Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przed ciążą > Mężczyźni często popełniają ten błąd. To przez niego nie mogą mieć dzieci

Mężczyźni często popełniają ten błąd. To przez niego nie mogą mieć dzieci

smutny mężczyzna
Fot. Freepik

Niewielu mężczyzn zawraca sobie tym głowę. Tymczasem bielizna, która nosi, ma bezpośredni wpływ na płodność. Kupowanie pierwszego z brzegu trój-, pięcio- lub sześciopaku majtek może skończyć się dla niego bardzo źle. 

Wybór odpowiedniej bielizny jest kluczowy dla zdrowia intymnego mężczyzn. Niestety, mężczyźni zaczynają o tym myśleć, dopiero, kiedy okazuje się, że starania o dziecko kolejny miesiąc nie przynoszą efektów.

Źle dobrana bielizna może zmniejszać płodność

Natura jest bardzo mądra. Nie bez powodu jądra i moszna nie znajdują się w jamie brzusznej, tylko poniżej. To dlatego, że do prawidłowego działania potrzebują niższej temperatury niż standardowe 36,6 stopni.

Stosując niezbyt dobrą bieliznę, możemy spowodować wzrost temperatury w okolicy krocza. Jest to nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niekorzystne dla zdrowia intymnego mężczyzny. Ciasne majtki wykonane ze sztucznych materiałów mają ogromny wpływ na proces produkcji spermy.

Po dłuższym czasie może to się skończyć zmniejszoną liczebnością i ruchliwością plemników, co może wręcz uniemożliwić zapłodnienie. Do tego zdarza się, że pod wpływem temperatury zachodzą zmiany w DNA plemników.

Kasia (90).jpg
Fot. Freepik

Najlepsza bielizna dla mężczyzn

Aby zadbać o swoją płodność, warto jak najszybciej udać się do szuflady z bielizną i wyrzucić wszystkie za ciasne i zniszczone majtki. I wszystkie zrobione z nieprzewiewnych, sztucznych materiałów.

To właśnie rodzaj tkaniny i rozmiar w największej mierze odpowiadają za wentylację i utrzymanie prawidłowej temperatury. Warto więc postawić na bawełnę lub inne naturalne włókna, jak jedwab czy bambus. Są miękkie i przyjemne w dotyku, a przy tym pozwalają skórze oddychać.

Uważa się też, że najlepszym wyborem będą bokserki. Są najluźniejsze i dają największy komfort. Warto jednak zwrócić uwagę na ich rozmiar — nie mogą być ani za szerokie, ani za ciasne. Jednak nie oznacza to, że trzeba całkiem zrezygnować ze slipów. Najważniejsza jest jakość i przewiewność, nie fason.

Nie tylko w czasie starań o dziecko

Noszenie odpowiedniej bielizny jest konieczne nie tylko w czasie starania się o dziecko. Tak naprawdę trzeba o to dbać zawsze. Zmiany, które zachodzą w jądrach pod wpływem przegrzewania, mają długotrwałe skutki, a odkręcenie ich nie zawsze jest łatwe.

Warto zwrócić uwagę także na takie aspekty jak trzymanie laptopa na kolanach lub na brzuchu. Komputer się nagrzewa, więc rozgrzewa także skórę i okolice jąder. To także ma fatalny wpływ na jakość i ruchliwość plemników.

Zobacz także:

Mądry tata ma mądre dzieci. Pod warunkiem że po pracy robi tę rzecz

Stosowały lek na odchudzanie i zaszły w ciążę. Wielki boom na “ozempicowe dzieci”

Zacznij od przychodni, a nie sypialni. Zdrowa ciąża wymaga przygotowań