Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Pomysł na urodziny w przedszkolu za mniej niż 3 zł. Ten patent wygrywa z tortem i babeczkami
Beata Łajca
Beata Łajca 19.04.2024 15:22

Pomysł na urodziny w przedszkolu za mniej niż 3 zł. Ten patent wygrywa z tortem i babeczkami

prezenty na urodziny dla przedszkolaka
Fot. Freepik

W większości przedszkoli i żłobków jest zwyczaj świętowania urodzin. Maluchy mogą wtedy przynieść do grupy coś słodkiego i poczęstować wszystkie dzieci. Mamy pieką torty, albo babeczki, czasem kupują po prostu wielką paczkę cukierków. Ale jest jeszcze jeden patent – wyjątkowo szybki, prosty, tani i bardzo efektowny. Zadowolenie jubilata i wszystkich jego kolegów gwarantowane.

Zamiast wypieków przygotujcie malutkie prezenciki dla każdego dziecka. Niech w środku ładnego opakowania znajdzie się coś słodkiego i jakieś miłe drobiazgi. Takie paczuszki twoje dziecko może przygotować samo i będzie z tego bardzo dumne. Zaskoczy cię, jak niewiele trzeba wydać na takie przedszkolne urodziny.

Urodzinowe paczuszki do przedszkola

W tym roku nie mieliśmy czasu na pieczenie tortu do przedszkola. Postawiliśmy więc na coś dużo szybszego, ale za to bardzo efektownego. Razem z samą jubilatką zaplanowaliśmy i wykonaliśmy malutkie urodzinowe paczuszki dla każdego dziecka z grupy.

Najpierw wybraliśmy się do sklepu, aby poszukać odpowiedniej zawartości. Wiedzieliśmy, że chcemy podarować coś słodkiego. Chcieliśmy też dorzucić jakieś małe gadżety, które lubią wszystkie dzieci. W jednym ze sklepów odnaleźliśmy dział z akcesoriami imprezowymi i to okazał się strzał w dziesiątkę. Oprócz tego konieczne były jakieś opakowania i coś do ozdoby.

Beata - 2024-04-19T130440.897.jpg
fot. Portal Parentingowy

Super efekt za małe pieniądze

Wybierając produkty do naszych prezentów, skupiliśmy się na tych pakowanych w duże paczki. Wtedy cena za jedną sztukę była dużo niższa.

Co kupiliśmy:

  • mini bańki mydlane 8 szt. – 4 zł;
  • balony 10 szt. – 3 zł;
  • trąbki urodzinowe 10 szt. – 3 zł;
  • czekoladowe monety 10 szt. – 2 zł;
  • lizaki 10 szt. – 5 zł;
  • czekoladki Kinder 8 szt. – 7 zł;
  • torebki śniadaniowe 30 szt. – 3 zł;
  • naklejki – 5 zł.

Koszt jednego pakieciku wyniósł zaledwie 2,75 zł. W grupie mamy 28 dzieci, więc w sumie na całe zakupy wydaliśmy około 80 zł.

Beata - 2024-04-19T130948.214.jpg
fot. Portal Parentingowy

Dziecko samo może je przygotować

Ten pomysł na urodziny w przedszkolu jest tak prosty, że każde dziecko może go wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko czuwać nad tym, aby w każdym opakowaniu znalazło się dokładnie to samo. Nie chcemy w końcu, aby któreś z dzieci poczuło się pokrzywdzone.

Beata - 2024-04-19T131143.229.jpg
fot. Portal Parentingowy

Postawiliśmy na najtańsze opakowania – torebki śniadaniowe. Ozdobione naklejkami prezentowały się świetnie, a do tego były bardzo łatwe do rozpakowywania.

Na koniec wystarczy wszystkie paczuszki zapakować w solidne pudełko i dostarczyć do przedszkola. A potem czekać na relacje zachwyconego malucha, który z wypiekami na twarzy opowiada, jak to wszystkim koleżankom i kolegom podobały się prezenty. A to wszystko za mniej niż 3 zł za sztukę.

Beata - 2024-04-19T131344.257.jpg
fot. Portal Parentingowy

Zobacz także:

Organizacja urodzin przedszkolaka kosztuje krocie. 1000 zł przeleciało, nie wiem kiedy

Genialny pomysł na zabawkę w podróży. Wystarczą klocki lego i klej na gorąco

Nie spełnisz tego warunku, odbiorą ci 800+. Rodzice mogą zacząć się martwić