Arbuza warto jeść niezależnie od pory roku. O czym zaraz się przekonasz. By zachęcić dzieci do jego spożywania, warto pobawić się strukturą owocu. Poniżej znajdziesz kilka fajnych pomysłów na podanie arbuza dzieciom (i dorosłym).Arbuz jest pełnym cennych składników owocem, który na pewno warto włączyć do diety dziecka. Świetnie nawadnia latem, pomaga walczyć z uporczywym kaszlem zimą. Do tego uzupełnia witaminę C wzmacniającą odporność oraz witaminę A, która pomaga w regeneracji skóry np. w przypadku odparzeń pieluszkowych.
Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, bo pozwala cieszyć się życiem pełną piersią. Dobrze skomponowane posiłki zapewniają odpowiednią porcję energii każdego dnia, a właściwe dopasowanie kaloryczności umożliwia kontrolowanie wagi. Co zrobić, by od najmłodszych lat wpoić dziecku zasady zdrowego stylu życia?
Najlepszym momentem na rozszerzenie diety Twojego dziecka jest czas, kiedy potrafi sztywno trzymać główkę, a jego fizjonomia pozwala na wprowadzenie do diety pokarmów stałych. Zdania co do czasu rozszerzenia diety są jednak nieco podzielone. Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci wydało zalecenia dotyczące wprowadzania pokarmów stałych do diety niemowlaka. Według tych zaleceń rozszerzanie powinno nastąpić pomiędzy 17 a 26 tygodniem życia dziecka. Jednocześnie zachęcają do wyłącznego karmienia piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka oraz zwracania uwagi na oznaki gotowości niemowlaka do rozszerzania diety. W polskich zaleceniach mowa jest także o tym, że większość niemowląt wymaga wprowadzania pokarmów uzupełniających od około 6. m.ż. Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i Amerykańska Akademia Pediatrii jednogłośnie mówią o tym, że organizm dziecka jest gotowy na rozszerzanie diety dopiero po ukończeniu 6 miesiąca życia.
23-letnia Katie Harley zdradziła obserwatorom na TikToku, że podaje swojemu dziecku krwisty stek do jedzenia. Internauci nie mogli uwierzyć. Stwierdzili, że 6-miesięczna dziewczynka jest za mała na spożywanie takiego jedzenia. W sieci zawrzało, gdy młoda mama opublikowała wideo ze swoją małą córeczką. Widzimy na nim, jak dziewczynka zajada się krwistymi stekiem. "Jak możesz" - oburzali się fani.
Pomidory są pyszne i zdrowe. To jedne z najpopularniejszych warzyw. Zawierają wiele właściwości odżywczych, m.in. likopen, który jest silnym przeciwutleniaczem. Pomidory są polecane w diecie dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży. Ważna jest jednak pora, kiedy mają być zjedzone. Podawane na śniadanie mogą zaszkodzić. Jeśli twój maluch lubi zjadać na śniadanie kanapkę z pomidorkiem, pora zmienić zwyczaje.
W polskich domach herbatę miętową stosuje się na przeróżne dolegliwości. Ten prosty ziołowy napar polecany jest na trawienie, dobry sen i kaszel. Rodzice jednak mają wątpliwości. Zastanawiają się, czy dziecko może pić herbatę miętową? A jeśli tak, to od jakiego wieku mogą ją podawać?Zanim rozwiejemy te wątpliwości wyjaśnimy jedną bardzo ważną rzecz: zioła należy traktować jak leki. Dawniej były jedynym środkiem na radzenie sobie z chorobami, dlatego stały się bardzo popularne. Wiele ziół nie zostało jednak dokładnie przebadanych, dlatego nie wiadomo, jak mogą wpływać na organizm małego dziecka. Dotyczy to również pozornie delikatnej mięty.