Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Nauczyciele

Nauczyciele

Sala lekcyjna canva PRO
23.06.2022 12:30 W szkołach brakuje nauczycieli. Będzie kolejny strajk?

Rok szkolny dobiegł już końca. Mimo że do sal lekcyjnych uczniowie wrócą dopiero za dwa miesiące, to dyrektorzy coraz bardziej się niepokoją. Jak donosi zastępca prezydenta Warszawy, miasto w tym roku zanotowało rekordową liczbę wakatów. A problem dotyczy też innych miast. Już jakiś czas temu Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka prasowa ZNP, ostrzegała przed brakami kadrowymi, które grożą nam w roku szkolnym 2022/2023. Problem staje się coraz poważniejszy, a pomiędzy ministerstwem edukacji a nauczycielami wciąż nie ma porozumienia. Wielu obawia się kolejnych strajków.

Sala lekcyjna canva PRO
13.06.2022 13:58 Coraz więcej nauczycieli rezygnuje z pracy. Czeka nas kryzys kadrowy we wrześniu?

Coraz więcej nauczycieli rezygnuje z pracy. Według rzeczniczki prasowej ZNP w tym roku złożono znacznie więcej wypowiedzeń, niż w poprzednich latach. W większości przypadków decyzja ta była motywowana niskimi zarobkami, a także polityką ministerstwa edukacji i nauki. Czy na uczniach odbiją się braki kadrowe w szkołach? Obecnie w skali kraju jest 12 986 nauczycielskich wakatów. Dla dyrektorów wiąże się to z niemałymi problemami.

Ławka szkolna
09.02.2022 01:00 Uczennica została wyrzucona z lekcji przez strój. "Do domu wróciła zapłakana"

17-letnia uczennica kanadyjskie szkoły została wyproszona z sali lekcyjnej przez nieodpowiedni strój. Według relacji dziewczyny nauczycielka kazała stanąć jej przed klasą, a potem wyrzuciła ją z zajęć. "Jestem rozczarowany tym systemem" - skomentował całe zajście ojciec 17-latki.Karis nie mogła uwierzyć w to, co mówi nauczycielka. Kobieta stwierdziła, że jej strój zbytnio przypomina bieliznę i ma wracać do domu. Dziewczyna miała na sobie golf i sukienkę.

MInisterstwo
12.01.2022 01:00 Rekrutacja nauczycieli do pracy za granicą

Nauczyciele, którzy chcą pracować w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Azji oraz Argentynie i Brazylii mogą wziąć udział w rekrutacji, prowadzonej przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Nabór trwa do 31 stycznia br. Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o naborze nauczycieli do pracy dydaktycznej za granicą na rok szkolny 2022/2023. W rekrutacji, którą prowadzi Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, mogą uczestniczyć: poloniści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, historii, przyrody, chemii, matematyki i fizyki.

  • 1
  • 2