Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Otworzył Kinder Niespodziankę z 1997 roku. Nie uwierzysz, co było w środku
Beata Łajca
Beata Łajca 27.05.2024 16:35

Otworzył Kinder Niespodziankę z 1997 roku. Nie uwierzysz, co było w środku

Kinder Niespodzianka z 1997 roku
fot. Instagram/kinder_old

Co można znaleźć w Kinder Niespodziance sprzed prawie 30 lat? Coraz więcej kont w mediach społecznościowych koncentruje się na przeszłości. Wspomnieniach z PRL, zabawach z dzieciństwa, czy słodyczach z dawnych lat, które wywołują w dzisiejszych dorosłych masę wspomnień. Właśnie taka jest Kinder Niespodzianka, której jeden z użytkowników Instagrama poświęcił całą swoją twórczość.

Ten filmik bije rekordy popularności. Wygląda na to, że wszyscy lubimy odkrywać tajemnice związane z latami naszego dzieciństwa. Zaskakujące jest, jak wiele z nich wiąże się właśnie ze słodyczami. Absolutnym hitem w latach 90 była Kinder Niespodzianka. Nie każdy mógł sobie wtedy na nią pozwolić, dlatego kiedy już ją dostaliśmy, to sprawiała przeogromną frajdę. Co można znaleźć w czekoladowych jajkach z 1997 roku?

Jajko niespodzianka z 1997 roku

Popularny filmik pojawił się na Instagramie na koncie o wymownej nazwie Kinder_old ("Kinder" od nazwy słodyczy  i "old" z ang. stary, stare). Twórca tego profilu nagrywa i wrzuca do sieci filmiki, na których rozpakowuje różne Kinder Niespodzianki. Niektóre z nich mają po kilkanaście lat. Jedne są pojedyncze, inne w całych zestawach.

Gdzie je znajduje? Trudno powiedzieć, ale trzeba przyznać, że pomysł na właśnie takie konto na Instagramie to strzał w dziesiątkę. Bo zawartość starych jajek niespodzianek, tak samo jak ich kondycja po wielu latach od końca przydatności do spożycia, są bardzo zaskakujące. Tym razem na Instagram trafiło nagranie z zestawem Kinder Niespodzianki z 1997 roku. 

Kinder Niespodzianka z dawnych lat

Prezentowany zestaw jajek niespodzianek pochodzi z 1997 z serii Fantomini. Ta linia była poświęcona duchom i na pewno pamięta ją każdy, kto dorastał w latach 90. W jajkach znajdowały się figurki duchów wykonujących różne czynności. Niektóre z nich świeciły w ciemności.

Ten zestaw składa się z sześciu Kinder Surprise i jest zapakowany w pudełko przypominające nawiedzony zamek. Na filmiku widzimy, jak otwierane są kolejne czekoladowe jajka. O dziwo ich stan po prawie 30 latach prezentuje się całkiem nieźle. Czekolada nie ma żadnych śladów pleśni, jest tylko wysuszona i bardzo się kruszy. A co skrywa w środku?

Kinder Surprise Fantomini z 1997

Trzeba przyznać, że dawne jajka niespodzianki były wyposażone w dużo fajniejsze zabawki niż dzisiaj. Chociaż zestaw jajek niespodzianek z 1997 roku pochodzi z serii o duchach, to na filmiku widzimy tylko jedną zabawkową zjawę. Małego duszka można schować w równie małym, nawiedzonym zegarze.

W drugim czekoladowym jajku znalazł się mały, wyglądający na drewniany, stateczek. A w trzecim papuga, która huśta się na malutkim drążku. Takie zabawki lubiliśmy najbardziej, bo trzeba było je złożyć według instrukcji i okleić naklejkami 

Niestety zawartość pozostałych trzech jajek pozostaje tajemnicą. Może ukryły się tam kolejne duchy z serii Fantomini Kinder Suprise?

Stare zabawki zyskują na wartości

Jeżeli przypadkiem znajdziesz w otchłaniach swojej piwnicy, albo strychu tego typu stare słodycze lub zabawki — nie wyrzucaj ich. Zdziwisz się, jak wiele mogą być warte, jeżeli trafią do odpowiedniego nabywcy.

Kolekcjonerzy z całego świata biją się o limitowane przedmioty nie tylko z Kinder Niespodzianek. Absolutnym hitem są niektóre klocki Lego, które firma produkowała w zaledwie kilku egzemplarzach. 

Podobnie jest z polskimi zabawkami czy porcelaną z lat PRL, która potrafi osiągać na aukcjach zawrotne ceny. Dlatego dobrze obejrzyj wszystkie swoje pamiątki po babci, bo może się okazać, że masz w domu prawdziwy skarb.

Zobacz także:

Weszła do biurowej kuchni i zamarła. Ta scena była początkiem końca

Znalezisko z babcinej piwnicy wprawiło mnie w osłupienie

Tę zupę babcia gotowała nam całe lato. Składniki znajdowała na łące