Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Od lat nie nazwano tak żadnego dziecka w Polsce. Dlaczego to imię się nie podoba?
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 14.11.2023 08:20

Od lat nie nazwano tak żadnego dziecka w Polsce. Dlaczego to imię się nie podoba?

Eustachy - znacznie imienia
Fot. Pixaby

Jest dźwięczne, piękne, doskonale wpisuje się w aktualny trend "starych" imion i oznacza "kwitnący". A jednak od dwóch lat w Polsce nikt nie nazwał tak syna. W 2021 roku zaledwie dwóch chłopców otrzymało to pochodzące z greki imię.

Można pomyśleć, że o tym imieniu ludzie...zapomnieli. Mężczyzna noszący to imię jest szalenie empatyczny, pomocny, lojalny i wierny. Mówi się, że dobrym znakiem zodiaku dla niego jest skorpion, więc jeśli lada dzień rodzisz, warto może je rozważyć?

Od lat nie nazwano tak żadnego dziecka

Eustachy to piękne imię pochodzenia greckiego. Tłumaczy się je jako kwitnący lub płodny. Chłopiec noszący to imię jest radosny i bardzo optymistycznie nastawiony do świata i ludzi. Eustachy wyrasta na samodzielnego, pracowitego i bardzo odpowiedzialnego mężczyznę. Nawet w trudnych momentach szuka pozytywów. 

Lubi kontakt z naturą, doskonale relaksuje się w przydomowym ogrodzie, gdzie dogląda roślin, a one rosną pod jego opieką jak szalone. Eustachy jest spokojny, zrównoważony i bardzo pomocny. Każdy chce z nim przebywać, jednak on ponad ilość znajomych przedkłada jakość relacji. Jego grono przyjaciół jest niewielkie, ale niezawodne.

Kopia – Marta L - 2023-11-13T150514.567.jpg

Fot. Pexels

Jaki jest Eustachy - charakter

O mężczyźnie noszącym to imię nie można powiedzieć nic negatywnego. To twardo stąpający po ziemi... artysta. Człowiek wrażliwy, pomocny. Nim zdążysz go poprosić o wsparcie, on już robi wszystko, co w jego mocy, żeby cię wesprzeć. 

Eustachy stroni od tłumów, często do końca życia pielęgnuje przyjaźnie z dzieciństwa. Jako dziecka jest radosny, zdyscyplinowany, szybko się uczy samodzielności i chętnie z niej korzysta. Jest spokojny, dobrze ułożony, chętny do współpracy, nie sprawia problemów wychowawczych. Angażuje się w życie społeczności. Jest bardzo lubiany.

Predyspozycje zawodowe Eustachego

Mężczyzna o tym imieniu całe życie doskonali swoje umiejętności, już od wczesnego dzieciństwa uwielbia łamigłówki. Bardzo dużo czyta i w dziedzinie, która go zainteresuje, szybko staje się ekspertem. Sprawdzi się w roli konstruktora, badacza. Branże dla niego to te, które wymagają logicznego myślenia i śmiałych, samodzielnych decyzji. 

Odnajdzie się w branżach technologicznych, w medycynie i prawie. Doskonale sprawdza się jako lider zespołu. Roztacza wokół siebie aurę przywództwa. Lubi pracować sam, ale chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Udziela wiele wsparcia podwładnym i szczerze cieszy się z ich sukcesów.

Imieniny i zdrobnienia Eustachego

Eustachy to wiele możliwości pięknych zdrobnień. Eustaszek, Staszek, Eusti, Eusto, Eustuś. 

Najpopularniejsza data imienin Eustachego to 20 listopada, jednak obchodzić swoje święto Eustachy może także: 4 lutego, 20 lutego, 8 września, 20 września, 3 października, 12 października,  28 listopada i 10 grudnia.

Zobacz także:

W listopadzie urodzisz... uparciucha. Te dzieci nie mają wielu przyjaciół

Pierwsze takie imię dla dziewczynki w Polsce. Gwiazdor disco-polo postawił na oryginalność

Najsmutniejsze imię świata. Od 2000 roku nazwano tak tylko dwie małe Polki