Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Ten płyn z Action to prawdziwy hit. Spiera nawet plamy z baniek mydlanych i slime
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 15.06.2024 13:28

Ten płyn z Action to prawdziwy hit. Spiera nawet plamy z baniek mydlanych i slime

plamy po bańkach mydlanych
Fot. Freepik

Płyn z wybielaczem polecają sobie mamy na wszystkich grupach sprzedażowych i macierzyńskich. Nic dziwnego, ten wybielacz radzi sobie z każdym rodzajem plam. Zmywa z białych ubrań plamy po bańkach mydlanych, slime, kawie i trawie. Co najważniejsze to w ogóle nie jest płyn do prania.

Plamy po bańkach mydlanych to jeden z tych rodzajów plam, których bardzo trudno się pozbyć. A jeszcze gorzej, jeśli udało nam się je zaprać. Nie chcą zejść i kropka. Na szczęście mamy odkryły ten płyn do zmywania plam z wybielaczem z Action. Jak tłumaczą, jest niezawodny. 

Plamy po bańkach mydlanych

Bańki mydlane zawierają w sobie glicerynę, dlatego warto pierwsze zapranie materiału robić z płynu do naczyń, który świetnie rozpuszcza tłuszcz. Jeśli jednak zależy nam na błyskawicznym pozbyciu się plamy, w szczególności z białego materiału, sięgnijmy po ten płyn.

Bańki mydlane i slime, tak uwielbiane przez dzieci, potrafią zostawić bardzo trudne do usunięcia plamy. Na szczęście znamy już sposób, jak się ich pozbyć, bez niszczenia ubrania. 

Action

Jak usunąć plamy z baniek mydlanych?

Wielu rodziców poleca, aby plamy z baniek mydlanych usuwać szarym mydłem lub płynem do mycia naczyń. Jeśli plamy nie zdążyły zaschnąć i nie jest ich zbyt wiele, a także mamy pewność, że w ich składzie były tylko mydliny i gliceryna, ten sposób na plamy z baniek mydlanych, może się sprawdzić.

Stare plamy z baniek mydlanych możemy też usunąć sodą oczyszczoną z octem. Jeśli plam jest dużo i wyjątkowo uparcie nie schodzą, warto rozważyć zakup profesjonalnego odplamiacza lub spray'u czyszczącego z wybielaczem z Action. Uwaga, stosujemy go tylko na białych ubraniach.

Zrzut ekranu 2024-06-15 130629.png

Spray czyszczący z wybielaczem z Action

Ten spray polecają sobie mamy na grupach dla rodziców. Służy on do czyszczenia kuchni i łazienki, ale jak dowodzą mamy z całej Polski, świetnie sprawdza się na plamy z kawy, truskawek czy baniek mydlanych na białych ubraniach.

Wystarczy spryskać plamę odrobiną sprayu z wybielaczem, a potem włożyć ubranie do pralki lub uprać ręcznie. I po plamie nie ma śladu.

Genialny. Usunął plamy po kawie z białej bluzki i jeszcze ją odświeżył. Polecam

Trzeba tylko uważać, żeby prać tylko białe po pryskaniu tym sprayem, bo odbarwia, ale z plamami radzi sobie świetnie

My same spróbujemy tego sprayu z wybielaczem z Action przy najbliższej możliwej okazji. A tych przy dzieciach w domu przecież nie brakuje.

Zobacz też:

Jak usunąć plamy z długopisu? To powinna wiedzieć każda mama

Zacieki z materaca znikną same. Mam na to niezawodny sposób

Genialny sposób na plamy z owoców. Tak prosty, że prościej się nie da
 

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?