Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przed ciążą > O której godzinie uprawiać seks, żeby począć dziecko. Badacze już wiedzą
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 08.11.2023 08:50

O której godzinie uprawiać seks, żeby począć dziecko. Badacze już wiedzą

najwięcej dzieci zostaje poczętych o 22:36
Fot. Unsplash

Zastanawialiście się kiedyś, w jakim terminie najwięcej dzieci zostaje poczętych? Okazuje się, że to dość jasne dla badaczy. Na bum urodzeń gotowe są już też porodówki. Na całym świecie najpopularniejszą datą urodzenia jest 26 września. Brytyjscy naukowcy policzyli, kiedy dochodzi do zapłodnienia. A rodzice... potwierdzają ich słowa.

Jak podaje portal Channel Mum na podstawie skrupulatnych obliczeń i przeprowadzonej wśród rodziców ankiety wyliczono, kiedy (w jaki dzień i o której godzinie) najczęściej dochodzi do zapłodnienia. Zarówno data, jak i godzina nie są przypadkowe.

Najwięcej dzieci zostało poczętych o godzinie 22:36

Skąd ta dokładność? Z ankiet, na które odpowiedziało 2139 par. Zwykle w środku tygodnia wskakujemy do łóżka wcześniej, bo rano musimy być gotowi do obowiązków. Jesteśmy zrelaksowani i świeżo umyci. To poprawia komfort współżycia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w dni w środku tygodnia rzadko spożywamy alkohol, a ten osłabia męskie nasienie.

22:36 wydaje się być doskonałym momentem na czułości, jeśli o tej porze jesteśmy w łóżku, to zwykle nie od razu zasypiamy, rozpoczynamy więc rozmowy w łóżku, a skoro ani ty, ani partner nie śpicie... jest okazja spróbować począć dziecko. Zwykle właśnie o tej porze się to udaje.

Green Beans - 2023-09-01T125923.918.jpg

Wrześniowe dzieci są z zimowych wieczorów

Licząc na podstawie daty urodzenia, najwięcej dzieci na świecie zostaje poczętych 2 stycznia. Ta data jest uznawana za Międzynarodowy Dzień Robienia Dzieci. To moment, kiedy świąteczni goście wyjadą, odeśpimy Sylwestra i... mamy ochotę na czułości. 

Jednak warto pamiętać, że w zasadzie na całym świecie we wrześniu rodzi się więcej dzieci niż w innych miesiącach. To nie tylko magia świąt, ale też zasługa długich zimowych wieczorów. Często chłodnych i ponurych, doskonałych, by przytulić się do kogoś bliskiego.

Romantyczni i pragmatyczni

O ile można dopisać romantyczną bajkę do poczęcia upragnionego dziecka, to powody, że stało się to w takim, a nie innym terminie są raczej prozaiczne. Zimą męskie nasienie ma wyraźnie lepszą jakość. Urodzone we wrześniu polskie dzieci mogą zaraz po zakończonym przez rodzica urlopie rodzicielskim pójść do żłobka, we wrześniu zwalniają się w nich miejsca, bo część maluchów idzie do przedszkola.

W niektórych krajach dzieci idą do szkoły w dniu czwartych urodzin, więc te wrześniowe, będą najstarsze w klasie. Rodzice wychodzą z założenia, że będzie im łatwiej. 22:36 też nie jest przypadkowa. Często zwyczajnie i tak jesteśmy w łóżku, więc... zabieramy się do pracy, bo na sen jeszcze za wcześnie, a siedzieć już nie rozsądnie. Ot, cały romantyzm.

Zobacz także:

Co jeść, żeby zajść w ciążę? Te produkty podkręcą twoją płodność

Coraz więcej kobiet zachodzi w gwiezdne ciąże. Na czym to polega?

Nietypowy objaw ciąży. Latem może być zupełnie niezauważalny

Tagi: ciąża poród