Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > W kwietniu urodzisz...perfekcjonistę. Te dzieci kochają luksus
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 02.04.2024 14:17

W kwietniu urodzisz...perfekcjonistę. Te dzieci kochają luksus

dziecko
Fot. Freepik/senivpetro

Dziecko urodzone w kwietniu zostało poczęte na przełomie lipca i sierpnia. Jesteś już pewnie zmęczona końcówką ciąży, która przypadła na zimę. Konieczny okazał się nowy płaszcz, bo w żadnej kurce nie mogłaś się dopiąć. Kwiecień, jeśli będziemy mieć trochę szczęścia, będzie piękny, ale jak wiadomo, z tym bywa różnie. 

"Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata" i tak jest też z charakterem osób urodzonych w kwietniu - są zmienne. Jednak mają wspólną cechę - kochają luksus. Jednak to nie wszystko, co łączy kwietniowe dzieci.

Kwietniowe dzieci - charakter

W kwietniu na świat przychodzą zodiakalne Barany i Byki, obydwa te znaki cechują się ogromną upartością w dążeniu do celu. Jednak ma to swoje dobre strony, bo urodzeni w kwietniu mają zbiór nieprzekraczalnych zasad. Nieco kłopotów mogą sprawiać w wieku nastoletnim, bo lubią się pokazać. Bunt bywa okraszony dodatkową porcją roszczeniowości

Lubią luksus, drogie, markowe ubrania i modne gadżety. Wszystko w ich życiu musi być perfekcyjne i na poziomie. Lubią piękne wnętrza, drogie samochody, przykładają wielką uwagę do wyglądu, zawsze dobrze ostrzyżone i zapięte na ostatni guzik. Nie mają umiaru, na zakupach łatwo dają się ponieść, nie zwracają przy tym uwagi na możliwości swojego portfela. 

Kopia – Marta L - 2024-04-02T113337.099.png
Fot. Freepik/user15285612

Urodzeni w kwietniu lubią przygody

Życie osób urodzonych w tym miesiącu nie bywa nudne. Sami o to dbają. Uwielbiają adrenalinę i ciągnie ich do sportów ekstremalnych. Już jako dzieci wspinają się wyżej niż koledzy i szybciej jeżdżą na rowerze. Wielokrotnie przyprawiają rodziców o zawroty głowy. Spadają, przewracają się, po czym podnoszą się i próbują znowu. Daje o sobie znać ich upartość. 

Ich pewność siebie i wola walki o siebie i swoje emocje może być przez otoczenie odbierana jako egoizm. Zdarza im się dopuszczać agresji słownej jeśli coś nie idzie po ich myśli. Waleczni, jak byki na corridzie. Ugłaskać ich może tylko ktoś o mocnym charakterze, kto dobrze czyta emocje i potrafi Bykiem czy Baranem troszkę manipulować, a przynajmniej naprowadzić go na drogę bardziej akceptowalną społecznie.

Relacje z osobami urodzonymi w kwietniu

Ich odwaga może imponować, zdolność do organizowania sobie atrakcji przyczynia się do przeżywania wielu przygód, o których urodzeni w kwietniu chętnie opowiadają. Wyrastają na mówców, których chce się słuchać, wiele osób szuka ich towarzystwa, ale oni sami są bardzo wybredni. Trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby urodzonym w kwietniu zaimponować.

Jeśli ktoś zajdzie im za skórę, straci ich na zawsze. Cenią szczerość, nawet jeśli ta bywa bolesna. Sami zresztą sprawiają czasem wrażenie niegrzecznych, bo mówią wprost, co im leży na sercu. Okłamani skreślają kłamcę na zawsze. Są lojalnymi i wiernymi partnerami, nie tolerują zdrady w żadnej formie. Bywają wymagającymi rodzicami, ale są sprawiedliwi i cierpliwi, bardzo zależy im na przekazaniu swoich wartości i odwagi potomstwu. 

Predyspozycje zawodowe urodzonych w kwietniu

Barany i Byki łączy zdolność szybkiego uczenia się i wysoki iloraz inteligencji, jeśli dołożymy zamiłowanie do przygód i rywalizacji, szybko dojdziemy do wniosku, jakie zawody są dla nich. Urodzeni w kwietniu doskonale sprawdzają się w roli sportowców i trenerów, ale też handlowców. Tam, gdzie wypłata zależy od wyników, mogą w pełni rozwinąć swoje skrzydła. 

Lubią rządzić, więc szukają managerskich stanowisk. Jako szef bywają jednak wybuchowi i agresywni. Najpierw liczy się dla nich wynik, a dopiero potem człowiek. Są mało tolerancyjni, nie rozumieją słabości, ani przenoszenia życia osobistego na grunt zawodowy. 

Zobacz także:

W marcu urodzisz... optymistę. Życie z nim to niezapomniana przygoda

W sierpniu urodzisz... prezesa. Po trudnej końcówce ciąży czeka cię niezwykłe rodzicielstwo

W styczniu urodzisz... lidera. Wychowanie tego dziecka to ciągła praca z emocjami

Polub PortalParentingowy.pl na Facebooku i bądź z nami na bieżąco!