portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Od 30 lat nie urodziło się tam żadne dziecko. Do teraz! Chłopiec otrzymał cudowne imię
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 17.11.2023 11:57

Od 30 lat nie urodziło się tam żadne dziecko. Do teraz! Chłopiec otrzymał cudowne imię

narodziny w Tizzola
Fot. Pixaby

Takiej radości Włosi zamieszkujący wioskę Tizzola w Apeninach nie przeżywali od 30 lat! Po trzech dekadach niżu demograficznego wreszcie na świat przyszło tam dziecko. I to nie byle jakie! Chłopak-zuch, który przyniósł włoskim góralom szczęście i dumę. 
 

Wyludniające się obszary Italii

Od wielu lat Włochy borykają się z odpływem młodych ludzi ze wsi do miast. Wielokrotnie gminy oferowały za bezcen nieruchomości na włoskich wyspach lub w wyludnionych miejscowościach jak Troina w prowincji Enna, Zungoni w prowicji Avellino czy Lecce nei Marsi w prowincji L'Aquila.

Podobny los mógłby spotkać wioskę Tizzola, w której do tej pory mieszkało zaledwie 25 osób. Na szczęście w ostatnich latach zamieszkali tu młodzi zakochani, którzy sprowadzili na świat kolejnego obywatela. Ostatnio poród przyjmowano tu 30 lat temu. 

Cudowne narodziny

Lokalny dziennik "Il Resto del Carlino" podał, że do grona mieszkańców Tizzola dołączył malutki chłopiec. Noworodek stał się tym samym 26 obywatelem wioski.

"Na swój mały sposób udało nam się przełamać trend demograficzny w naszych Apeninach. Tutaj w większości wioski zamieszkuje zaledwie kilka osób, prawie wszystkie w podeszłym wieku; nierzadko można zobaczyć obchody setnych urodzin. Ale ludzie w górach są bardzo pomocni, każdy biegnie, gdy jest potrzebny. Również z tego powodu cieszymy się, że nasz maluch będzie dorastać właśnie tutaj" - powiedział tata maleństwa.

Zaledwie w dwa dni od narodzin chłopiec stał się prawdziwą medialną sensacją. Piszą o nim gazety, pokazuje go telewizja. Z pewnością to jedne z najbardziej spektakularnych narodzin we Włoszech. 

Imię po sławnym muzyku

Chłopiec otrzymał imię po sławnym muzyku rockowym, liderze zespołu Guns'n'Roses, którego mama maleństwa jest oddaną fanką. Synek pary, która odmieniła życie mieszkańców Tizzoli ma na imię Axel.

Choć może wydawać się mało włoskie, Axel z pewnością wpisze się na karty historii regionu Emilia-Romania. A być może pójdzie w ślady swojego imiennika i rozsławi region na cały świat. 

Zobacz też:

Od lat nie nazwano tak żadnego dziecka w Polsce. Dlaczego to imię się nie podoba?

Na świat przyszedł noworodek gigant. Cała sala zamarła, gdy go zobaczyła

Chłopiec czy dziewczynka? Badacze wskazali, czyj poród jest boleśniejszy dla kobiet