Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Mama Pięcioraczków się wygadała. Wyjechali do Tajlandii, ale nadal pobierają 800+

Mama Pięcioraczków się wygadała. Wyjechali do Tajlandii, ale nadal pobierają 800+

Mama Pięcioraczków
Fot. Instagram/piecioraczki_z_horynca

Rodzina Clarke'ów, czyli Pani Dominika, jej mąż Vincent i ich jedenaścioro dzieci, już od kilku dni mieszkają w Tajlandii. W mediach społecznościowych możemy obserwować, jak przystosowują się do nowego życia.

Pani Dominika, znana jako Mama Pięcioraczków, z zapałem relacjonuje, jak wygląda codzienność na rajskiej wyspie, zakupy, ceny, w jaki sposób rodzina spędza wolny czas. W mediach społecznościowych pokazuje także piękny, duży dom, który wynajmują.

Wyprowadzka do Tajlandii

Pani Dominika i jej mąż zdecydowali o przeprowadzce do Tajlandii już kilka miesięcy temu. Sama organizacja lotu, mieszkania i pakowanie zajęły dużo czasu. Jednak się udało i już od kilku dni są na rajskiej wyspie.

Mieszkają w dużym domu z basenem na wyspie Koh Lanta. Pani Dominika Clarke podróżuje po niej na skuterze, który nazywa czule "różowym rumakiem" i pokazuje, jak funkcjonuje to rajskie miejsce. Opowiada, co kupuje w sklepach i jak wygląda ich nowe życie. To nasuwa jedno pytanie — z czego żyje duża rodzina?

Z czego żyje Mama Pięcioraczków?

Pani Dominika każdego dnia wrzuca kilka filmów, na których opowiada o życiu swojej rodziny. W jednym z nich odniosła się do pytań obserwatorów o finanse.

Jak cytuje Fakt24.pl, pani Dominika podzieliła się informacją, że pracuje, udzielając korepetycji z matematyki i języka angielskiego. "To mogę robić zdalnie z dowolnego miejsca na świecie" - deklaruje.

Do tego Vincent Clarke jest właścicielem kilku firm w Polsce i USA, które małżeństwo także prowadzi na odległość. Mężczyzna ma już status emeryta, więc jest to dodatkowy, stały zastrzyk gotówki. Tak jak świadczenie 800+.

Pobierają 800+ na jedenaścioro dzieci

Rodzina Clarke'ów do tej pory pobiera świadczenie 800+, chociaż nie mieszkają już w Polsce. Jak mówi pani Dominika w jednym z filmów: "Na razie mamy status wakacyjny. Jednak po 180 dniach, kiedy będziemy mieć stałe zamieszkanie, (...) nie ma żadnej pomocy społecznej".

Po trzech miesiącach pobytu rodzina z jedenaściorgiem dzieci straci prawo do pobierania świadczenie. A to naprawdę znacząca kwota.

Zgodnie z przepisami świadczenie 800 plus przysługuje rodzicom, którzy pracują, odprowadzają podatki i mieszkają w Polsce. Jeśli emigrują do innego kraju, świadczenie przestaje być wypłacane. Na razie rodzinie pięcioraczków nie przysługuje też zasiłek z Tajlandii.

To 800 bathów (czyli ok. 80 zł) na dzieci do 6. roku życia. Można dostać go na maksymalnie trójkę maluchów, pod warunkiem że rodzice mają stały pobyt w Tajlandii i są tam ubezpieczeni.

Zobacz także:

Kontrola policji w domu Mamy Pięcioraczków. “Ktoś na nas doniósł”

Mama Pięcioraczków padła ofiarą oszustwa. Dominika ostrzega innych

12 tysięcy złotych dla rodziców jedynaków. Wypłaty będą jeszcze w tym roku