Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Rozwód

Hakiel będzie ojcem
24.05.2024 08:16 Hakiel ogłasza ciążę, a internauci zwracają uwagę tylko na to. Dominika nie będzie zadowolona

Marcin Hakiel znów będzie ojcem! Tancerz, który niespełna dwa lata temu rozwiódł się z Kasią Cichopek, szczęście znalazł u boku ciemnowłosej Dominiki. Para pochwaliła się radosnymi wieściami na imprezie zorganizowanej przez portal plotkarski. Marcin Hakiel był w związku z Katarzyną Cichopek przez 17 lat. Para poznała się na planie "Tańca z gwiazdami". W 2008 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Zdjęcia z sesji ślubnej zdobiły okładkę magazynu "VIVA!". Przez lata para uchodziła za jedną z najlepiej dobranych w polskim showbiznesie.

rozwiedziona para
14.05.2024 11:41 Kiedy rozwód to nie grzech? Stanowisko Kościoła ostatnio się zmieniło

W 2023 roku do sądów okręgowych wpłynęło 81 tysięcy wniosków rozwodowych. To 81 tysięcy par, które postanowiły przestać tworzyć rodzinę. Z roku na rok jest ich coraz więcej. I ta tendencja jest rosnąca na całym świecie.Nic więc dziwnego, że Kościół musiał zmienić swoje podejście do rozwodników. Rozwiedzeni katolicy, którzy weszli w nowy związek, nie mogli przyjmować komunii świętej i nie dostawali rozgrzeszenia w czasie spowiedzi. Niedawno jednak stanowisko Kościoła w tej sprawie oficjalnie się zmieniło. Niestety, tylko oficjalnie.

pierwsza komunia święta
30.04.2024 13:39 Kochanka męża na komunii dziecka? Dla niektórych rodzin zaczyna się piekielny okres

Pierwsze komunie święte dzieci już niedługo zaczną jednoczyć rodziny przy jednym stole. Nie u wszystkich atmosfera będzie radosna. Wiele rodzin, szczególnie patchworkowych musi się mierzyć z tym, że na uroczystości pojawi się nowy partner lub partnerka rodziców. Wściekli dorośli zapominają wtedy o dobru dziecka, a zaczynają toczyć wojny.No właśnie, to chyba najbardziej kłopotliwy element. Ustalenie listy gości zawsze jest trudne. Zawsze istnieje obawa, że ktoś się obrazi, a ktoś inny coś skomentuje. Ale w rodzinach patchworkowych przygotowanie listy gości na komunię bywa po prostu koszmarne.

para rozstanie
30.04.2024 10:15 8 czerwonych flag. Zaskakujące, po czym można poznać, że partner cię zdradza

Czy to da się przewidzieć, czy można wyczuć, że partner nie jest wierny, zanim sprawa będzie na tyle poważna, że już nie będzie co ratować? O sygnały zwiastujące zdradę zapytałyśmy Marlenę Kazoń, psychoterapeutkę par i terapeutkę traumy, która na co dzień pracuje z pacjentami w Warszawie.Tyle lat spędziliście razem, wydawało ci się, że nie macie przed sobą żadnych tajemnic. A potem nagle słyszysz: "Odchodzę, mam kogoś". Tak niestety kończy się w Polsce wiele małżeństw. Jeden na trzy formalne związki czeka rozpad. Zdrada jest na drugim miejscu powodów rozstań. Najczęstsza jest niezgodność charakterów. Oficjalnie.

kłócąca się para
13.03.2024 12:31 Alimenty na byłego męża. To możliwe nawet wiele lat po rozwodzie

Rozwód i rozstanie to bardzo skomplikowana sprawa. Z pewnością to jest jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu. Nie dość, że łączy się z nią wiele emocji, to jeszcze ciągnie ze sobą szereg formalności, które trzeba załatwić.Samo przeprowadzenie rozwodu wiąże się z koniecznością zbierania i przedstawiania dokumentów. Często oznacza także batalię sądową i długie kłótnie o majątek, dzieci, wspólne oszczędności.

Magda Mołek
06.03.2024 15:40 Magda Mołek rozwodzi się z mężem. Wydała oświadczenie

Magda Mołek poinformowała o rozwodzie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Dziennikarka na Instagramie opublikowała enigmatyczne oświadczenie.Mając na względzie dobro dzieci, Mołek prosi, by nie czynić spekulacji na temat jej życia prywatnego. Z Maciejem Taborowskim pobrali się w 2011 roku.

Irena Santor trafiła do szpitala
19.02.2024 10:05 Irena Santor trafiła do szpitala. Artystka przeżyła wiele tragedii

Irena Santor trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Blisko 90-letnia wokalistka od ponad 70 lat jest na scenie. Po wyjściu ze szpitala wciąż zamierza występować. Jak mówiła, mimo ogromnych dolegliwości bólowych, wciąż cieszy się dobrym zdrowiem. Po przebytym zabiegu dokuczliwy problem zniknął.Zaczynała w zespole Mazowsze, jednak to kariera solowa dała jej wielką sławę. Poza sceną artystka przeżyła ogromne dramaty, jeden z nich przez ponad 60 lat był jej sekretem. Artystka straciła córkę.

samotny ojciec
08.02.2024 17:53 Fiskus przykręca śrubę rozwodnikom. Ulga na dzieci nie dla nich

Osoby, które samotnie wychowują dziecko, mają możliwość skorzystania ze swojego rodzaju ulgi przy rozliczaniu PIT-u. Od dwóch lat mogą rozliczać się wspólnie z dzieckiem, nawet jeśli ono nie zarabia żadnych środków.To daje naprawdę realny zysk, a samotni rodzice mogą liczyć na spore zwroty podatków. Jednak nie wszyscy. W przypadku rozwodników fiskus jest bardzo ostrożny i dokładnie weryfikuje, kto ma prawo skorzystać z tej furtki.

rozwód
30.01.2024 14:47 Rozwody udzielone w tych latach mogą być nieważne. Kogo czeka ponowna rozprawa?

W latach 2020-2021, czyli w okresie pandemii, padały rekordy liczby rozwodów ogłaszanych w sądach. Okazuje się, że wiele z nich może zostać uznanych za nieważne. Powodem jest jeden z przepisów ustawy covidowej.Dla rozwodników będzie to oznaczało konieczność ponownej batalii sądowej. Jeżeli rozwód zostanie uznany za nieważny, w świetle prawa nie będzie można też zawrzeć kolejnego związku. Jakie rozwody są zagrożone powtórną rozprawą?

Cezary Pazura z córką Anastazją
27.01.2024 18:17 "Kupiła bilet w jedną stronę". Cezary Pazura niechętnie wraca do tych wspomnień

Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby Cezarego Pazury. Wiele osób kojarzy go z ról komediowych: "Killer", czy "13. posterunek" bez niego są trudne do wyobrażenia. Jednak nie można zapominać o jego niezwykłych rolach dramatycznych w "Tato", czy "Sarze". Jednak aktor i w życiu doświadczył prawdziwego dramatu.Dziś 61-letni Pazura jest szczęśliwym mężem Edyty i tatą czwórki dzieci. Niewiele jednak osób pamięta, że to trzecia żona Pazury. Z pierwszą, Żanetą, związał się jako młody chłopak. Para doczekała się córki, którą aktor wychowywał w pojedynkę, bo mama Anastazji pewnego dnia zniknęła.

ślub kościelny
20.01.2024 09:50 Kiedy można unieważnić ślub kościelny? Podajemy najważniejsze informacje

Rozwód kościelny nie istnieje. Małżeństwa zawartego w kościele nie można rozwiązać, można je tylko unieważnić. Ale żeby tak się stało, muszą zostać spełnione konkretne warunki. Powodów do unieważnienia ślubu kościelnego jest więcej, niż mogłoby się wydawać.Kiedy w październiku 2023 roku pisaliśmy o stanowisku Papieża wobec rozwodników, nie spodziewaliśmy się, że wywoła to taką burzę komentarzy. Wśród nich przewijały się różne, często błędne wypowiedzi o unieważnieniu małżeństwa. Postanowiliśmy więc wyjaśnić, kiedy można się o to starać.

Grzegorz Borys
11.01.2024 13:40 Nowe fakty o rodzinie Grzegorza Borysa. Śledztwo w sprawie śmierci Olusia trwa

Październik 2023 roku był jednym z najbardziej mrocznych miesięcy minionego roku. 18 października grupę przedszkolaków w Poznaniu zaatakował Zbysław C., który śmiertelnie ranił 4-letniego Maurycego. Zaledwie dwa dni później, również od ciosów nożem zginął 6-letni Oluś z Gdyni. Sprawcą drugiego zabójstwa był ojciec chłopca.O Grzegorzu Borysie, którego ciało blisko dwa tygodnie po zbrodni wyłowiono ze zbiornika wodnego na terenie trójmiejskich lasów, wiadomo wiele, głównie niepokojących rzeczy. Jednak teraz na życie rodziny nowe światło rzucają reporterzy “Faktu”.

rozwód kościelny jak uzyskać
23.11.2023 09:54 Wielki boom na rozwody kościelne. Większość par rozstaje się z jednego powodu

Aż trudno w to uwierzyć, ale 1/4 europejskich "rozwodów kościelnych" to te wydawane w Polsce. Nasz kraj wiedzie prym, w tym chyba niechlubnej, statystyce. Pary, które chcą się rozstać, muszą udowodnić jedną przesłankę. 

Bosacka rozwód z senatorem
28.09.2023 11:30 Bosacka schudła 14 kg ze zmartwienia. Jej mąż odszedł do kochanki po 26 latach małżeństwa

Wieść o tym, że małżeństwo Katarzyny Bosackiej rozpadło się po 26 latach, wstrząsnęła jej fanami. Jeszcze kilka dni przed rozstaniem prezenterka bardzo ciepło wypowiadała się o swoim mężu.Nic dziwnego, że Kasia się zamartwia. Para ma czwórkę dzieci, z których najmłodsze chodzi jeszcze do podstawówki. Ostatnie miesiące były dla kobiety ciężkie. Prezenterka przyznała, że dużo straciła na wadze, próbując uporać się z życiowym wyzwaniem.