Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Ewa Bem przeszła wielką metamorfozę. Fani przecierają oczy z niedowierzania
Beata Łajca
Beata Łajca 10.06.2024 13:40

Ewa Bem przeszła wielką metamorfozę. Fani przecierają oczy z niedowierzania

Ewa Bem
fot. KAPiF

Ewa Bem bywa nazywana Pierwszą Damą Polskiego Jazzu i trudno się z tym określeniem nie zgodzić. Artystka 3 lata temu wróciła na scenę po przerwie spowodowanej ogromną tragedią. A teraz zaskoczyła wszystkich swoją nową fryzurą. Jest nie do poznania!

Ewa Bem ma jeden z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej. Zachwyca niezmiennie od 1969 roku. Jej znakiem rozpoznawczym były zawsze świetnie ułożone kruczoczarne włosy. Ale to już przeszłość. Artystkę w nowym wydaniu mogliśmy zobaczyć na rozdaniu nagród festiwalu Wodecki Twist.

Ewa Bem w zaskakującej fryzurze

Od 7 do 9 czerwca 2024 roku w Krakowie odbywała się siódma edycja festiwalu Wodecki Twist. Oprócz koncertów największych gwiazd, grających nie tylko muzykę Zbigniewa Wodeckiego, podczas wydarzenia rozdawane są też wyróżnienia.

Statuetka, która przypadła w tym roku właśnie Ewie Bem to "Nagroda W" przyznawana najwybitniejszym polskim muzykom za: Wszechstronność, Wybitność i Wytrwałość. Pierwsza Dama Polskiego Jazzu z pewnością wyróżnia się właśnie tymi cechami jako artystka i jako kobieta.

Na rozdaniu nagród Ewa Bem nie pojawiła się osobiście, ale mogliśmy ją oglądać za pośrednictwem łącza internetowego. Artystka ukazała się oczom fanów w całkiem nowej odsłonie. Czarne włosy odeszły w zapomnienie. Teraz ma bardzo krótkie naturalnie siwe włosy.

Ewa Bem straciła córkę

Zaledwie 3 lata temu Ewa Bem wróciła na scenę po przerwie, na którą zdecydowała się w związku z ogromną tragedią, jakiej doświadczyła. Artystka zawiesiła działalność artystyczną w 2018 roku, po śmierci córki. W szczerej rozmowie z magazynem "Twój Styl"  Bem mówiła:

Gdy córka odeszła, przeżyliśmy kolejne etapy żałoby. Niedowierzanie, żal, rozpacz, złość, a nawet wściekłość. W końcu przyszło też poczucie ulgi, że Melunia już nie będzie cierpiała. Krótką chwilę miałam nadzieję, że i dla mnie cierpienie się skończy.

Pamela Bem-Niedziałek była w ciąży, gdy dowiedziała się, że jest chora na glejaka. Długą walkę z nowotworem przegrała i osierociła dwójkę swoich małych dzieci: Tomek miał wtedy 4, a Basia zaledwie 2 lata. Dla matki strata dziecka to najgorsze, co może się wydarzyć. Ewa Bem przyznała, że nie dałaby sobie rady bez leków i psychoterapii. Po 3 latach, gdy poczuła się lepiej, wróciła na scenę. Ale teraz znowu odwołuje swoje koncerty.

Problemy zdrowotne Ewy Bem

Artystka nie zaśpiewała w majowym koncercie "In Memory Of Tina Turner" w Katowicach. Odwołała też swój występ zaplanowany na wrzesień w Warszawie. Organizatorzy festiwalu Top Of The Top, który odbywa się w sierpniu w Sopocie, nadal nie wiedzą, czy Ewa Bem weźmie w nim udział.

Wszystko wskazuje na to, że koncerty są odwoływane ze względu na stan zdrowia artystki. Ona sama nic na ten temat nie mówiła, ale jej mąż Ryszard Sibilski, w wywiadzie dla "Rewii" przyznał:

Mieliśmy trochę zdrowotnych problemów. Na razie czas odpocząć. Zobaczymy, co będzie dalej. 

23 lutego 2024 roku Ewa Bem skończyła 73 lata. Odkąd wznowiła działalność artystyczną po przerwie związanej ze śmiercią córki występuje jako Ewa Bem odNova, a jej album wydany w 2021 nosi tytuł „Live” (z ang. żyć, lub na żywo). W lipcu 2021 roku świętowała jubileusz 50-lecia swojej kariery artystycznej.

Zobacz także:

Nie żyje najstarsza matka w Polsce. Barbara Sienkiewicz urodziła dzieci w wieku 60 lat

Karol Strasburger został ojcem w wieku 72 lat. “Gdy urodziła się Laura w moim życiu pojawił się spokój”

"Nigdy nie jadłam tak pysznej mozzarelli". Janusz Rewiński ugościł mnie w swoim domu