Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > W czerwcu urodzisz... skąpca. Te dzieci mają węża w kieszeni
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 01.06.2024 13:01

W czerwcu urodzisz... skąpca. Te dzieci mają węża w kieszeni

Niemowlę w wannie
Fot. Freepik/senivpetro

Dziecko urodzone w czerwcu to owoc wrześniowych uniesień. Często są to maluchy nieplanowane. Ich rodzice niekiedy konsumują swój wakacyjny romans. Choć oczywiście nie zawsze.

W czerwcu rodzą się zodiakalne Bliźnięta i Raki. Wielką zaletą bycia urodzonym w czerwcu jest doskonałe zdrowie fizyczne. Niemowlęctwo przypadające na ciepłe miesiące przyczynia się do budowania odporności. 

Jakie są dzieci urodzone w czerwcu

W czerwcu rodzi się dużo dzieci, częściej są to dziewczynki. Te dzieci zwykle cieszą się dobrym zdrowiem, najczęściej, jeśli już chorują, problem dotyczy układu moczowego. W starszym wieku bywa, że mają problemy z nerkami. Miewają też problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Jej wahania mogą doprowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Czerwcowe dzieci słyną z tego, że co w sercu, to na języku, czasem może to powodować kłopoty towarzyskie. W czerwcu rodzą się gaduły, które nawet własnych sekretów nie umieją utrzymać w tajemnicy. Bywają wybuchowi ich emocje to istny rollercoaster. 

niemowlę

Edukacja i praca osób urodzonych w czerwcu

Urodzeni w czerwcu są otwarci i towarzyscy. Często otoczenie zazdrości im energii, a pracodawcy cenią ich pracowitość i zapał, z którym zabierają się do powierzonych obowiązków. W życiu zawodowym lepiej odnajdują się w małym zespole, niż wielkiej korporacji.

Nauka przychodzi im z łatwością i daje dużą satysfakcję, chętnie i skutecznie uczą się języków obcych i często zdobywają więcej, niż jeden dyplom. Chętnie wybierają zawody, w których erudycja jest ważna. Będą dobrymi ekspertami od PR, ale też dziennikarzami, czy… telemarketerami.

Charakter urodzonych w czerwcu

Urodzeni w czerwcu czasem uchodzą za nieuprzejmych, ale to cena za szczerość, której nigdy sobie nie odpuszczają. Szybko się nudzą, co chwila mają nowe angażujące hobby, często kilka na raz. Wiecznie w pędzie, bo ilość zajętości skutecznie wypełnia im kalendarz.

Urodzeni w czerwcu są piekielnie inteligentni i dowcipni. Nigdy nie tracą kontaktu z rodziną, nawet jeśli wyniesie ich na drugi koniec świata, a to się zdarza, bo kochają zwiedzać, to zawsze pamiętają, żeby zadzwonić do bliskich. 

Wady urodzonych w czerwcu

Uparciuchy, jakich mało. Jak osoba urodzona w czerwcu się na coś uprze - nie ma “przebacz”. Do tego to straszne dusigrosze, na sobie nie oszczędzają, ale na innych bardzo chętnie. Bardzo łatwo wyprowadzić ich z równowagi, obrażają się… głośno.

Bywają wybuchowi. Ciężko z nimi dyskutować, bo lubią sobie pokrzyczeć. Nie umieją przyznać się do winy i bardzo rzadko wyciągają rękę na zgodę. Czasem to komplikuje ich życie. Nigdy nie zostawiają słabszych bez pomocy, ratują i ptaki ze złamanym skrzydłem i biorą udział w zbiórkach na rzecz ubogich. Ciekawostka: Większość laureatów pokojowej nagrody Nobla urodziła się w czerwcu. 

Zobacz także:

W maju urodzisz... szczęśliwego człowieka. Te dzieci są pełne pasji

W kwietniu urodzisz...perfekcjonistę. Te dzieci kochają luksus

W marcu urodzisz... optymistę. Życie z nim to niezapomniana przygoda