Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > "Napisałam testament i zostawiłam go w domu". Barbara Sienkiewicz przygotowała się najgorsze

"Napisałam testament i zostawiłam go w domu". Barbara Sienkiewicz przygotowała się najgorsze

Barbara Sienkiewicz
Fot. East News/Jan Bielecki

Barbara Sienkiewicz urodziła w wieku 60 lat. Powitała na świecie bliźnięta — Piotrusia i Anię. Obecnie dzieci mają już 9 lat i wiele wskazuje na to, że pójdą w ślady sławnej mamy.

Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że jest zdecydowanie starsza niż większość mam. Dlatego postanowiła przygotować się na najgorsze i zostawiła testament, w którym przekazała informacje, kto powinien zająć się jej dziećmi.

Napisała testament, by zabezpieczyć dzieci

Aktorka znana z drugoplanowych ról w takich serialach jak “M jak Miłość”, “Klan” czy “Ranczo” Barbara Sienkiewicz urodziła pierwsze dzieci w wieku 60 lat. Ten fakt obiegł media, a kobieta została okrzyknięta “najstarszą matką w Polsce”.

Jej decyzja o tak późnym macierzyństwie została mocno skrytykowana. Ze względu na to aktorka wycofała się z życia publicznego. Jednak w 2023 roku Sienkiewicz wystąpiła w programie “Wieczorny Express” i sprostowała plotki, które pojawiły się jej temat.

W tym programie także powiedziała o tym, że zdając sobie sprawę z przewrotności losu, dołożyła wszelkich starań, by zabezpieczyć przyszłość dzieci. “Dziewięć lat przede mną do ich pełnoletności” - mówiła. - “Bardzo różnie w życiu bywa. Jakiś czas temu musiałam pojechać do Łodzi, załatwić jakąś sprawę. Jechałam samochodem trasą szybkiego ruchu. Przed wyjazdem do Łodzi napisałam testament i zostawiłam go w domu” - dodała. 

Barbara Sienkiewicz
Fot. East News/Jan Bielecki

"Staram się przewidzieć przyszłość"

W czasie wywiadu w “Wieczornym Expressie” aktorka mówiła o tym, że stara się być przygotowana na różne scenariusze.

 “Muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Staram się przewidzieć przyszłość”.

Te ostatnie słowa brzmią najbardziej przejmująco, teraz kiedy wiemy, jak ta przyszłość się rysowała. 7 czerwca 2024 roku Barbara Sienkiewicz zmarła. Osierociła 9-letnie bliźnięta, Anię i Piotrusia.

Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz w swoim testamencie zawarła wszelkie informacje, które mają pomóc jej dzieciom w przyszłości, kiedy jej zabraknie. Postanowiła także zadbać o opiekę dla nich w razie swojej śmierci.

Mówiła w wywiadach, że ten obowiązek ma przejąć Wanda Nowicka, polityczka lewicy i marszałkini, która pomagała jej wywalczyć od ZUS zasiłek macierzyński. Sienkiewicz powiedziała w “Wieczornym Expressie”: 

Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję.

Obecnie Ania i Piotruś znajdują się w placówce interwencyjnej. Wanda Nowicka twierdzi, że dopiero z mediów dowiedziała się o tym, że to ona ma być opiekunką dla maluchów. Dzieci zostały odwiezione do placówki przez policję.

Ania i Piotruś w placówce czekają na decyzję sądu w sprawie opieki nad nimi. Ich najbliższa krewna, czyli babcia od strony mamy zmarła jakiś czas temu. Nie znają swojego ojca — ich matka nie zdradziła tożsamości mężczyzny, z którym zaszła w ciążę.

Zobacz także:

O świcie sąd zabrał je do domu dziecka. Wiemy, gdzie są dzieci Barbary Sienkiewicz i co się z nimi stanie

O tej ciąży mówiła cała Polska. Tak wyglądała droga Barbary Sienkiewicz do macierzyństwa

Jak mają na imię dzieci Barbary Sienkiewicz? Aktorka nadała im najbardziej popularne imiona w Polsce