. Wierzą, że stworzy z nimi tradycyjny dom i będzie o niego dbać. Niektórzy piszą wprost, że szukają słowiańskiej żony. I rzeczywiście tak jest.

Polki coraz częściej wychodzą za obcokrajowców

Liczba małżeństw mieszanych stale wzrasta. Polki i Polacy coraz częściej wiążą się z osobą innego obywatelstwa. Każdego roku takich małżeństw zawiera się nawet 40 tysięcy. Szacuje się, że około 75 proc. z nich to związki Polek z mężczyznami obcego pochodzenia. Wielu panom udaje się więc szczęśliwie związać z kobietą z Polski.

Coraz więcej mężczyzn z Zachodu wiąże się też z Ukrainkami. Wojna za naszą wschodnią granicą zmusiła miliony kobiet do emigracji. Cały świat mógł je wtedy poznać, nie tylko jako skrzywdzone uchodźczynie, ale także jako piękne i zadbane kobiety. Te cechy zawsze wyróżniały Ukrainki na tle innych kobiet. Niektórzy mężczyźni otwarcie mówią o tym, że chętnie właśnie tam szukaliby żony. Skąd w mężczyznach to pragnienie słowiańskiej żony?

Mężczyźni nie radzą sobie z nowoczesnymi kobietami

Tak mówi prof. Zbigniew Nęcki, psycholog z Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, w rozmowie z Wirtualną Polską. Niektórzy panowie tęsknią za starym, stereotypowym podziałem ról w związku. Szukają kruchych i delikatnych kobiet, przy których poczują się bardziej męsko. Pragną uśmiechniętej i podporządkowanej żony i wierzą, że znajdą ją w Polsce lub na Ukrainie.

Stereotypy mają się dobrze. Niektórzy wierzą, że w Polsce są białe niedźwiedzie, a inni w stereotyp słowiańskiej kobiety. U nas to już tak nie wygląda. Kobiety słowiańskie coraz częściej szukają związków opartych na partnerstwie i równości. Panowie, którzy przyjeżdżają do Polski w celach matrymonialnych i szukają potulnych owieczek, bardzo szybko mogą się rozczarować

Mówi prof. Nęcki i ma sporo racji, bo dziś Słowianki robią karierę, a obowiązkami domowymi chętnie dzielą się z partnerem, z legend została man jedynie uroda.

Stereotyp o kobietach utrwalany przez kobiety

Niestety, zdarza się, że stereotyp oddanej i uległej żony, pielęgnują właśnie kobiety. Wśród nich Pola Jankowska – Polka mieszkająca na stałe w Madrycie. Pola działa w mediach społecznościowych, nie tylko publikując swoje zdjęcia oznaczone #slavicgirl, ale także ciekawe opinie na temat tego, jak kobieta powinna wspierać mężczyznę w związku. Na swoim profilu na Instagramie ma już ponad 260 tys. obserwujących, a ich liczba stale rośnie.

Pola w swoich wypowiedziach w języku hiszpańskim, mówi m.in., że Słowianka jest kobieca, delikatna, oddana rodzinie i mężowi. Ale to nie wszystko.

W jednym z postów możemy przeczytać takie mądrości:

Bądź powerbankiem dla swojego mężczyzny (…)To kobieta odpowiedzialna jest za to, żeby stworzyć mu bezpieczną przestrzeń, do której może wrócić, zaspokoić głód i naładować baterie.

Dopóki kobiety będą o sobie tak mówić, dopóty żywy będzie stereotyp słowiańskiej żony. O urodzie Polek nie będziemy dyskutować. Ale jeśli ktoś chce się ożenić z Polką, bo myśli, że będzie potulna i uległa, to może się bardzo zdziwić.

Zobacz także:

Jestem rozpieszczoną matką. Biorę 800+, nie gotuję, nie prasuję i nie piorę na tarze

Współczesna babcia nie "bawi wnuków", bo nie ma czasu. Woli mieć swoje życie

Jego twarz zna każde dziecko. Kim jest chłopiec z Kinder Chocolate?