Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > O świcie sąd zabrał je do domu dziecka. Wiemy, gdzie są dzieci Barbary Sienkiewicz i co się z nimi stanie
Beata Łajca
Beata Łajca 07.06.2024 14:29

O świcie sąd zabrał je do domu dziecka. Wiemy, gdzie są dzieci Barbary Sienkiewicz i co się z nimi stanie

Barbara Sienkiewicz z dziećmi
fot. East News/Jan Bielecki

W nocy z 6 na 7 czerwca zmarła Barbara Sienkiewicz. Kobieta nazywana najstarszą matką w Polsce. W wieku 60 lat urodziła bliźniaki. Kto zajmie się jej dziećmi?

Osierocone dzieci mają zaledwie 9 lat. Ich mama zabezpieczyła się na wypadek tragedii i wyznaczyła osobę, która ma się nimi zająć. 

Barbara Sienkiewicz nie żyje

Zmarła Barbara Sienkiewicz, zwana najstarszą matką w Polsce. Kobieta urodziła bliźniaki w wieku 60 lat. Teraz wszystkich zaskoczyła smutna wiadomość o jej śmierci.

Nie wiadomo jeszcze, jaka była dokładna przyczyna zgonu, ale wiadomo, że nie ma on charakteru kryminalnego. Barbara Sienkiewicz od dłuższego czasu chorowała

Jej dzieci mają dzisiaj 9 lat i niedawno przystąpiły do pierwszej komunii. Ich ojciec nie jest znany opinii publicznej. Kto teraz zajmie się Piotrusiem i Anią?

Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz, świadoma swego wieku, zadbała o to, by jej dzieci miały zapewnioną opiekę. Jak podaje Fakt, nie tylko spisała testament, ale także wyznaczyła kogoś do opieki nad Anią i Piotrusiem, gdyby jej zabrakło. 

Miała to być znana posłanka Wanda Nowicka. Polityczka jednak nie potwierdziła, że taka propozycja rzeczywiście padła.

Nad ranem dzieci Barbary Sienkiewicz zostały zabrane przez policję i umieszczone w placówce interwencyjno-wychowawczej. O tym, co z nimi dalej będzie, zadecyduje sąd rodzinny.

Zobacz także:

Nie żyje najstarsza matka w Polsce. Barbara Sienkiewicz urodziła dzieci w wieku 60 lat

"Był mężczyzną, który chciał mieć dzieci". Barbara Sienkiewicz szczerze o ojcu bliźniąt

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

Wziął Oskarka na ręce i obiecał, że skatuje na jej oczach. Jeszcze gorsze czekało ją w sądzie
Uwaga TVN Roksana i Oskarek
Uwaga TVN Roksana i Oskarek
Półroczny synek Roksany trafił do rodziny zastępczej. 18-latka uciekła od jego ojca, po tym jak ten uderzył dziecko. Sprawę zgłosiła na policję i jej partner usłyszał zarzuty. Dziewczyna jest zrozpaczona i walczy o odzyskanie dziecka. Dlaczego sąd podjął decyzję o odizolowaniu jej od dziecka?Osiemnastolatka nie miała łatwego życia, a ciąża bardzo ją zaskoczyła. Ale swoje dziecko bardzo kocha, tęskni za nim i mówi, że zrobi wszystko, byleby go odzyskać. Niestety sprawa ma swoje drugie dno i wygląda na to, że sąd miał solidne powody do tego, żeby przynajmniej tymczasowo umieścić dziecko w rodzinie zastępczej. Reportaż programu “Uwaga! TVN”.
Czytaj dalej
Tu 4-miesięczne dzieci chodzą do żłobka, a rząd płaci za opiekunkę. Zgadniesz, co to za kraj?
małe dziecko
małe dziecko
W tym kraju do żłobka można zapisać już czteromiesięczne niemowlę, a niektóre przedszkola przyjmują dzieci nawet przed drugimi urodzinami. Działają też placówki, które łączą w sobie i żłobek i przedszkole, a dzieci bawią się tam w grupach bez podziału na wiek. Ale to jeszcze nie wszystko.Tutaj państwo pomoże opłacić opiekunkę, gdy dziecko do placówki się nie dostanie. A rodzice, którzy cenią sobie kontakt z naturą, mogą wysłać swoją pociechę do przedszkola pozbawionego budynku, które mieści się w środku lasu. Nie uwierzysz, o który kraj chodzi.
Czytaj dalej