Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Ten omen w snach oznacza tylko jedno. Szykuj się na poważne kłopoty i wydatki
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 02.10.2023 16:46

Ten omen w snach oznacza tylko jedno. Szykuj się na poważne kłopoty i wydatki

sen o zębie co oznacza
Fot. Alina Perekatenkova/Unsplash

Moja mama często mi powtarzała: "Śniło mi się, wydarzy się coś złego". Przez wiele lat nie wierzyłam, że może być jakakolwiek korelacja pomiędzy nocnymi marami a życiem codziennym. Do czasu. Przyśnił mi się wypadający ząb. I jak katarynka w mojej głowie pojawił się hymn, że za chwilę wydarzy się coś niedobrego.

I oczywiście się wydarzyło. Choć może się wydawać, że go, co we śnie, nie ma prawa wydarzyć się na jawie, to nasz wieczorny odpoczynek jest dokładnie odzwierciedleniem naszych życiowych zmagań. A sen o zębie, powie ci więcej o tym, czego się boisz, niż jakikolwiek inny. 

Sny a życie codzienne

Sny i koszmary senne są bardzo często powiązane z przeżyciami w ciągu dnia. Stres, niepokój, radość przeżywana po południu, może objawić się w czasie snu. Nasz mózg jeszcze długo w nocy trawi i "odkłada na półeczkę" wszystkie rzeczy, które wydarzyły się w ciągu dnia. Zarówno te dotyczące zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Stres w pracy, problemy osobiste z pewnością mogą do nas wielokrotnie powracać w snach. Sny mogą też odzwierciedlać nasze pragnienia i cele życiowe. Nawet te nieuświadomione. Co więcej, jeśli tuż przed snem wciągnie cię jakiś serial, istnieje szansa, że emocje przeżywane w czasie jego oglądania wpłyną na twoją psychikę i zaczną sterować nocnymi wyobrażeniami.

gregory-pappas-tcrWppXr2Xk-unsplash.jpg

Co cię boli, co ci się śni?

Nie tylko emocje mają wpływ na to, jak śnimy. Problemy zdrowotne, bóle ciała i gorączka również mogą w bezpośredni sposób przeszkadzać ci w spaniu. Nie bez znaczenia pozostają także warunki, w jakich sypiasz. Hałas, światło, niewygodna pozycja, czy zapach powodują, że pojawiają się sny o podobnej tematyce.

Sny są wynikiem procesów myślowych i emocjonalnych, które zachodzą w ciągu dnia. Nie zawsze potrafimy przypisać dany sen do konkretnego wydarzenia lub przeżycia, ponieważ sny często są abstrakcyjne i symboliczne.

Co oznacza sen o zębach?

Dla mojej mamy zawsze było to jasne - śnią się zęby, przyjdzie choroba. Do tej pory interpretuje sen o zębach w ten sposób. A jednak może on oznaczać znacznie więcej. Sama się przekonaj.

Czarny ząb - zapowiedź straty i śmierci kogoś bliskiego, oznacza również chorobę w bliskiej rodzinie.

Brudne zęby - jeśli śni nam się, że musimy koniecznie umyć zęby, ponieważ są brudne lub wstydzimy w śnie mówić z powodu czystości naszych zębów, może to oznaczać, że czekają nas jakieś kłopoty w życiu lub martwi nas stan naszego zdrowia.

Ruszający się ząb - idą duże wydatki finansowe. Gdy śnią nam się ruszające się zęby możemy również spodziewać się niemiłej, zasmucającej wiadomości.

Wypadający ząb - strata materialna lub emocjonalna. Może dotyczyć zarówno tego, że coś nam zostanie skradzione lub zostaniemy oszukani, jak i poczucie zdrady, utrata przyjaciela, śmierć kogoś w rodzinie.

Krzywe zęby - odnoszą się do kompleksów i postrzegania siebie jako osoby nieatrakcyjnej. Krzywe zęby świadczą o tym, że nie podobamy się sobie i podświadomie czujemy jako gorsi.

Zepsuty ząb - problemy w relacjach z innymi ludźmi, jakaś relacja z bliską dotąd osobą psuje się. 

Zobacz też:

Co oznacza spanie z otwartą buzią? Eksperci ostrzegają, że to niezdrowe

Nigdy tego nie lekceważ! Taki oddech może być objawem poważnej choroby

Wkrótce zmiana czasu na zimowy. Te cztery objawy odczujemy wszyscy


 

Tagi: sen Zdrowie