Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko 0-2 > To nie Skandynawia. Taki pokój matki i dziecka znajduje się w polskim mieście. Zgadniecie, w którym?
Beata Łajca
Beata Łajca 29.04.2024 18:33

To nie Skandynawia. Taki pokój matki i dziecka znajduje się w polskim mieście. Zgadniecie, w którym?

pokój matki z dzieckiem Manufaktura Łódź
fot. Portal Parentingowy

To centrum handlowe jest jednym z największych w Polsce i w Europie. W weekendy szturmują je tysiące kupujących, a wśród nich nie brakuje także rodziców z dziećmi. Ta galeria udowadnia, że pokój dla matki z dzieckiem, może być funkcjonalny, przyjazny, czysty i po prostu ładny. Tutaj nie tylko da się wygodnie przewinąć dziecko i nakarmić je piersią bez skrępowania. Maluchy mogą odpocząć od gwaru galerii, skorzystać z dostosowanej do wzrostu toalety, a nawet trochę się pobawić.

Wizyta w centrum handlowym z dzieckiem, lub z dwoma, to prawdziwa wyprawa. Mama musi być przygotowana na wszystko, łącznie z karmieniem piersią, zmianą pieluchy, lub niespodziewanym wołaniem: "Siku!". Większość galerii handlowych na swoim terenie ma pokoje dedykowane właśnie mamom z dziećmi. Ale większość z nich, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia. W tym mieście jest jednak inaczej.

Najładniejszy pokój dla matki z dzieckiem

Patrząc na te zdjęcia, trudno uwierzyć, że znajdujemy się w pokoju dla matki z dzieckiem w centrum handlowym. Miejsce bardziej przypomina prywatny żłobek, albo pomieszczenia ze skandynawskiego przedszkola. A jednak. Właśnie tak wygląda pokój dla matki z dzieckiem w centrum handlowym Manufaktura w Łodzi.

Pokój jest usytuowany na piętrze galerii, tuż przy strefie restauracji. To dość wygodne miejsce, bo można schować się tam z maluszkiem, gdy reszta rodziny zamawia właśnie obiad. Żeby wejść do pokoju, trzeba zadzwonić domofonem. Osoba po drugiej stronie, za pomocą kamery kontroluje, kto wchodzi do pokoju. Pewnie dzięki temu udaje się go utrzymać w takiej czystości i uniknąć ewentualnych zniszczeń.

pokój matki z dzieckiem Manufaktura Łódź
fot. Portal Parentingowy

Wygodne przewijanie i karmienie

W pokoju dla mamy z dzieckiem w łódzkiej Manufakturze znajdują się aż cztery stanowiska do przewijania niemowląt, każde z wygodnym przewijakiem i jednorazowymi podkładami. Pod blatem znajdują się kosze na pieluchy, a po drugiej stronie wygodne zlewy i krany do mycia rąk.

pokój matki z dzieckiem Manufaktura Łódź
fot. Portal Parentingowy

Obok na dużym blacie stoi obowiązkowa w takim miejscu mikrofalówka, a dalej stolik z krzesełkiem do karmienia. W samym końcu sali znajduje się oddzielna przestrzeń przeznaczona do karmienia piersią. Jest tutaj trochę ciemniej niż na zewnątrz, a w środku znajdują się dwa obszerne, wygodne fotele.

pokój matki z dzieckiem Manufaktura Łódź
fot. Portal Parentingowy

Toaleta dostosowana do dzieci

Wizyta w toalecie w galerii z kilkulatkiem, to nic przyjemnego. Rodzice muszą wejść z nim do kabiny i przytrzymać go, aby nie wpadł do sedesu. A on w tym czasie dotyka rękami brudnej deski klozetowej, a  potem musi jakoś umyć ręce w zlewie, do którego nie może dosięgnąć. Na przykładzie Łodzi widać, że można inaczej.

pokój matki z dzieckiem Manufaktura Łódź
fot. Portal Parentingowy

To jest absolutna rzadkość w centrach handlowych w Polsce. W Manufakturze w pokoju rodzinnym znajduje się toaleta dostosowana do małych dzieci. Mają tutaj niski sedes, na którym bez problemu siadają oraz zlew i dozownik mydła, do którego z łatwością dosięgają rączkami i mogą je dokładnie umyć. Już za tą dziecięcą toaletę Łodzi należą się brawa.

pokój matki z dzieckiem Manufaktura Łódź
fot. Portal Parentingowy

Śliczne dekoracje, zabawki i porządek

Pokój dla matki z dzieckiem w łódzkiej Manufakturze jest wyjątkowo ładny. Ściany pokrywają kolorowe dekoracje w formie balonów, a nad przewijakami wiszą śliczne trójwymiarowe chmurki. 

Na ścianach pokoju są też tablice manipulacyjne, którymi dzieci mogą się bawić, np. wtedy, gdy młodsze rodzeństwo jest przewijane. Drzwi pokoju nie da się po prostu otworzyć od wewnątrz, trzeba nacisnąć specjalny przycisk, więc nie ma obaw, że maluszek nagle sam się oddali.

pokój matki z dzieckiem Manufaktura Łódź
fot. Portal Parentingowy

To, co bardzo ważne w takim miejscu to czystość i porządek. Przestrzeń jest duża i przyjazna, w środku gra cicha muzyka. Niemowlęta mogą tutaj spokojnie zjeść i zasnąć, a kilkulatki odpocząć od zgiełku i chwilę się pobawić. Wszystkie galerie handlowe mogą brać przykład z łódzkiej Manufaktury.

Zobacz także:

Jak wyglądają ciche godziny w Lidlu? Poszłam tam z dzieckiem, by sprawdzić

Tu dzieci nie chodzą do żłobka, bo państwo ich nie zakłada. Zgadniecie, co to za kraj?

Metoda lustra w wychowaniu działa. To sprawdzony sposób na histerie u dziecka