portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Nie pozwalał rodzinie chodzić do toalety i głodził. Wpadł, gdy oblał kota wrzątkiem
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 11.09.2023 08:09

Nie pozwalał rodzinie chodzić do toalety i głodził. Wpadł, gdy oblał kota wrzątkiem

radiowóz
Fot. Wikipedia Commons

39-letniemu mieszkańcowi gminy Dubienka w powiecie chełmskim grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna przez lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Wpadł, bo polał kota wrzątkiem.

Policja otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej. Kiedy dojechali na miejsce, zobaczyli mężczyznę, który terroryzował własną rodzinę. Zatrzymany groził śmiercią żonie, w ręce trzymał nóż.

Interwencja policji przy awanturze domowej

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na jednej z posesji w gminie Dubienka w powiecie chełmskim. Agresywny mężczyzna terroryzował nożem żonę i czwórkę własnych dzieci. Partnerce groził śmiercią. 

Sąsiedzi usłyszeli krzyki i zawiadomili służby. Okazało się, że mężczyzna oblał wrzątkiem kota, co doprowadziło do eskalacji konfliktu z bliskimi.

Kopia – Green Beans (30).jpg

Znęcał się od lat

Jak się okazuje, agresywny 39-latek od lat znęcał się nad bliskimi. Wszczynał awantury, bił ich i obrażał. Jednak posuwał się znacznie dalej w swoim okrucieństwie. Bliscy w czasie nie mogli spożywać posiłków, czy korzystać z toalety. 

Mężczyznę zatrzymano i natychmiast wszczęto procedurę tworzenia Niebieskiej Karty. To sformalizowany sposób zapobiegania przemocy w rodzinie. Służby regularnie kontrolują, co dzieje się w rodzinie, która została nią objęta, aby uniemożliwić oprawcy dalsze stosowanie przemocy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Agresywny 39-latek został zatrzymany. Na postawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał zarzuty znęcania się nad bliskimi, a także nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 

Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz także:

Taki płacz zmienia wiele w mózgu dziecka. Zmiany są nieodwracalne

Żarty się skończyły. Tak pokonasz uzależnienie dziecka od gier

Czy religia jest obowiązkowa? Tak wypiszesz dziecko z katechezy