Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > Pełna wdzięku i radości. Obok kobiety noszącej to imię trudno przejść obojętnie

Pełna wdzięku i radości. Obok kobiety noszącej to imię trudno przejść obojętnie

imię Amelia co oznacza
Fot. Pixabay/DzeeShah

To ładne imię w poprzednim roku pojawiło się w pierwszej dwudziestce najbardziej popularnych. Jego posiadaczki są obdarzone niezwykłą umiejętnością nawiązywania relacji. Kochają towarzystwo i zawsze są w doskonałym humorze.

Tak spokojną i przyjacielską naturę posiadają Amelie. Nazwij tak córkę, jeśli chcesz, by była pewna siebie, empatyczna i pełna wrodzonego optymizmu.

Pewna siebie i szczera Amelka

Imię Amelia pojawiło się w Polsce jeszcze w Średniowieczu. Moda na nie przemijała i wracała, a teraz powróciła z wielką mocą. Według danych gov.pl w 2023 roku nazwano tak 2759 dziewczynek. Tym samym Amelia uplasowała się na 14 miejscu rankingu najbardziej popularnych imion żeńskich w Polsce.

Amelia pochodzi z języka starogermańskiego. Prawdopodobnie jest to zdrobnienie nietypowego imienia Amalgunda albo Amalberga. Człon "amel" nie ma nic wspólnego z aniołami, w językach germańskich znaczył "pracowity" albo "dzielny". I taka właśnie jest Amelka.

Kasia (14).jpg
Fot. Freepik/Prostooleh

Spokojna i delikatna Amelia

Kobiety noszące to imię zdają się mieć podwójną naturę. Z jednej strony są rozważne i twardo stąpają po ziemi. Potrafią także ciężko pracować, by osiągnąć to, czego chcą. Z drugiej strony często uciekają się do świata marzeń i mają bardzo bogatą wyobraźnię. To urodzone optymistki, które mają radosne podejście do świata.

Są bardzo lubiane. Przyjaciół zdobywają zarówno urokiem osobistym, jak i dużą dozą empatii. Potrafią być świetnymi słuchaczkami, a ich pozytywne nastawienie do świata sprawia, że wszyscy do nich lgną. Amelie po prostu uwielbiają ludzi i mogłyby godzinami słuchać ich opowieści.

Amelia w pracy

Zgodnie ze znaczeniem swojego imienia Amelie są bardzo pracowite. Szybko pną się po szczeblach kariery. Są ambitne i zdecydowane. Nie zrażają się niepowodzeniami, uparcie dążąc do osiągnięcia celu. To sprawia, że są wyśmienitymi pracownicami.

Kobiety noszące to imię marzą o tym, by móc wywierać na innych wpływ, ale dbają o relacje międzyludzkie. Dlatego są wprost świetnymi liderkami. Mogą pracować także jako pełnomocniczki, prawniczki i dyplomatki.

Empatia i łatwość nawiązywania kontaktów sprawiają, że Amelie są świetnymi nauczycielkami i doradczyniami. Odnajdą się w zawodzie psychologa.

Skomplikowane życie uczuciowe Amelki

Chociaż Amelie mają w sobie mnóstwo miłości i czułości, dość długo odwlekają założenie rodziny. Początkowo na pierwszym miejscu stawiają karierę, ale potem ich uczuciowa natura daje o sobie znać.

Głęboko w niej tkwi instynkt macierzyński i potrzeba silnej, romantycznej miłości. Kiedy spotka odpowiedniego mężczyznę, takiego, który nie będzie jej ograniczał, nie waha się ani chwili. Partner, którego wybierze, powinien być spokojny i opanowany. To prawdziwy szczęściarz, bo Amelie są wspaniałymi gospodyniami i opiekunkami domowego ogniska.

Zdobienia: Amelka, Amelcia, Ami, Ameluś, Ama, Mela, Melka, Melcia, Meluśka.
Imieniny: 5 stycznia, 30 marca, 20 kwietnia, 10 lipca i 7 października.

Zobacz także: 

"AAA, kotki dwa” - zapomnij o tej kołysance. Naukowcy odkryli, co lepiej usypia dzieci

Nikt nie chce mieć mściwej córki. Rodzice unikają tego imienia jak ognia

Jakie imiona dla dziewczynek będą modne w 2024 roku? Julka w dół. W górę stare polskie imiona