Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Będzie 900 zł dofinansowania do ferii zimowych. Dostaną je tylko dzieci urodzone w tych latach
Marta Uler
Marta Uler 06.12.2023 09:38

Będzie 900 zł dofinansowania do ferii zimowych. Dostaną je tylko dzieci urodzone w tych latach

900 zł na ferie
Fot. Pixaby

Choć do ferii zostało jeszcze trochę czasu, trzeba już o nich myśleć, jeśli chcemy wysłać dziecko na zimowisko. Zimowy wypoczynek oczywiście wiąże się z kosztami, a te bywają czasem bardzo wysokie. Teraz wiele dzieci będzie mogło dostać dofinansowanie ferii zimowych.

To wspaniała wiadomość szczególnie dla tych rodzin, których nie zawsze było stać na zorganizowanie dziecku wyjazdu. Mogą mieć przyznane 900 zł. Jednak, żeby otrzymać pieniądze, trzeba spełnić kilka warunków.

Ferie zimowe to prawo każdego każdego dziecka

Już 15 stycznia zaczynają się ferie zimowe. W kilku turach wypoczywać będą dzieciaki z całej Polski i ten miły czas potrwa do końca lutego. Choć każdy uczeń ma prawo do odpoczynku od szkoły, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wyjazd na zimowisko.

To oczywiście kosztuje. Na szczęście wiele rodzin będzie mogło ubiegać się o dofinansowanie ferii zimowych. Opublikowano właśnie listę roczników dzieci, które mogą być objęte tym "zastrzykiem” gotówki, a także inne warunki, które muszą spełnić, by go dostać. 

baby-2988086_1280.jpg
Fot. Pixaby

Które dzieci mogą dostać dofinansowanie do ferii zimowych

Dofinansowanie ferii zimowych w wysokości 900 zł otrzymają dzieci, które, po pierwsze, spełnią warunek wieku. Pieniądze trafią tylko do tych urodzonych w okresie od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku. Czyli do uczniów nie starszych niż 16 lat.

Po drugie, przynajmniej jeden rodzic dziecka musi być rolnikiem, a więc musi być ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Program dopłaty do zimowisk stworzyła Fundacja "Szansa dla Gmin". Bierze w nim udział tylko kilka ośrodków.

skiing-6035709_1280.jpg

Gdzie będą wypoczywać dzieci w ramach dofinansowania?

Dzieci, które skorzystają z dofinansowania, mogą wyjechać na zimowisko do jednego z czterech ośrodków biorących udział w programie Są to:

  • Dom Wczasowy Halina w Zakopanem,
  • Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie,
  • Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie,
  • Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja.

Każdy turnus ma trwać siedem dni i obejmować sześć noclegów. Rodzice zapłacą 750 zł za dzieci z dofinansowaniem lub 1650 zł za dzieci spoza dofinansowania.

Zobacz także:

Można wziąć aż 16 dni wolnego! Jak w tym roku wypada przerwa świąteczna?

Wichury, zamiecie i mróz. Zima wchodzi do Polski z przytupem

Ważna zmiana w niedzielach handlowych. Sejm zdecydował, kiedy zrobimy świąteczne zakupy