Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Minister Edukacji I Nauki

Minister Edukacji I Nauki

egzamin ósmoklasisty zlikwidowany
08.01.2024 11:12 Egzamin ósmoklasisty zostanie zlikwidowany. Wiemy, co go zastąpi

Egzamin ósmoklasisty może zostać zlikwidowany. A przynajmniej taką propozycję przedstawiło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. Organizacja przygotowała listę zmian potrzebnych w polskiej oświacie, które mają usprawnić działanie szkoły. Likwidacja egzaminu na koniec szkoły podstawowej to tylko jedna z nich, ale wzbudza największe emocje wśród rodziców, uczniów i nauczycieli. Do propozycji odniosło się już Ministerstwo Edukacji Narodowej.

brak ocen z wf i plastyki
08.01.2024 07:14 Brak ocen z W-F i plastyki wielu odbije się czkawką. Zapłacą za to uczniowie

Wszystko wskazuje na to, że polską szkołę czeka totalna rewolucja. Nowa Minister Edukacji już ogłosiła pierwsze zmiany. Pojawiają się także nowe pomysły na to, jak przemeblować szkołę. Czy będą naprawdę korzystne dla uczniów?Jedną z wielu propozycji jest zlikwidowanie ocen z W-F, plastyki i muzyki. I rodzice, i uczniowie, i nauczyciele są zgodni, że polska szkoła potrzebuje zmian. Jednak ten pomysł jest bardzo kontrowersyjny. Pojawiają się głosy, że brak ocen z tych najłatwiejszych przedmiotów przyniesie więcej szkody niż pożytku. 

minister edukacji Przemysław Czarnek
20.08.2023 13:04 Ale sobie dobrał kolegów. Nie do wiary, co wymyślił Czarnek na kolejną kadencję

Minister edukacji udzielił wywiadu, w którym zapowiada, co zrobi, jeśli uda mu się kontynuować pracę na tym stanowisku. Przemysław Czarnek tłumaczy, że polska szkoła potrzebuje rewolucji. 

ważne-wazne-lelum
04.03.2022 01:00 Pomoc edukacyjna dla dzieci z Ukrainy. MEIN zachęca do wsparcia

"Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy?" - czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Resort zachęca Polaków do udzielenia pomocy edukacyjnej dzieciom i młodzieży z Ukrainy. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Ministerstwo Edukacji bardzo zaangażowało się w pomoc uczniom i studentom z Ukrainy. Przemysław Czarnek zapewnił, że każda osoba chcą kontynuować naukę na terytorium Polski, powinna natychmiast zostać przyjęta do szkoły lub na uczelnię. Jednak placówki oświatowe również potrzebują wsparcia w tym przedsięwzięciu.

Ministerstwo Edukacji i Nauki
07.12.2021 01:00 Ministerstwo Edukacji rozpoczęło czwartą edycję "Razem na święta". Zaprasza uczniów do udziału

- Zachęcamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, a także polskie szkoły za granicą do udziału w akcji „Razem na święta” - czytamy na oficjalnej stronie rządowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 grudnia. W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami mogą m.in. przygotować zbiórkę, wesprzeć wybraną organizację lub stworzyć kartki świąteczne.Akcja "Razem na święta" jest organizowana regularnie od 4 lat. Jej celem jest zachęcenie młodzieży do niesienia pomocy, a także budowania wspólnoty międzypokoleniowej. Zgłaszać mogą się uczniowie zarówno z kraju, jak i za granicy.

Adam Niedzielski, Przemysław Czarnek
01.12.2021 01:00 Wspólny list Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji. Pismo trafiło do szkół

Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Zdrowia skierowali do rodziców wspólny list dotyczący szczepienia dzieci. Zapowiedzieli w nim możliwość skorzystania z preparatu w grupie wiekowej 5-11 lat. Przytoczyli także rekomendację Europejskiej Agencji Leków.- Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci — informują politycy w liście. Od 13 grudnia szczepionki trafią do dzieci w wieku 5-11 lat. Czarnek i Niedzielski zwrócili się w tej sprawie do rodziców.

Ławka
30.11.2021 01:00 Komunikat Ministerstwa Edukacji. Chodzi o szkoły w Polsce

78 szkół ponadpodstawowych w trybie zdalnym i 2 709 podstawówek w trybie hybrydowym — to tylko część danych opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. 30 listopada resort opublikował najświeższe informacje dotyczące funkcjonowania placówek oświatowych w Polsce.Pomimo rosnącej liczby zakażeń, przedstawiciele rządu zapewniają, że szkoły pozostaną otwarte. Z drugiej strony dyrektorzy placówek coraz częściej decydują się na częściowe zawieszenie zajęć. Dane Ministerstwa Edukacji nie nastawiają pozytywnie.

Dziewczynka przed komputerem
29.11.2021 01:00 Nauka zdalna i stacjonarna w Polsce. Komunikaty Ministerstwa Edukacji

Ministerstwo Edukacji i Nauki regularnie udostępnia raporty dotyczące funkcjonowania szkół i przedszkoli w Polsce. 29 listopada ukazały się najświeższe dane. Przekazane informacje są niepokojące. Coraz więcej placówek przechodzi na nauczanie zdalne.64 licea w trybie zdalnym i prawie 3 tysiące podstawówek w hybrydowym — to tylko część danych opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji. W polskich szkołach notuje się coraz większą liczbę przypadków zakażenia koronawirusem. Dyrektorzy placówek są postawieni pod ścianą.

Minister Edukacji i Nauki
14.11.2021 01:00 Minister Edukacji i Nauki ogłosił zmiany w szkołach. Wzrośnie subwencja oświatowa

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja powiedział, że wzrośnie roczna subwencja oświatowa z poziomu 52 mld do 61 mld złotych. "To będą środki finansowe na wynagrodzenia nauczycieli i podwyżki".Minister Czarnek podczas audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja opowiedział o planowanych zmianach w oświacie. Jedną z nich są podwyżki dla nauczycieli, a także zmiana systemu.