Czy widzisz dziecko na obrazku? Ta ilustracja wiele mówi o twojej osobowości
Czy ludzki mózg można oszukać? Oczywiście! Istnieje na to wiele dowodów. Każdy z nas szuka kształtów, które zna. Dlatego zdarza nam się widzieć twarze tam, gdzie ich nie ma. Na pniu drzewa, kranie, hydrancie. Nasz mózg szuka znajomych kształtów, bo tak łatwiej mu się uporać z przetwarzaniem informacji i zapamiętywaniem.
Wszelkie zabawy optyczne, które pytają: "co pierwsze zobaczyłeś na obrazku?", mają uzasadnienie. W zależności od charakteru i osobowości zwracamy uwagę na różne rzeczy. Dziś mamy dla was taką zabawę. Spróbujcie.
Co widzisz na obrazku - gimnastyka dla mózgu
W zależności od tego, co zauważysz pierwsze na obrazku, możesz dowiedzieć się, że jesteś typem samotnika, albo wręcz przeciwnie. Czego szukać na poniższej ilustracji? Jedni widzą drzewa, inni zakochaną parę, a część ludzi niemowlę.
Spójrz i uczciwie przed sobą przyznaj: co pierwsze przyszło ci do głowy? Tylko nie oszukuj!
Jaki jesteś? Obrazek prawdę ci powie
Jeśli jako pierwsze zobaczysz dziecko, oznacza to, że lubisz spędzać czas w pojedynkę. Jesteś zmęczony tłumem i otaczającymi cię ludźmi. Możesz potrzebować odpoczynku i pobycia tylko ze sobą. A może po prostu masz naturę introwertyka?
Osoby, które najpierw zobaczyły drzewa to dokładne przeciwieństwo pierwszej grupy. Kochają zamieszanie wokół siebie i potrzebują wielu bodźców i towarzystwa, aby czuć się dobrze. Jesteś bardzo energiczny i lubisz zmiany. Zamiast niepokoju, przed pierwszym dniem w nowej pracy czujesz ekscytację. Kochasz kolekcjonować doświadczenia.
Pierwsza w oczy rzuciła ci się para ? Pewnie jesteś bardzo rodzinny. Dla swojej rodziny i przyjaciół poświęcisz wiele. Nigdy nie odmawiasz im wsparcia i pomocy. Zapewne nie potrzebujesz tłumu wielbicieli, żeby czuć się dobrze, wystarczy ci garstka najbliższych, ale zaufanych osób.
Zabawy ze złudzeniami optycznymi
Wszyscy lubią zabawy ze złudzeniami optycznymi. To przyjemna forma rozrywki, ale też doskonały trening na spostrzegawczość . Z jednej strony próbujemy go oszukać, bo często rzeczy, które widzimy, wcale nie zostały narysowane przez autora, tylko pojawiły się przypadkiem, lub zamierzenie zupełnie coś innego stworzyło kształt przypominający.
Jak w tym przypadku na obrazku wcale nie ma ogromnego bobasa, ale gałęzie drzewa układają się w taki sposób, że nasz mózg dostrzega ten kształt. Ale kiedy czytamy, co inni widzą na obrazku, staramy się również zobaczyć te detale.
Zobacz także:
Nowy gang opanuje Biedronkę już w poniedziałek. Wśród Mocniaków Parówka Patrycja
Chcieli dać synowi nauczkę, więc porzucili go pod domem dziecka
Ukryta funkcja karty Biedronka. Można zdobyć jeszcze więcej rabatów