Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > W samej pieluszce przyszedł na stację benzynową. Do 3-latka wezwano policję
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 22.06.2024 17:08

W samej pieluszce przyszedł na stację benzynową. Do 3-latka wezwano policję

dziecko radiowóz
Fot. Canva

Pracownicy jednej ze stacji benzynowych w Myślenicach wezwali policję, kiedy zauważyli nietypowego klienta. Chodziło o chłopca, który przyszedł na stację w samej pieluszce.

3-latek sam na stacji w Myślenicach

21 czerwca 2024 roku policja otrzymała zgłoszenie od pracowników stacji benzynowej w Myślenicach. Zawiadamiali oni o dziecku, które w godzinach porannych zjawiło się na stacji w samej pieluszce. 

Na miejsce ruszyli funkcjonariusze i zespół ratownictwa medycznego. 3-letni chłopiec błąkał się po okolicy bez żadnej opieki.

3-latek Myślenice
Fot. Policja

Dziecko na stacji, ojciec spał w domu

3-letni chłopczyk został przewieziony do szpitala na badania. Policjanci szybko ustalili, że dziecko samo wyszło z mieszkania, w którym znajdowało się pod opieką ojca. 

Mężczyzna nie zauważył nieobecności synka. Kiedy 3-latek wychodził z domu, tata smacznie spał.

Co się stanie z 3-latkiem z Myślenic

Sprawa natychmiast została skierowana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie chłopca. Póki co dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej.

Polica nie ujawnia, co z matką dziecka i jakich zaniedbań dopuścił się ojciec. Nie ma też informacji, czy w chwili, gdy sen wyszedł z domu, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 

Zobacz także:

Lekarka włożyła niemowlę do Thermomixa. Tłumaczy, dlaczego to zrobiła

Sąd postanowił w sprawie dziecka 13-latki. Wiemy, kto zajmie się chłopcem

Głogów. Sąsiedzi uratowali dziecko z rąk kata. To, co mu robił, nie mieści się w głowie

Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?
Wiła wianki... To, co się działo na wsi w noc Kupały, nie mieści się w głowie
puszczanie wianków
puszczanie wianków
Noc Kupały i Noc Świętojańska przypadały prawie w tym samym czasie i dzisiaj może się wydawać, że to dwa określenia tego samego wieczoru. Nic bardziej mylnego. Chrześcijańska wigilia św. Jana nie miała nic wspólnego ze słowiańską Nocą Kupały, pełną mistycznych rytuałów i miłosnych uniesień. Bo chociaż dawniej na polskiej wsi, przynajmniej oficjalnie, panny i kawalerowie czekali z seksem do ślubu, to w noc kupały mogli dać upust buzującym hormonom.Noc Kupały dla Słowian była świętem miłości i płodności. Dodatkowej tajemnicy dodawały poszukiwania mistycznego kwiatu paproci, który miał zakwitać tylko w tę jedną noc, a znaleźć mógł go tylko człowiek o czystym sercu. Kwiatu w lesie nigdy nikt nie znalazł, ale gdyby stare drzewa mogły mówić, to czerwienielibyśmy ze wstydu, słysząc o tym, co nasi przodkowie wyprawiali w rosnących pod nimi paprociach.
Czytaj dalej
Placki z młodych ziemniaków jak u babci. Sekret idealnego przepisu tkwi nie tylko w składnikach
placki ziemniaczane
placki ziemniaczane
Najlepsze placki ziemniaczane z młodych ziemniaków robiła babcia. Babci już z nami nie ma, ale jej sekret pozostał. Przekazywany w rodzinie szeptem, jak najcenniejszy skarb. Wiele osób nie robi placków z młodych ziemniaków, bo mają za dużo wody. Babcia wiedziała, jak sobie z tym poradzić i wcale nie chodziło o składniki.Dzięki jej metodzie placki z młodych ziemniaków nie tylko nie rozpadają się na patelni, ale są też chrupiące z zewnątrz i puszyste w środku. Babcia mąki używała symbolicznie, bo przecież chcemy jeść ziemniaki, a nie pszenicę. Warto też dodać, że niezależnie od tego, czy placki zjesz z cukrem, czy śmietaną i łososiem - wyskoczysz z kapci. Lepszych nie ma.
Czytaj dalej