Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dom Dziecka

Dom Dziecka

Uwaga TVN bliźniaczki w domu dziecka i ich matka
26.05.2024 10:35 W domu dziecka miały spędzić tylko chwilę. Matka od 5 lat walczy o ich powrót do domu

10-letnie bliźniaczki miały spędzić w domu dziecka tylko chwilę, by uciec od przemocy w domu i przetrwać najtrudniejsze momenty rozwodu rodziców. A dzisiaj mija już 5 lat, odkąd dziewczynki straciły kontakt ze swoimi najbliższymi. W rozpaczy uciekły z placówki do swojej matki, skąd zostały wyprowadzone przez policję jak przestępcy.Ta sprawa jest wyjątkowo zawiła. Matka bliźniaczek miała sądowy zakaz kontaktu z dziećmi, a opiekę miał sprawować ojciec. Ale to on był sprawcą przemocy, której doznawały także dziewczynki. Dzisiaj matka ma pozytywną opinię lekarza i może zajmować się już swoimi dziećmi. Jednak sąd jest nieugięty, a dziewczynki w domu dziecka czują się coraz gorzej. Reportaż programu Uwaga TVN.

Rodzina Potońców
15.05.2024 10:18 "Było źle, bo nie było mamy i taty". Urzędnicy zabrali dzieci na podstawie anonimowego donosu

13-letni Hubert i 15-letni Igor wychowywali się w rodzinie zastępczej. Zostali zabrani ze swojej biologicznej rodziny, w której nie działo się za dobrze. Znaleźli jednak spokojny dom i bardzo związali się ze swoimi zastępczymi rodzicami.Jednak to nie był koniec ich traumy. Urzędnicy postanowili zabrać ich spod opiekuńczych skrzydeł rodziny zastępczej. Chłopcy na 13 miesięcy znaleźli się w domu dziecka. Sprawę nagłośnia “Uwaga” TVN.

100 tys. zł dla domu dziecka - wydali wszystko
28.12.2023 07:29 Ktoś podrzucił im 100 tys. zł w skrzyni. Nie mają już ani grosza. Powiedzieli, na co wydali pieniądze

Świat nie zawsze jest sprawiedliwy. Jedni mają w nadmiarze, innym ciągle brakuje. Zarówno jasnej, jak i ciemnej strony życia zaznał zaledwie 24-letni Kamil Labudda. Nic wam nie mówi to nazwisko? Nie przejmujcie się, zaraz odkryjecie, że na pewno już o nim słyszeliście, ale cofnijmy się do lipca 2023 roku.Była sobota, 1 dzień lipca. Kiedy otwarto drzwi domu dziecka w miejscowości Długie koło Krosna, nie jednej osobie zakręciło się w głowie. Przed budynkiem stała metalowa skrzynia, którą ktoś opasał łańcuchem. Do pakunku dołączono list: "Proszę się nie bać. Paczka to darowizna, nic groźnego".

chłopiec płacze
24.08.2023 08:00 Chcieli dać synowi nauczkę, więc porzucili go pod domem dziecka

Bycie rodzicem nie jest łatwe, to wymagające zajęcie. Zdarzają się sytuacje, gdy należy wyciągnąć konsekwencje z niewłaściwego zachowania dziecka. Jednak choć wciąż powtarza się, że kary są złe i niczego nie uczą dzieci, to nadal mają wielu zwolenników.Rodzice pewnego ośmiolatka dopuścili się czynu haniebnego. Ich pomysł na ukaranie syna, zafundował mu traumę na całe życie. Postanowili bowiem w ramach "lekcji" podrzucić go pod dom dziecka. Po 15 minutach dziecko odebrali, ale teraz szuka ich policja.

Smutny chłopiec Canva PRO
01.04.2022 12:30 Okradziono dom dziecka w Wałbrzychu. Dyrekcja placówki prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy

" 2599 złotych kosztował nowy, jeszcze nierozpakowany komplet rattanowych mebli ogrodowych. Środki na ten cel pozyskaliśmy od darczyńców, a dzisiejszej nocy meble te zostały z naszego ogrodu ukradzione" - przekazała dyrektorka domu dziecka w Wałbrzychu. Jak stwierdziła kobieta, kradzież jest nie tylko stratą dla placówki, ale również przykrością dla dzieci, które w niej przebywają. W oficjalnym komunikacie dyrektorka placówki poprosiła o pomoc w znalezieniu sprawcy. Podała dwa numery kontaktowe, na które mogą zgłaszać się wszyscy, którzy mają jakieś informacje. Podkreśliła również, że zawiadomienie zostanie wycofane z policji, jeśli sprzęt zostanie zwrócony.

Smutna dziewczynka
04.03.2022 01:00 Podopieczni ukraińskiego domu dziecka są już w Polsce. "Ich podróż trwała ponad 30 godzin"

Codziennie do Polski napływają setki dzieci z Ukrainy. Z relacji świadków wynika, że maluchy często są przerażone i straumatyzowane wydarzeniami na wojnie. Niedawno do naszego kraju trafił autobus z ukraińskimi podopiecznymi domu dziecka. Maluchy jechały do Polski przez ponad 30 godzin. Gdy w końcu trafiły na miejsce, były przemęczone i zagubione. "Jeden z pięcioletnich chłopców po wyjściu z autobusu przykucnął i czekał, co będzie dalej" - słyszymy w relacji świadków.