Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Co założyć na Komunię, by nie popełnić gafy? W tych ubraniach będziesz wyglądać elegancko

Co założyć na Komunię, by nie popełnić gafy? W tych ubraniach będziesz wyglądać elegancko

dzieci komunijne
Fot. Shutterstock/jantsarik

Sezon komunijny rozpocznie się już za dwa tygodnie. Sale na przyjęcie już zamówione, dzieci chodzą na ostatnie przygotowania, a goście już przygotowali prezenty. Zastanawiają się jeszcze: w co by się ubrać?

Wbrew pozorom wybór stroju na przyjęcie komunijne nie jest taki prosty. Wystarczy przyjrzeć się gościom — zdarzy się i ktoś w wieczorowej sukience, i ktoś w bardziej casualowym stylu. Czy jest jakiś komunijny dress code?

W co się ubrać na komunię

Musi być i elegancko, i z klasą, ale nie za bardzo strojnie. I nie za bardzo zwyczajnie. No i oczywiście ubranie musi pasować i do wiosennej aury, i do religijnego charakteru uroczystości. Cóż, coś takiego naprawdę nie jest łatwo znaleźć.

Tym bardziej że na komunię naprawdę można założyć wiele różnych ubrań. Tutaj panuje duża dowolność, sprawdzi się i sukienka, i spódnica, i spodnie. Diabeł tkwi w szczegółach, czyli w fasonie, wzorach i kroju.

Na bardziej odświętny strój powinni zdecydować się nie tylko chrzestni czy dziadkowie, ale nawet członkowie dalszej rodziny. W ten dzień lepiej zrezygnować z jeansu i wygodnego obuwia sportowego i raczej postawić na bardziej eleganckie ubrania. Dotyczy to także ubrań dla dzieci.

Kasia - 2024-04-23T121927.434.jpg
Fot. Freepik

Lepiej postawić na klasykę

Na takich przyjęciach zawsze najlepiej sprawdzi się klasyka. To uroczystość kościelna i rodzinna. Dlatego ubrania nie mogą być zbyt ekstrawaganckie. Nie mogą też odsłaniać za wiele. Lepiej zrezygnować z mini, głębokich dekoltów i okrytych pleców. Do kościoła warto zabrać ze sobą marynarkę, żeby zasłonić odkryte ramiona.

Możesz zdecydować się na klasyczne sukienki, spódnicę lub spodnie w parze z elegancką bluzką i marynarką. Wyjątkowość stroju warto podkreślić ciekawymi dodatkami, biżuterią czy nietuzinkową torebką.

Na komunii bez eksperymentów

Przyjęcie komunijne to nie jest dobry moment na eksperymentowanie z modą. Lepiej założyć coś sprawdzonego. Za to na takie przyjęcie możesz wybierać wśród wszystkich kolorów tęczy.

Komunie odbywają się wiosną, więc można pozwolić sobie na trochę wiosennego szaleństwa. Na takiej uroczystości nie trzeba ograniczać się do kremów i szarości. Można śmiało postawić na pastele lub intensywniejsze barwy.

I to zarówno w dodatkach, jak i ubraniach. Oczywiście wszystko z umiarem, nie chodzi o to, żeby przebrać się za kwietną łąkę. Jednak tutaj wybór jest naprawdę szeroki, masz więc duże pole do popisu.

Wart jednak zrezygnować z bieli (jest zarezerwowana dla dzieci komunijnych) oraz czerni. Ciemne kolory kojarzą się raczej ze smutnymi okazjami do rodzinnych spotkań.

Zobacz także:

Rodzice rozwiedzeni, a dziecko do komunii. To kto bierze pieniądze?

Pierwsza Komunia jak tandetny festyn. Takie paznokcie robią dzieciom

Koperta na komunię to przeżytek. Teraz od razu bierze się dziecko do banku