Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Zobaczyłam cenę za porcję lodów i się przeżegnałam. Kogo na to stać?
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 28.05.2024 09:48

Zobaczyłam cenę za porcję lodów i się przeżegnałam. Kogo na to stać?

chłopiec lody
Fot. ShutterStock/Andrii Spy_k

Lato zrobiło się z tego maja. Temperatura wskazuje raczej na środek wakacji, niż wiosnę. A co za tym idzie, coraz chętniej korzystamy z iście letnich rozrywek. 

Po przedstawieniu w przedszkolu wspólnie z innymi rodzicami postanowiliśmy zabrać dzieci na małe lody. Wiejska lodziarnia, budka w zasadzie. Ceny?

Ile kosztuje gałka lodów w 2024 roku

Mieszkamy we wsi oddalonej kilkadziesiąt kilometrów od stolicy. Kilkuset mieszkańców, kilka sklepów, mała pizzeria, dwie budki z lodami. Można by się spodziewać, że w takim miejscu ceny są niższe niż w Warszawie, a ludziom żyje się łatwiej.

Nie ukrywam, że zwykle kupuje lody w dyskoncie i wydaję dzieciom prosto z zamrażarki, ale kilka razy w sezonie trafia się taka okazja jak dziś - występy w przedszkolu, młodych aktorów trzeba nagrodzić. Trudno odmówić własnemu dziecku, kiedy cała grupa idzie na świderki. Już na wstępie powitała nas cena za gałkę, która sprawiła, że moje gałki oczne nieco opuściły orbity. 7,50 za jedną. 

cena lodów
Fot. Portal Parentingowy

Ile kosztują lody włoskie w Pomiechówku

Budka z lodami zlokalizowana jest blisko stacji kolejowej, na którą co weekend tłumnie przyjeżdżają turyści, żeby spędzić czas w parku Dolina Wkry. Ten znajduje się vis-a-vis owej budki. W każdy weekend przyjezdnych jest więc wielu, a dziecku czasem ciężko odmówić. 

Mój osobisty artysta wybrał małego świderka z polewą. Cena 10 zł. Lód był naprawdę niewielkich rozmiarów. Dziecko szczęśliwe, a to najważniejsze, zwłaszcza że na co dzień raczej nie wydajemy takich kwot na małe przyjemności. Jednak warto chyba zrobić tego lata samemu pyszne lody.

Szukajcie, a znajdziecie

Jestem zdania, że z dziećmi trzeba wychodzić “na miasto” lodziarnia, czy restauracja co jakiś czas jest luksusem, na który warto się skusić. Jednak jeśli mogę wam coś zasugerować, jeśli macie wyjście - odejdźcie kawałek od popularnych atrakcji turystycznych, nawet w Zakopanem można znaleźć lody po 3 zł za gałkę.

W Pomiechówku także, wystarczy przejść bliżej mostu. Jasne, że zdarzą się takie okazje, jak ta dzisiejsza, kiedy cała grupa idzie w to samo miejsce i trudno dziecku odmówić, jednak na co dzień zapytam: kogo na to stać?!

Zobacz także:

"Komuś chyba sufit spadł na głowę!". Cena fasolki szparagowej w Biedronce? Sami zobaczcie

Zarabiamy 12 tys. miesięcznie. Musieliśmy się zadłużyć, żeby wyprawić córce komunię

Zarabiamy 8 tys. i stać nas na wszystko. Nie wiem, jak ludzie mogą narzekać!

Otworzył Kinder Niespodziankę z 1997 roku. Nie uwierzysz, co było w środku
Kinder Niespodzianka z 1997 roku
Kinder Niespodzianka z 1997 roku
Co można znaleźć w Kinder Niespodziance sprzed prawie 30 lat? Coraz więcej kont w mediach społecznościowych koncentruje się na przeszłości. Wspomnieniach z PRL, zabawach z dzieciństwa, czy słodyczach z dawnych lat, które wywołują w dzisiejszych dorosłych masę wspomnień. Właśnie taka jest Kinder Niespodzianka, której jeden z użytkowników Instagrama poświęcił całą swoją twórczość.Ten filmik bije rekordy popularności. Wygląda na to, że wszyscy lubimy odkrywać tajemnice związane z latami naszego dzieciństwa. Zaskakujące jest, jak wiele z nich wiąże się właśnie ze słodyczami. Absolutnym hitem w latach 90 była Kinder Niespodzianka. Nie każdy mógł sobie wtedy na nią pozwolić, dlatego kiedy już ją dostaliśmy, to sprawiała przeogromną frajdę. Co można znaleźć w czekoladowych jajkach z 1997 roku?
Czytaj dalej
Zagadka matematyczna, która skłóciła internautów. To tak proste, a wciąż sprawia kłopoty
działanie matematyczne
działanie matematyczne
Matematykę można kochać albo nienawidzić. Tych, którym sprawia ona przyjemność i którzy łamigłówki matematyczne rozwiązują dla rozrywki, nie jest wielu. A na zagadkach, których pełno jest w internecie, niejeden polegnie.A to dziwne, bo niektóre wcale nie są trudne. Jedyne, czym trzeba się czasem wykazać, to uważność oraz znajomość naprawdę podstawowych zasad matematycznych.
Czytaj dalej