Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Świętowali 70. rocznicę ślubu! Jadwiga i Edmund zdradzili sekret swojego szczęścia

Świętowali 70. rocznicę ślubu! Jadwiga i Edmund zdradzili sekret swojego szczęścia

para ze Starachowic
Fot. Facebook/Marek Materek

“Kamienne gody” - tak nazywa się 70. rocznica ślubu. “Kamienne”, bo miłość pary, która przeżyła ze sobą tyle lat, jest wieczna i silna. Jak skała.

70 lat w doli i niedoli, smutku i radości, zdrowiu i chorobie, bogactwie i niedostatku. To wyjątkowe święto obchodziła ostatnio para ze Starachowic. Jadwiga i Edmund Karykowscy swój jubileusz świętowali w Sali Ślubów USC w Starachowicach.

Wyjątkowy jubileusz

Jadwiga i Edmund Karykowscy pobrali się 70 lat temu i od tego czasu są nierozłączni. Z tej okazji zostali zaproszeni do USC w Starachowicach, gdzie spotkali się z prezydentem miasta Markiem Materkiem, który nie szczędził im gratulacji.

Włodarz w swoich mediach społecznościowych udostępnił życzenia i wyrazy szacunku oraz uznania dla niezwykłej pary. “Podobno najłatwiejsze jest pierwsze 30 lat małżeństwa. Później trzeba się już bardziej starać" - napisał.

"Trzeba zawsze się trzymać za rękę"

Państwo Karykowscy twierdzą, że “kiedyś byli najpiękniejszą parą”. My zaś uważamy, że są nią nadal. Teraz jeszcze można im przyznać także laur najbardziej wytrwałej. Bijące od nich szczęście jest niezwykle widoczne.

Jak osiągnąć taki sukces? Na to państwo Karykowscy podają genialną w swojej prostocie receptę, którą przytoczył prezydent Materek: “najważniejsze w każdym związku jest wspólne trzymanie się za ręce, a wtedy można przeżyć nawet i 70 lat razem”.

Kamienne gody pary znad rzeki Kamiennej

Kamień jest symbolem stałości i siły, dlatego 70 rocznica ślubu jest nazywana właśnie “kamienną”. To symboliczne, ponieważ Jadwiga i Edmund Karykowscy mieszkają w Starachowicach właśnie w okolicy rzeki Kamiennej!

Szczęśliwej, ciągle młodej parze życzymy kolejnych lat razem. Żeby nigdy nie brakowało im zdrowia. I oczywiście, by ciągle trzymali się za ręce!

Zobacz także:

Hania jest już ze swoim Antosiem. Niezwykła historia miłości Gucwińskich

Tu 2-miesięczne dzieci chodzą do żłobka, 4-latki do szkoły. Zgadniesz, co to za kraj?

Ten sposób zdradziła mi florystka. Bukiet ze ślubu i imienin będzie stał godzinami

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?