Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przed ciążą > Fikuśne majtki nie dla przyszłej mamy. To one odpowiadają za nieudane starania o dziecko
Beata Łajca
Beata Łajca 12.04.2024 12:37

Fikuśne majtki nie dla przyszłej mamy. To one odpowiadają za nieudane starania o dziecko

ciastka w stringach
fot. Pixabay/isic

Kobiety lubią majtki o tym kroju, bo nie odznaczają się pod obcisłymi kreacjami. Są znane także z tego, że rozpalają męską wyobraźnię. Ale wygląda na to, że z atutów tej bielizny lepiej korzystać tylko w sypialni. Bo niestety zmniejszają szanse na poczęcie dziecka.

Ta zmysłowa bielizna ma wyjątkowo negatywny wpływ na zdrowie kobiety. Codzienne noszenie stringów powoduje nawracające infekcje intymne, które skutecznie utrudniają zajście w ciążę. Czy to znaczy, że starając się o dziecko, trzeba z nich całkowicie zrezygnować?

Fikuśna i niezdrowa bielizna

Spośród wszystkich rodzajów damskich majtek to właśnie stringi są najgroźniejsze dla zdrowia. Ich noszenie powoduje nawracające infekcje intymne, m.in. grzybicę pochwy. Dzieje się tak z dwóch powodów.

Pierwszy to kwestia ich budowy. Sznureczek, który łączy przód i tył majtek przechodzi między pośladkami. To prawdziwa autostrada dla bakterii przemieszczających się z odbytu w stronę pochwy. A to niestety wywołuje dość nieprzyjemne zakażenia.

Drugim powodem zwiększonej zapadalności na infekcje intymne przy noszeniu stringów jest materiał, z którego są wykonane. Najczęściej są to tkaniny syntetyczne, które nie pozwalają skórze oddychać. Delikatne okolice krocza bardzo na tym cierpią, co ma druzgocący wpływ na szanse poczęcia dziecka.

Beata - 2024-04-12T113944.009.jpg
fot. Freepik

Stringi zmniejszają szanse na dziecko

Infekcje pochwy rzadko prowadzą do bezpłodności, ale znacząco utrudniają zapłodnienie. W trakcie choroby kobieta nie powinna współżyć, aby nie zarazić swojego partnera. Poza tym świąd, pieczenie czy obrzęk skutecznie odbierają ochotę na seks, a czasami wręcz go uniemożliwiają. A to jeszcze nie wszystko.

Stan zapalny zmienia zarówno pH pochwy jak i właściwości obecnego w niej śluzu. To utrudnia przemieszczanie się plemników, powodując realny problem z zapłodnieniem. Największe konsekwencje nie tylko dla płodności, ale też dla zdrowia kobiety, niosą nawracające i nieleczone infekcje.

Przewlekłe stany zapalne w niektórych przypadkach prowadzą do tworzenia się zrostów w obrębie narządów płciowych. Zrosty usytuowane w jajowodach, mogą spowodować całkowitą bezpłodność lub prowadzić do ciąży pozamacicznej.

Bielizna ma znaczenie

Lekarze zaczęli już głośno mówić o tym, że obcisła bielizna znacznie obniża płodność mężczyzn. Teraz przyszła pora na to, aby o znaczeniu rodzaju noszonych majtek uświadomić także kobiety. O miejsca "tam na dole" trzeba dbać, zwłaszcza kiedy marzy się o potomku.

Najzdrowsza dla kobiety jest przewiewna, niezbyt obcisła, bawełniana bielizna. Wbrew reklamom nie sprzyja zdrowiu codzienne noszenie wkładek higienicznych. Utrudniają skórze oddychanie i stają się magazynem dla bakterii. Zrezygnuj z nich, kiedy nie są konieczne.

Jeżeli musisz założyć stringi, wybierz te z naturalnych materiałów, o gładkiej fakturze. Spróbuj założyć je tylko na wyjście, ewentualnie wtedy, gdy stroisz się na spotkanie z partnerem w sypialni. Nie noś ich przez cały dzień. A po wypraniu koniecznie wyprasuj – wysoka temperatura zabija bakterie, których nie unicestwia pranie w 30 czy 40 stopniach.

Zobacz także:

Mężczyźni często popełniają ten błąd. To przez niego nie mogą mieć dzieci

Stosowały lek na odchudzanie i zaszły w ciążę. Wielki boom na “ozempicowe dzieci”

Zacznij od przychodni, a nie sypialni. Zdrowa ciąża wymaga przygotowań