Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Mama Pięcioraczków znów pakuje walizki. Rodzina Clarke musi opuścić swoją willę na rajskiej wyspie
Beata Łajca
Beata Łajca 10.06.2024 09:39

Mama Pięcioraczków znów pakuje walizki. Rodzina Clarke musi opuścić swoją willę na rajskiej wyspie

Dominika Clarke
fot. Instagram/rodzinaclarke

Przed rodziną Clarke stanęło kolejne niemałe wyzwanie. Muszą opuścić dom, w którym mieszkają w Tajlandii. Przez blisko trzy miesiące to było ich miejsce na ziemi. Pani Dominika wraz z mężem poszukują nowego lokum dla swojej rodziny i przyznają, że wybór nie jest prosty. 

Znalezienie domu dla 13-osobowej rodziny to nie lada wyzwanie. Mama Pięcioraczków już prawie 3 miesiące mieszka ze swoją rodziną w willi na wyspie Koh Lanta w Tajlandii. Teraz okazuje się, że będą musieli ją opuścić, przynajmniej na miesiąc. Czy uda im się znaleźć coś równie komfortowego w dobrej cenie?

Mama Pięcioraczków musi się wyprowadzić

Rodzina Clarke przeniosła się na Tajlandię na początku kwietnia, ale przygotowanie związane z tym przedsięwzięciem zaczęły się wiele miesięcy wcześniej. Samo pakowanie dziecięcych ubrań zajęło Pani Dominice dobrych kilka dni. Teraz po prawie 3 miesiącach spędzonych w pięknej willi Mama Pięcioraczków znów musi pakować walizki.

Do ich domu wprowadza się ktoś inny

Rodzina Clarke ma zaledwie 3 tygodnie na to, aby opuścić swój piękny tajlandzki dom. Pani Dominika wyjaśnia, dlaczego nie mają innego wyjścia:

Rezerwowałam dom w lutym, na trzy miesiące. W tym czasie ktoś zarezerwował dom na lipiec.

Znalezienie domu, który spełni wszystkie wymagania 13-osobowej rodziny, nie jest łatwe. Dlatego Clarke’owie nie wykluczają, że w sierpniu do swojej willi wrócą. A to oznacza kolejną przeprowadzkę. Od jakiegoś czasu oglądają domy w okolicy. Zastanawiali się nawet nad zakupem.

Dom za 1,9 mln złotych

Ostatecznie zapadła jednak decyzja, że Clarke’owie pozostaną przy wynajmie:

Wynajmujemy dom i nie zamierzamy kupować. Jeden z domów, który oglądaliśmy, kosztuje 19 mln bathów, czyli 1,9 mln zł. To ogromne pieniądze, których nie mamy, chyba że sprzedamy dom w Polsce. Jednak nie jest rozważne inwestowanie na wyspie, za której może być zagrożenie tsunami.

W poszukiwaniu nowego domu nie bez znaczenia są rachunki, jakie będą musieli płacić. A kwoty, jakie podała pani Dominika, są zaskakujące.

2 tys. złotych za prąd

Dominika Clarke opowiedziała jakie koszty wiążą się z wynajmowaniem domu w Tajlandii. Miesięcznie rodzina musi płacić około 8 tys. złotych, jednak Mama Pięcioraczków mówi, że nie jest to wielka różnica, w porównaniu do tego ile wydawali na dom w Polsce:

W 8 tys. zł mamy wliczone czyszczenie basenu, internet, ogrodnika, który przychodzi kosić trawę i przycinać palmy. Płacimy też za sprzątanie raz w tygodniu. (…) W Polsce, opłaty za dom to 5 tys. zł miesięcznie, sprzątanie kosztowało nas 3 tys. zł. Ceny dla nas są porównywalne jak w Polsce.

Zobacz także:

Zazdrość ludzka nie zna granic. Ktoś chciał uciszyć Mamę Pięcioraczków

Mama pięcioraczków miała wypadek. Dominika wylądowała w tajskim szpitalu

Mama pięcioraczków kupiła dzieciom kolację. Cena zwala z nóg