Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Dramatyczny wypadek w centrum handlowym. Dwuletnia dziewczynka straciła palce
Beata Łajca
Beata Łajca 27.02.2024 09:36

Dramatyczny wypadek w centrum handlowym. Dwuletnia dziewczynka straciła palce

karetka
fot. Google Street View/Wikimedia Commons

Tragedia w centrum handlowym. Schody ruchome w obcięły dwa palce malutkiej dziewczynce. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 25 lutego w Suwałkach. Okoliczności zdarzenia są badane przez policję.

O dramacie w centrum handlowym jako pierwszy poinformował portal suwalki.naszemiasto.pl. Wiadomo, że dziecko podróżowało schodami ze swoimi rodzicami, a po wypadku zostało przewiezione do szpitala. Jak to możliwe, że dwulatka straciła palce?

Dramat na schodach ruchomych

W niedzielę 25 lutego 2024 przed 15:00 policja w Suwałkach otrzymała zgłoszenie o drastycznym wypadku w Centrum Handlowym Suwałki Plaza.

Komisarz Eliza Sawko z Komendy Miejskiej w rozmowie z suwalki.naszemiasto.pl powiedziała:

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w centrum handlowym na terenie miasta schody ruchome ucięły dziecku dwa palce. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwuletnia dziewczynka była tam wspólnie  z rodzicami.

Policjanci nadal ustalają szczegóły tego zdarzenia, przesłuchują świadków, zabezpieczają monitoring. Mundurowi potwierdzili, że rodzice dziecka byli trzeźwi.

Beata - 2024-02-27T091645.159.jpg
fot. Pixabay

To nie pierwszy taki przypadek

Wypadki małych dzieci na schodach ruchomych już się zdarzały. W 2021 roku w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu schody wciągnęły nogę 3,5-letniego chłopca. W wyniku zdarzenia dziecko złamało śródstopie i trafiło do szpitala.

Podobna sytuacja wydarzyła się w 2018 roku w Arkadii w Warszawie. W mechanizm schodów wkręciła się sznurówka kilkuletniej dziewczynki. Tym razem dziecko miało więcej szczęścia, bo udało się zsunąć but z nogi, zanim wciągnęły ją schody.

W Internecie krążą też przerażające relacje zza granicy. W Tajlandii w wypadku na schodach ruchomych kobieta niemal straciła nogę. Czy to znaczy, że schody ruchome są niebezpieczne?

Dziecko na schodach ruchomych

Schody ruchome funkcjonują w przestrzeni publicznej od dawna. Większość z nas wie, jak z nich korzystać i robi to automatycznie. Ten wynalazek nie jest niebezpieczny, jeżeli korzystamy z niego we właściwy sposób.

Malutkie dzieci, takie jak dwulatka z Suwałk, na schodach ruchomych powinny podróżować tylko i wyłącznie na rękach swoich rodziców! Ich dłonie i stopy są tak małe, że z łatwością dostaną się między schody lub w mechanizm znajdujący się po bokach urządzenia.

Uwaga także na sznurówki i wystające elementy odzieży. One również łatwo wplątują się w tryby pracującej maszyny. Poza tym lepiej zrezygnować z ruchomych schodów kiedy mamy na sobie szpilki – obcas może utknąć w żłobieniach schodów i doprowadzić do tragedii.

Zobacz także:

Nowe fakty ws. wypadku w Obiecanowie. Mały Oliwier umierał na rękach taty

Porażająca historia Mamy Pięcioraczków. Groziła jej bezdomność

Szokowała nie raz. Ale takiego wyznania gwiazdy nie spodziewał się nikt