Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > W marcu urodzisz... optymistę. Życie z nim to niezapomniana przygoda
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 04.03.2024 11:26

W marcu urodzisz... optymistę. Życie z nim to niezapomniana przygoda

Dzieci urodzone w marcu
Fot. Pexels

Dni są coraz dłuższe, przyroda budzi się do życia, a ty właśnie teraz powitasz na świecie swoje dziecko? Świetnie, gratulacje! Choć urodzeni w tym miesiącu to zwykle niesamowici optymiści, to musisz pamiętać, że dziecko najpewniej da ci też nieźle w kość. Bycie mamą czy tatą marcowego dziecka to niesamowita przygoda.

Urodzone w marcu dzieci, zostały poczęte na przełomie czerwca i lipca, za wami więc upojne lato, ale też zaawansowana ciąża w zimowych miesiącach. Ale to już jest koniec, właśnie zaczyna się największa przygoda w twoim życiu. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko urodziło się pod znakiem Ryb, czy Barana, pewne cechy najpewniej będzie mieć.

Charakter osób urodzonych w marcu

Urodzeniu w tym miesiącu zdają się być żywą postacią powiedzenia: "W marcu, jak w garncu". Są zmienni, bywają wybuchowi, choć najczęściej jawią się otoczeniu jako zdeterminowani optymiści. Potrafią bardzo mocno odkleić się od rzeczywistości. Z jednej strony to dziecko będzie bardzo wrażliwe i głęboko uduchowione, z drugiej bardzo egocentryczne i zmienne. 

Już w dzieciństwie urodzeni w marcu są kapryśni i często zmieniają zdanie, co może wprowadzać nieco nerwowości. W szkole często spóźniają się na lekcje, rzadko oddają projekty na czas. Żyją jakby w innej czasoprzestrzeni, niż reszta społeczeństwa. Często skupiają się na sobie tak bardzo, że zapominają, np. że się z kimś umówili, albo obiecali wykonać jakieś zadanie.

A do tego marcowe dzieci mają niesamowity talent aktorski i mimo że to oni zawiedli, potrafią przekonać otoczenie, że tak naprawdę są ofiarą. Choć na co dzień może to drażnić, to ostatecznie wychodzi im na dobre. Dążąc do wygodnego i przyjemnego życia, potrafią pracować naprawdę ciężko i wytrwale, jeśli im się to opłaca. Zwykle są darzeni sympatią przez otoczenie i sporo niedociągnięć dochodzi im na sucho.

Kopia – Marta L (98).png
Fot. Pexels

Zdrowie dzieci urodzonych w marcu

Na pierwszy rzut oka te dzieci to okazy zdrowia. Jednak wiele z nich spotkasz w poczekalni u alergologa. Częściej niż rówieśnicy miewają wysypki, katar sienny. Wiosna nie jest dla nich łatwym okresem. Kiedy wszyscy cieszą się budzącą się do życia przyrodą, oni cierpią najbardziej. Miewają też problemy z układem krążenia i stawami. 

Psychiatra Moritz Tramer przeprowadził badania, w czasie których dowiódł, że urodzeni w marcu mogą częściej zapadać na schizofrenię, miewają także problemy ze spadkami nastroju, a nawet z depresją. Cechuje ich słaba wola, przez co dość łatwo popadają w nałogi - w konsekwencji sami rujnują swoje zdrowie. Rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na nagłe zmiany nastroju, na które trzeba bezzwłocznie reagować.

Edukacja i praca urodzonych w marcu

Dziecko urodzone w marcu zwykle już w szkole podstawowej wie, co chce robić w przyszłości. Myśli bardzo perspektywicznie, bez trudu umie powiedzieć, w jakim punkcie na swojej drodze będzie za 10 czy 15 lat. Te osoby bardzo chętne i z dużą łatwością uczą się zupełnie nowych rzeczy, co ułatwia im adaptację w każdym środowisku, zarówno szkolnym, jak i w przyszłości w pracy.

Jeśli czują się blokowani, to bez sentymentów rzucają pracę i idą do innej firmy, która umożliwi im rozwój. Ale nigdy nie zapominają, kto ustawił nad nimi szklany sufit w poprzedniej pracy. Bywają pamiętliwi, a jeśli nadarzy się okazja - mszczą się. Doskonale czują się w zawodach, w których uznawani są za autorytet: prawnicy, nauczyciele, lekarze. 

Cechy osób urodzonych w marcu

Wbrew temu, co można by pomyśleć, nie jest im wszystko jedno, jak żyją ludzie wokół. Mają w sobie wiele ciepła i empatii, co czasem bywa wykorzystywane przez innych. Tu pojawia się miejsce dla ich wrażliwej natury. Urodzeni w marcu nie do końca radzą sobie z tym, że ktoś ich wykorzystał, czy oszukał. Trzeba bardzo wspierać ich pewność siebie

Nie można im jednak odmówić optymizmu - oni zawsze widzą wydarzenia wielowarstwowo. Jeśli w rodzinie zdarza się poważna choroba - oni dostrzegają zjednoczenie pozostałych jej członków. Jeśli zostaną zwolnione z pracy - widzą impuls do poszukiwania lepszej. 

Jeśli rzeczywiście otrzymają wsparcie w dzieciństwie, dzięki któremu mają mocne podstawy odporności psychicznej - mogą zmienić świat. Więc jeśli w tym miesiącu rodzi wam się dziecko, zakaszcie rękawy i zawołajcie: Ahoj, przygodo! - nudzić nie będziecie się na pewno. 

Zobacz także:

"Dusił się, nie mógł oddychać". Lekarze z Zielonej Góry odmówili pomocy pięciolatkowi

W lutym urodzisz... indywidualistę. Te dzieci nie znoszą presji

Najsłodsze imiona dla dziewczynek. Aż dziw, że są tak mało popularne