Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

Barbara Sienkiewicz
Fot. East News/Jan Bielecki

W 2015 roku media rozpisywały się o Barbarze Sienkiewicz. Została okrzyknięta przez nie “najstarszą mamą w Polsce”, dlatego że w wieku 60 lat urodziła dwoje dzieci — bliźnięta.

Piotrusiem i Anią zajmowała się sama. Barbara Sienkiewicz zmarła w nocy z czwartku na piątek 7 czerwca 2024 roku.

Ciąża w wieku 60 lat

Barbara Sienkiewicz to ceniona aktorka telewizyjna i teatralna. Występowała głównie w rolach epizodycznych i drugoplanowych w takich serialach jak “Na dobre i na złe”, “M jak Miłość" czy “Ranczo”. Najgłośniej zrobiło się o niej w mediach w 2015 roku, kiedy okazało się, że kobieta urodziła dwoje dzieci.

Miała w tym momencie niespełna 60 lat. Początkowo chętnie występowała publicznie i opowiadała o tym, jak odnajduje się w roli mamy w tak dojrzałym wieku. Jednak jakiś czas temu schowała się przed światłem reflektorów i oddała się wychowaniu dzieci.

Jej bliźnięta, Anna i Piotr, mają obecnie 10 lat. Dzisiaj całą Polskę obiegła wieść, że ich mama zmarła. Barbara Sienkiewicz odeszła 07. czerwca 2024 roku.

Barbara Sienkiewicz o byciu mamą

Barbara Sienkiewicz została okrzyknięta “najstarszą matką w Polsce”. W programie “Wieczorny Express” w 2023 roku opowiedziała o tym, jaka była jej droga do macierzyństwa: “Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery”.

Aktorka odpowiedziała także na zarzuty osób, które twierdziły, że zostanie mamą w tym wieku to egoizm i nieodpowiedzialność: “Czułam w 100 proc., że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało, wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów” - powiedziała.

Jej dzieci, Ania i Piotr, urodziły się zdrowe i silne. Po porodzie otrzymały 10 punktów w skali Apgar. Dzieci odziedziczyły talent po słynnej mamie. Pasją Ani jest taniec, a Piotr zadebiutował już na deskach teatru, wziął udział w przedstawieniu “Madame Butterfly”. Po śmierci matki dziećmi miała się zająć Wanda Nowicka.

Ojciec dzieci Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz długo unikała rozmów o ojcu dziecka. Z tego względu media zaczęły snuć domysły, że jej dzieci są zrodzone dzięki zapłodnieniu in vitro. Gwiazda odniosła się do tych pogłosek w rozmowie z “Expressem wieczornym” w 2023 roku, zaznaczając, że jest to jej tajemnica.

Opowiedziała także, co jej dzieci wiedzą na temat ojca. “Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą. Ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty” - wyznała. Dodała także, że dzieci często pytają ją o ojca, ale uznała, że na tym etapie życia nie potrzebują dokładniejszych informacji: “Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia, i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne”.

Zobacz także:

"Był mężczyzną, który chciał mieć dzieci". Barbara Sienkiewicz szczerze o ojcu bliźniąt