Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Archiwum maj 2022

dziecko
31.05.2022 11:36 Ludzie zachwycają się wielkimi oczami dziewczynki. Kryje się za nimi rzadka choroba

Mehlani Ramirez urodziła się z ponadprzeciętnie dużymi oczami. Kiedy miała cztery latka, zyskała popularność wśród Internautów, którzy zachwycali się jej niezwykłą urodą. Nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że za jej ślicznym obliczem kryje się poważna choroba genetyczna - zespół Axenfelda-Riegera. Karina Ortega z niecierpliwością oczekiwała narodzin swojej córeczki Mehlani. Przyszła mama czuła się dobrze, a jej ciąża przebiegała prawidłowo. Jednak po narodzinach dziecka, pielęgniarka dostrzegła, że z jego oczami jest coś nie tak.

michal wisniewski corka
30.05.2022 17:46 Córka Michała Wiśniewskiego powiedziała, co myśli o swoim imieniu. "Z biegiem czasu już się przyzwyczaiłam"

Córki Michała Wiśniewskiego wyznały, co tak naprawdę sądzą o swoich imionach. Etiennette i Vivienne szczerze powiedziały, że w przeszłości ich imiona były powodem do wielu żartów i ludzie mieli problemy z ich wypowiadaniem. Teraz jednak jest już lepiej.Wiśniewski i jego córki pojawili się na niedzielnym koncercie Fundacji Polsat z okazji Dnia Dziecka w Skierniewicach. W trakcie udzielili wywiadu dla redaktora Pomponika, który zadał młodym dziewczynom ciekawe pytanie. Zastanawiał się, co sądzą o swoich imionach.

pp
30.05.2022 17:01 Problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym

Wiek przedszkolny to dla wielu dzieci czas, kiedy pierwszy raz trafiają do większej grupy swoich rówieśników. Zdarza się, że w tym okresie nasilają się problemy z jedzeniem. Dowiedz się, jak pomóc przedszkolakowi, by nie unikał posiłków i jadł je z apetytem. Brak apetytu u 3 latka może mieć różne przyczyny. Wśród nich najczęściej wymienia się nieprawidłowy styl życia (np. niewystarczająca aktywność fizyczna), błędy w sposobie żywienia ( np. zbyt duże porcje, zbyt małe przerwy między posiłkami, nadmiar soków i słodyczy w diecie), niedobory pokarmowe (np. niedobór żelaza), choroby (np. alergie, katar, ból gardła, gorączka, ząbkowanie), a także wpływ sytuacji stresowych (np. pierwsze dni w przedszkolu, kłótnia z kolegą czy koleżanką).

Mama z dzieckiem canva PRO
30.05.2022 16:08 Gdy urodziła dziecko, stała się zmorą dla sąsiadów. Młoda mama wysuwała niepojęte żądania

Pewna kobieta postanowiła powiedzieć, jak bardzo jej życie zmieniło się, gdy sąsiadka urodziła dziecko. Młoda mama zaczęła narzucać swoje własne reguły i próbowała podporządkować sobie sąsiadów. Z czasem jej żądania były coraz poważniejsze.Dziecko w bloku to trudność nie tylko dla rodziców, ale i sąsiadów. Szczególnie dobrze przekonała się o tym użytkowniczka portalu Reddit, która postanowiła opowiedzieć o swoich doświadczeniach z początkującą mamą. Doszło pomiędzy nimi do konfliktu.

Katechetka canva PRO
30.05.2022 14:39 Posypały się skargi na lekcje religii w szkole. Fundacja Wolność od Religii opublikowała raport

Fundacja Wolność od Religii przekazała nieprawidłowości zgłaszane przez rodziców dotyczące religii w szkołach. Jedna ze skarg zwróciła na siebie szczególną uwagę, gdyż dotyczyła oburzającego zachowania katechetki. Kobieta miała kazać dzieciom wyrzucać kanapki.Religia w szkołach od lat wzbudza kontrowersje i skłania Polaków do dyskusji. Część osób uważa, że katecheza powinna zostać usunięta z planów lekcji, a inni bronią przedmiotu, twierdząc, że dziecko zawsze można wypisać. Fundacja Wolność od Religii naświetliła obecne problemy.

Komunia
30.05.2022 13:39 Dzieci zaśpiewały w trakcie swojej komunii. Występ poruszył wszystkich zgromadzonych

Internauci uwielbiają oglądać występy dziecięce podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. W gorzowskim kościele maluchy połączyły swoje siły i wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. "Chwalę Ciebie Panie". Cały czas pomagała im zakonnica.Gdy kobieta uniosła do góry ręce, dzieci od razu wiedziały, co robić. Swój występ ozdobiły prostą choreografią i klaskaniem. Część zgromadzonych postanowiła nawet wesprzeć je w śpiewaniu.

10-letnia dziewczynka
30.05.2022 13:13 10-letnia dziewczynka ma dwie firmy i prowadzi luksusowe życie. Na czym zarabia?

Pixie Curtis to dziesięcioletnia dziewczynka, która mimo swojego młodego wieku jest właścicielką firmy, produkującej zabawki i akcesoria do włosów. Zarobiła już miliony i jak twierdzi, w wieku 15 lat będzie mogła już przejść na emeryturę.Zaledwie 10-letnia Pixie Curtis pochodzi z Australii, ale usłyszał już o niej cały świat. Dziewczynka, zamiast bawić się z koleżankami, zajmuje się prowadzeniem dwóch firm, a na jej konto codziennie spływają ogromne sumy pieniędzy.

Niemowlę
30.05.2022 12:20 Nie wytrzymał, gdy usłyszał imię, jakie jego żona nadała dziecku. Teraz chce wziąć rozwód

Wybór imienia dla dziecka to poważna decyzja, nad którą rodzice często głowią się nawet miesiącami. W tej rodzinie doszło do konfliktu pomiędzy żoną a mężem, którzy nie potrafili dogadać się w kwestii imienia dla dziewczynki. Gdy kobieta narzuciła swój własny wybór, jej partner zaczął zastanawiać się nad rozwodem.Mężczyzna był tak wstrząśnięty całą sytuację, że postanowił opisać ją na platformie Reddit. Przyznał, że żona z teściową stwierdziły, iż zaproponowane przez niego imię jest nieodpowiednie i wybrały własne. "Byłem w szoku" - napisał.

Pieniądze w kopercia canva PRO
30.05.2022 11:16 Wpadła w gniew, gdy zaczęła przeliczać pieniądze z komunii. Teraz ma żal do rodziny

Organizacja Pierwszej Komunii Świętej często wiąże się dla rodziców z ogromnymi kosztami. Jedna z mam przyznała, że aby urządzić przyjęcie, musiała wziąć chwilówkę. Liczyła jednak, że rodzina wynagrodzi jej się przy pomocy prezentów dla dziecka. Niestety, gdy otworzyła koperty, bardzo się zdziwiła.Matka w liście do portalu WP Parenting opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z organizacją komunii. Przyznała, że po tym czego doświadczyła, ciężko będzie jej spojrzeć rodzinie w oczy. "To zamożni ludzie, nie wiem, dlaczego tak postąpili" - powiedziała.

Dziewczynki na basenie
29.05.2022 17:49 Tuż po komunii dziewczynki stanęły na krawędzi basenu. Chwilę później kamera zarejestrowała nieoczekiwane zajście

Jedna z użytkowniczek aplikacji TikTok pochwaliła się nietypowym zwyczajem komunijnym. Pokazała, jak grupa dziewczynek w białych sukienkach stanęła nad brzegiem basenu, a chwilę później wskoczyła do wody. W trakcie zajścia wszystkim towarzyszyły okrzyki radości.Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie dla młodych katolików, które wiążę się z licznymi przygotowaniami. Po uroczystości w kościele dzieci zwykle świętują przyjęcie sakramentu wraz z bliskimi. Pewna kobieta postanowiła pokazać wyjątkową "tradycję" komunijną.

500 plus canva PRO
29.05.2022 16:35 Zapytała, czemu wniosek o 500+ plus trzeba składać co roku. Odpowiedź ZUS-u wywołała poruszenie

Jedna z użytkowniczek aplikacji Twitter zadała pytanie, dlaczego wnioski o 500 plus trzeba składać co roku. Na jej post zareagowało tyle osób, że oficjalny profilu ZUS-u postanowił jej odpowiedzieć. Internautka natychmiast wychwyciła dziury w logice instytucji.500 plus to jeden z najbardziej kontrowersyjnych programów partii rządzącej. Mimo że wprowadzono go już kilka lat temu, to nadal wzbudza burzliwe dyskusje wśród Polaków. Teraz internauci zaczęli zastanawiać się nad formą składania wniosków.

DZiecięce buty canva PRO
29.05.2022 15:04 Matka samotnie wychowuje 10 dzieci. W reality show nagle wyznała zdumiewającą prawdę

Sonya O’Loughlin z Southampton w Anglii samotnie wychowuje 10 dzieci. Kobieta opowiedziała o swoim życiu w reality show pt. „Me and My 10 Kids: Mega Families” na kanale Channel 5. W trakcie emisji przyznała się do zdumiewającej prawdy.Kobieta żyje z dziećmi w małym 4-pokojowym mieszkaniu i utrzymuje się z zasiłków. W trakcie show wyznała, że ledwo starcza jej na podstawowe wydatki, a dla samej siebie nie ma już praktycznie ani grosza. Jednak to nie te słowa najbardziej zainteresowały widzów. Na O'Loughlin spadła fala hejtu, gdy przyznała, że nigdy nie stosowała prezerwatyw.

Płacząca kobieta canva PRO
29.05.2022 14:18 Zdradziła swojej rodzinie, że jest w ciąży. Nagle z ust jej męża padły bolesne słowa

Pewna kobieta postanowiła opowiedzieć internautom o przykrym zajściu, do którego doszło podczas przyjęcia rodzinnego. W trakcie imprezy zorganizowanej z okazji jej zajścia w ciążę mąż nagle postanowił wznieść toast. Wtedy z jego ust padły przykre słowa.Mężczyzna przed całą rodziną zażartował sobie z wyglądu partnerki i przyznał, że ma nadzieję, iż córka nie odziedziczy po niej urody. Przyszła mama nie wytrzymała.

nastolatka
29.05.2022 13:07 Ojciec opowiedział w sieci, na co córka wydaje pieniądze z alimentów

Często zdarza się, że rodzice postanawiają się rozstać, a wtedy jedno z nich, przeważnie jest to mężczyzna, zobowiązany jest płacić alimenty. Jeden z ojców wyznał, że córka pozwała go o 3200 zł/mies. alimentów. Ale "czy obowiązkiem alimentacyjnym są objęte wczasy w spa, przejazdy Uberem, ramen na telefon?"Alimenty są świadczeniami wypłacanymi na rzecz osób, które nie mogą utrzymywać się same, czyli np. dzieci. Do ich płacenia w tym przypadku zobowiązani są rodzice. Pewien tata poskarżył się jednak w mediach społecznościowych, że jego córka pozwała go o dość wysoką kwotę, a on zastanawia się, czy na pewno powinien ją zapłacić.

Dominika Korwin-Mikke
29.05.2022 12:51 Żona Janusza Korwina-Mikkego wyznała, co uważa o macierzyństwie. Szczera rozmowa robi wrażenie

Dominika Korwin-Mikke przyznała, że gdy w wieku 24 lat urodziła dziecko, nie była na to gotowa. "Na coś takiego jest trudno się przygotować". Żona Janusza Korwina-Mikkego w wywiadzie z Maliną Błańską szczerze opowiedziała, co sądzi o macierzyństwie.Dominika Korwin-Mikke jest trzecią żoną Janusza Korwina-Mikkego. Para doczekała się dwójki dzieci: 10-letniej Nadziei i 8-letniego Karola. Ślub wzięli w 2016 roku kiedy Janusz Korwin-Mikke miał 72 lata, a Dominika 28. Polityk znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów. Tym razem głos wzięła jego żona.

Barbara Kurdej-Szatan
29.05.2022 12:28 Barbara Kurdej-Szatan okazale świętowała komunię córki. Fotografie z przyjęcia zrobiły na fanach wrażenie

Barbara Kurdej-Szatan niedawno świętowała Komunię Świętą swojej córki Hani. Z tej okazji zorganizowała dziecku uroczyste przyjęcie, którym później pochwaliła się na Instagramie. Wystrój sali i dekoracje zrobiły na fanach niemałe wrażenie.Kurdej-Szatan przyznała, że jest bardzo dumna ze swojej córki, która dojrzale podeszła do sakramentu i z powagą się do niego przygotowała. Po pięknym dniu rodzina świętowała w eleganckim i bogato wystrojonym miejscu.

Niemowlę
29.05.2022 11:10 Imię żeńskie, które od lat bije rekordy popularności. Rodzice je uwielbiają

Jedno imię dla dziewczynki od lat szczytuje w rankingach popularność. Ma ono pochodzenie biblijne i wywodzi się od hebrajskiego słowa szoszan, czyli "lilia". Rodzice uwielbiają je za prostote, a także delikatny i kwiatowy wydźwięk. Domyślacie się, o jakie imię chodzi? Wybór imienia dla dziecka to ciężka decyzja, która może zaważyć na dalszym życiu malucha. Rodzice często głowią się tygodniami, a nawet miesiącami, zanim wybiorą idealne imię. Rankingi pokazują, że coraz częściej zwracają się w kierunku tradycji.

EN Tomasz Karolak
28.05.2022 17:36 Córka Karolaka podjęła decyzję ws. swojej przyszłości. "Lenka zdecydowała, że chce być w szkole mundurowej"

Córka Tomasza Karolaka i Violetty Kołakowskiej wybrała taki kierunek nauki, jak syn Edyty Górniak. Wygląda na to, że nie zamierza iść w ślady sławnych rodziców. Media donoszą, że 15-letnia Lena uczęszcza do liceum o profilu mundurowym. Tomasz Karolak i Violetta Kołakowska mają dwójkę dzieci: 15-letnią Lenę i 9-letniego Leona. Nastolatka, póki co ma inne zainteresowania niż jej rodzice i wybrała liceum o profilu wojskowym. Niedawno Karolak odprowadzał swoją córkę do szkoły, na czym udało się go przyłapać fotoreporterom. Co o wyborze nastolatki sądzi jej tata?

Tort komunijny
28.05.2022 17:32 Zdjęcie tortu komunijnego wywołało oburzenie w sieci. Wszystko przez napis na cieście

Jak nazywa się dziecko, które po raz pierwszy przystępuje do Komunii Świętej? Na jednym z tortów komunijnych napisano: "Komunista Bartosz". Zdjęcie wypieku obiegło sieć i wywołało dyskusje na ten temat. Czy taka nazwa jest poprawna?Na Instagramie na profilu polszczyzna.pl, opublikowano zdjęcie tortu komunijnego, podpisanego w dość kontrowersyjny sposób. Na wypieku widnieje napis: "Komunista Bartosz".

Dygant
28.05.2022 14:32 Syn Agnieszki Dygant zadał jej trudne pytanie. Zaskakujące, jak gwiazda wybrnęła z sytuacji

Agnieszka Dygant została mamą 12 lat temu. Wówczas na świat przyszedł jej syn, będący owocem miłości aktorki z Patrickiem Yoką. Nastoletni już syn pary Xawery zadał im trudne pytanie. Jak odpowiedzieli, kiedy zapytał, dlaczego nie są małżeństwem?Agnieszka Dygat i Patrick Yoka poznali się na planie serialu "Niania" i od tamtej pory tworzą udany związek. Doczekali się także syna Xawerego. Zakochani nigdy nie zdecydowali się jednak, aby stanąć na ślubnym kobiercu. To zaciekawiło ich dwunastoletniego już syna.

dziewczynka
28.05.2022 13:39 Dziewczynka cierpiała na rzadką chorobę. Wyglądała, jakby cały czas się śmiała, musi przejść operację

Mała Ayla Summer Mucha wygląda, jakby się cały czas uśmiechała. W rzeczywistości jednak urodziła się z rzadkim schorzeniem. Rodzice dziewczynki założyli jej profil na TikToku, aby uświadamiać ludzi na ten temat. Mają też nadzieje, że znajdzie się lekarz, który podejmie się przeprowadzenia zabiegu.Cristina Vercher i Blaize Mucha są rodzicami malutkiej Ayli Summer Muchy, która urodziła się z rzadką wadą wrodzoną. Dziewczynka przyszła na świat w grudniu 2021 roku. Zarówno jej rodzice jak i lekarz z kliniki, w której rodziła Cristina, spotkali się z taką chorobą po raz pierwszy.

Projekt bez tytułu (5)
28.05.2022 12:20 Zdumiewające zdjęcie USG. Kobieta zobaczyła na ekranie nie tylko swoje dziecko?

Stacey Astley długo starała się o dziecko. Przeżyła trzy poronienia, a każde z nich było dla niej traumatycznym doświadczeniem. W końcu jednak się udało i szczęśliwie donosiła ciążę. Jak twierdzi, pomógł jej w tym Anioł Stróż, który ukazał się na zdjęciu USG.Stacey Astley wiele przeszła, aby zostać mamą. Po trzech poronieniach postanowiła odpuścić i przestała starać się o dziecko. Wtedy właśnie zaszła w ciążę, o której dowiedziała się pięć tygodni później.

EN czarnek
28.05.2022 11:16 Ile zarabiają nauczyciele w szkołach? Kwoty mogą zaskoczyć

Od 1 maja nauczyciele mieli dostać podwyżkę średniego wynagrodzenia. Ministerstwo edukacji i Nauki przygotowało projekt rozporządzenia dotyczący minimalnych wynagrodzeń nauczycieli. O ile więcej będą zarabiać?W marcu Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiadało zwiększenie otrzymywanych pieniędzy przez nauczycieli. Rozporządzenia w sprawie minimalnych wynagrodzeń nauczycieli, przygotowane przez resort zostało zatwierdzone przez Sejm. Od 1 maja 2022 roku nauczyciele otrzymają podwyżkę w wysokości 4,4 proc.

dzien matki PRO
26.05.2022 20:04 Tato, przygotuj z dzieckiem wyjątkowy Dzień Mamy!

Dzień Matki to wspaniała okazja, aby pokazać maluchowi, jak może wyrazić uczucia do mamy w dniu jej święta. To sposobność, by tata wspólnie z dzieckiem przygotował coś wyjątkowego. Dlaczego to ważne i o czym musisz pamiętać, będąc tatą maluszka? Na jaki prezent na Dzień Mamy warto się zdecydować? Podpowiadamy! Prezent na Dzień Mamy przygotowany razem przez tatę i dziecko Dzień matki to dla taty doskonała okazja do wykazania się. Ojcowska pomoc jest nieoceniona szczególnie w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie wiedzą, jak ważny jest ten dzień dla mamy i co mogłyby dla niej zrobić. Wspólne przygotowanie niespodzianki to świetny moment na wyjaśnienie dziecku, czym jest Dzień Matki oraz porozmawianie o tym, dlaczego w tym dniu to mama jest najważniejsza. Wspólne planowanie to także bardzo dobry sposób spędzenia czasu z dzieckiem. Pozwala na zbudowanie z nim bliskiej relacji. Wreszcie stawiamy dziecko w roli organizatora całego przedsięwzięcia, a więc zupełnie innej niż w codziennych sytuacjach. O czym musisz pamiętać jako tata maluszka? Przygotowywanie z dzieckiem niespodzianki na Dzień Matki to sytuacja, która wymaga od Ciebie jako taty zadbania o to, aby Wasza pociecha jak najlepiej odnalazła się w tej sytuacji. Przede wszystkim uwzględnij możliwości malca i jego zaangażowanie w cały projekt. Całe przygotowania warto zorganizować w taki sposób, aby dziecko miało jak najwięcej okazji do samodzielnego działania — to tata ma być jego pomocnikiem. Wtedy maluch będzie miał poczucie, że to on odpowiada za zorganizowanie całej niespodzianki dla ukochanej mamy. Pomocne podczas planowania Dnia Matki będzie także opracowanie z dzieckiem wspólnego, tajnego planu działania, w którym zawrzecie listę potrzebnych produktów czy rzeczy do zrobienia. Oryginalny prezent na Dzień Mamy – co przygotować? Dzień Matki to doskonała okazja do wspólnego obdarowania mamy. Szukając inspiracji prezentowych, warto rozglądać się za czymś, co będzie wymagało wspólnego działania taty i dziecka. Poniżej kilka ciekawych pomysłów, które doskonale sprawdzą się na tę właśnie okazję. Wspólne przygotowanie posiłku Jednym z lepszych pomysłów na niespodziankę dla mamy jest przyrządzenie jej ulubionego dania czy deseru. Tata i dziecko mogą wykazać się kulinarnie i razem przygotować pyszny i pachnący posiłek. Wspólne gotowanie to świetna okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i zaangażowanie go w przygotowania. Wiola Lis, specjalistka z ekologicznego centrum Arkana Smaku dodaje: „Aby nic nie przeszkodziło nam w realizacji kulinarnych pomysłów, przygotujmy wcześniej listę zakupów. Zadbajmy o to, by była to żywność najlepszej jakości. Możemy zamówić ją prosto do domu, co usprawni całą organizację”. Wspólne wyjście do restauracji Tata i maluch mogą także zaprosić mamę na uroczystą kolację do restauracji. Wspólne jedzenie posiłku w odświętnej atmosferze i odkrywanie nowych smaków to ciekawe doświadczenie dla całej rodziny. Poszukajmy miejsca przyjaznego dzieciom, w którym po posiłku czekają nas dodatkowe atrakcje — malowanki, gry i zabawy. Zaplanowanie rodzinnej wycieczki Wspólna wycieczka niespodzianka to doskonały sposób na spędzenie Dnia Mamy. Tata może wspólnie z maluchem zaplanować atrakcje i aktywności na taki dzień. Warto pokusić się o przygotowanie przekąsek i gier na piknik w pięknym otoczeniu przyrody. Wiola Lis z internetowego ekobazaru Arkana Smaku przypomina: „Planując aktywności na świeżym powietrzu, zadbajmy o zapas wody i pożywne co nieco. By nie zabrakło nam sił, zaopatrzmy się w energetyczne przekąski — orzechy, suszone owoce, zdrowe batoniki. Zastępując nimi popularne słodycze, kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka od najmłodszych lat”. Wspólne kupienie kwiatów Trafionym prezentem na Dzień Mamy zawsze są kwiaty, które zachwycają swoim wyglądem i zapachem. Wspólna wyprawa z dzieckiem do kwiaciarni pokaże mu, że warto postarać się dla mamy i umilić jej dzień. Własnoręcznie wykonany prezent Niepowtarzalnym pomysłem na prezent na Dzień Matki jest także własnoręczne przygotowany z dzieckiem prezent. Nic tak bardzo nie wzrusza mamy, jak samodzielnie wykonane laurki, ramki ze zdjęciem, obrazki z odciśniętymi dłońmi czy ułożone i zaprezentowane wierszyki. Zadaniem taty w przypadku tego prezentu będzie zadbanie o stworzenie dziecku odpowiednich warunków, na przykład stanowiska z farbkami. Domowe SPA Zorganizujmy dla mamy miły wieczór we własnej łazience. Stwórzmy magiczny klimat: kojąca muzyka, pachnące świece i naturalne kosmetyki. „Wybierając naturalne, ekologiczne kosmetyki, dajemy mamie to, co najlepsze. Skomponujmy coś wyjątkowego. Wybierzmy aromatyczne sole do kąpieli, kojącą maseczkę na twarz, regenerującą maskę na włosy oraz naturalne sojowe świece — i domowe spa gotowe!” — radzi Wiola Lis z Arkanów Smaku. Małe tradycje to coś, co spaja rodzinę, poprawia nastrój i przynosi wiele pięknych wspomnień. Dzień Matki może stać się taką właśnie Waszą miłą tradycją, jeśli w organizację zaangażują się wszyscy domownicy. Spędźcie ten dzień po swojemu!Arkana Smaku to ekologiczne centrum odwiedzane każdego miesiąca przez 80 000 użytkowników. To wyjątkowe miejsce inspiracji na temat zdrowego stylu życia, kuchni i odżywiania całego organizmu. Arkana Smaku gromadzą również sprawdzonych dostawców ekologicznej żywności, naturalnych kosmetyków oraz akcesoriów do domu. W katalogu znajduje się już około 20 000 najlepszej jakości produktów! To miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o siebie i swoich bliskich.

bobas
26.05.2022 14:09 Jak wybrać imię, którego dziecko nie będzie się wstydzić? Z pomocą przychodzi "test kubka"

Rodzice, wybierając imię dla dziecka, często chcą, żeby było wyjątkowe i oryginalne. Jednocześnie nie chcą, żeby było powodem wyśmiewania wśród rówieśników. Jak sprawdzić, czy dziecko nie będzie się wstydzić imienia, które mu wybraliśmy? Może pomóc "test kubka".Wybierając imię dla dziecka, rodzice często kierują się jego atrakcyjnością, znaczeniem lub też nadają takie, które nosili ich przodkowie czy sławne osoby, a nawet postaci znane z popkultury. Jednak zależy im także na tym, aby nie narazić swojej pociechy na śmieszność. Jedna z mam wymyśliła ciekawy sposób na sprawdzenie, jak na dane imię zareagują inni ludzie.

EN PrzemysławCzarnek
25.05.2022 20:38 Minister edukacji o planowanych zmianach od 1 września. Co zakłada rozporządzenie?

Od 1 września do szkół mają wejść zmiany. Dotyczą edukacji dla bezpieczeństwa — podstawa programowa przedmiotu ma być rozszerzona. Minister Edukacji i Nauki zaprezentował projekt rozporządzenia.Projekt nowelizacji rozporządzenia ws. podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia, w środę został skierowany do konsultacji publicznych. Proponowane przez ministra Przemysława Czarnka zmiany mają wejść w życiu na początku przyszłego roku szkolnego.

Projekt bez tytułu (4)
25.05.2022 14:43 Urlop menstruacyjny w Polsce? Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie. "Można to rozważyć"

W Hiszpanii został wprowadzony urlop menstruacyjny. Czy w Polsce również jest możliwe takie rozwiązanie? Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na ten temat: "Trzeba myśleć o rozwiązaniach, które w szczególności pomogą paniom".Wiele kobiet ma bardzo bolesne miesiączki. Dolegliwości bólowe nierzadko odczuwają nie tylko w okolicach podbrzusza, ale także odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub po wewnętrznej stronie ud. Mogą towarzyszyć im także inne objawy m.in. bóle i zawroty głowy, osłabienie, rozbicie i ogólne zmęczenie.

Projekt bez tytułu (2)
25.05.2022 12:15 Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Już niebawem zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji uczniowie, zgodnie z panującymi zwyczajami, kupują nauczycielom prezenty, chcąc okazać im w ten sposób swoją wdzięczność. Jakie podarunki cieszą belfrów najbardziej? Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca, w piątek. Uczniowie będą mieli okazje pożegnać się ze swoimi szkolnymi koleżankami i kolegami, a zwłaszcza z nauczycielami. Jaki prezent wybrać dla pedagoga na zakończenie roku? Portal edziecko.pl zapytał nauczycieli, z jakich podarunków cieszą się najbardziej.

Projekt bez tytułu (13)
24.05.2022 21:57 Po porodzie zabroniła sąsiadom hałasować. Stworzyła "listę zakazów"

Sąsiadów się nie wybiera, a czasem obcowanie z niektórymi może być naprawdę uciążliwe. Jedna z internautek podzieliła się swoimi doświadczeniami, związanymi z nadgorliwą sąsiadką, która niedawno została mamą. Pewna Brytyjka postanowiła podzielić się swoimi przejściami z uciążliwą sąsiadką na portalu Reddit. W poście napisała, że świeżo upieczona mama chciała, aby wszyscy sąsiedzi zachowywali ciszę i nie zakłócali spokoju jej dziecka.

500 plus
24.05.2022 20:18 Urzędnicy kazali oddać mężczyźnie 500 plus. Dowiódł swoich racji w sądzie

Ojciec trójki dzieci na wszystkie swoje pociechy pobierał 500 plus. Okazało się jednak, że jedna z nich nie jest jego, o czym nie miał pojęcia. Miasto kazało mu wtedy oddać część wypłaconych pieniędzy w ramach świadczenia 500 plus.Mężczyzna samotnie wychowujący trójkę dzieci pobierał świadczenie 500 plus. Nie wiedział, że jedna z pociech nie jest jego. Kiedy prawda wyszła na jaw, urzędnicy kazali mu oddać cześć wypłaconych pieniędzy: w sumie była to kwota 3,5 tys. zł. Sprawę rozpatrywał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

egzamin
24.05.2022 14:42 Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów 2022. Pierwszy dzień zmagań już za nimi. Absolwenci szkół podstawowych zdawali dzisiaj egzamin z języka polskiego, a wypracowanie pisali na temat przyjaźni. W kolejnych dniach czekają ich jeszcze egzaminy z matematyki i języka angielskiego.Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego rozpoczął się we wtorek o godz. 9. To jeden z trzech egzaminów, do których muszą podejść uczniowie, aby zakończyć edukację w szkole podstawowej, a otrzymane z egzaminów punkty są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych – liceów, techników i szkół branżowych.

Małgorzata Socha
24.05.2022 14:07 Małgorzata Socha dodała zdjęcie z dziećmi. Internauta skomentował w poruszający sposób

Małgorzata Socha wypoczywa właśnie z rodziną w słonecznej Hiszpanii. Aktorka pochwaliła się zdjęciem z dziećmi ze wspólnego spaceru po mieście. Jeden z internautów postanowił wyrazić swoje zdanie na ten temat i uznał, że "kobieta, która urodziła trójkę dzieci, powinna mieć z urzędu darmowe wakacje raz na kwartał".Małgorzata Socha jest popularną aktorką, znaną m.in. z roli Violetty w serialu "Brzydula", a ostatnio także kojarzoną ze sklepem meblowym, który reklamuje. Poza rozwijaniem kariery aktorskiej realizuje się także w roli mamy. Gwiazda wraz z mężem Krzysztofem Wiśniewskim ma trójkę dzieci. Jak się okazuje mimo wielu obowiązków zawodowych, znajduje także czas dla nich.

Płacząca kobieta canva PRO
23.05.2022 17:40 Młoda mama znalazła tajemniczy list z "gratulacjami". Gdy go przeczytała, zamarła

Na czacie brytyjskiego portalu parentingowego Mumsnet pojawił się nietypowy list, który jedna z mam otrzymała od sąsiadów. Kobieta była przekonana, że jej stosunki z mieszkańcami układają się pozytywnie. Okazało się jednak, że jednemu z nich bardzo przeszkadzają jej dzieci. "Wprowadziłaś się tu tylko po to, by się rozmnażać" - przeczytała kobieta w otrzymanym liście. Jak przyznała, sama nie wie, kto mógł zostawić jej nieprzyjemną wiadomość. Chciałaby, aby ta osoba miała więcej odwagi i powiedziała jej prawdę w twarz.

Chłopiec śpiewa
23.05.2022 16:17 Trzyletni chłopiec zaśpiewał dla gości na weselu. "To tak piękne, że aż płaczę"

Nagranie z trzyletnim chłopcem podczas wesela stało się hitem sieci. Chłopiec wdrapał się na scenę i zaśpiewał dla zgromadzonych piosenkę "What a wonderful world". Goście byli zachwyceni.Oczy wszystkich skupiły na małym chłopcu, który nagle zaczął śpiewać znany utwór Louisa Armstronga. Zgromadzeni natychmiast zaczęli się śmiać, dopingować maluchowi i bić mu brawo. Trzylatek zdecydowanie skradł ich serca.

Magda Gessler
23.05.2022 14:50 Lara Gessler zdradziła płeć drugiego dziecka. Posypały się gratulacje

Lara Gessler wreszcie przekazała fanom radosną nowinę. Po krótkim okresie milczenia zdradziła, jakiej płci będzie jej dziecko. Jednocześnie udostępniła rodzinne zdjęcie ze swoim partnerem i córką. Widać, że brzuszek gwiazdy jest już ogromny.Gessler ujawniła, że spodziewa się synka! Jak przyznała, od zawsze chciała mieć chłopca i dziewczynkę, więc wiadomość o płci dziecka niewątpliwie była dla niej wspaniałą niespodzianką.

Dziewczynka śpiewa
23.05.2022 13:35 Dziewczynka zaczęła śpiewać w trakcie komunii. Jej głos zachwycił wszystkich

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego młodego katolika. Ceremonię w jednym z polskich kościołów ozdobił wokal dziewczynki o imieniu Blanka. Kilkulatka zaśpiewała dla zgromadzonych polską wersję utworu "Alleluja". Gdy dziewczynka zaczęła śpiewać, wszyscy wpadli w zachwyt. Jej występ był na tyle wyjątkowy, że firma "Skorpions Fotografia - Reklama – Film" postanowiła podzielić się nim na swoim fanpage'u. Wideo zobaczyły tysiące internautów.

Płącząca dziewczynka canva PRO
23.05.2022 12:53 Pedagodzy ostrzegają rodziców przed popularną zabawką. Na stronie przedszkola ukazał się apel

Huggy Wuggy to urocza pluszowa zabawka, która w ostatnim czasie zyskała ogromną popularność wśród małych dzieci. Jednak mimo szerokiego uśmiechu nie jest ona pozytywnym bohaterem. Pochodzi z drastycznej gry zaadresowanej do osób powyżej 16. roku życia. Pedagodzy jednego z przedszkoli postanowili ostrzec rodziców.Czy dzieci powinny bawić się zabawkami nawiązującymi do brutalnych gier? Zdaniem Publicznego Przedszkola "Przystań Elfów" w Ząbkach zdecydowanie nie. Placówka zaapelowała do rodziców, by uważali na pluszaka Huggy Wuggy i trzymali go z dala od swoich pociech.

Przekłuwanie uszu
23.05.2022 11:14 Matka przekłuła uszy niemowlęciu. Gdy pokazała nagranie z zabiegu, w sieci zawrzało, "biedne dziecko"

Czy przekłuwać uszy niemowlakom? Mimo że pediatrzy odradzają tę praktykę, to mnóstwo rodziców nadal się na nią decyduje. Uważają, że w ten sposób zaoszczędzą maluchowi bólu w przyszłości i jednocześnie zagwarantują mu uroczy wygląd. Jedna z mam postanowiła pochwalić się swoją wizytą z dzieckiem na zabiegu. W sieci rozpętała się burza.Na nagraniu widzimy, jak małe dziecko wybucha płaczem chwilę po przekłuciu jednego ucha. Mama wyraźnie czuje się niekomfortowo, jednak stara się przejść zabieg z uśmiechem. Na jej wideo zareagowały setki tysięcy internautów.

Projekt bez tytułu (6)
19.05.2022 21:20 Chłopiec chciał zobaczyć nieżyjącego tatę. Mama kilkulatka pokazała, co zrobił

Pewnego razu syn Ashley Irwin przyszedł do niej z zapakowaną torbą. Mama była ciekawa, dokąd się wybiera. Okazało się, że chłopiec chciał odwiedzić swojego tatusia w niebie. Nie mogła powstrzymać łez, kiedy zobaczyła, co spakował.Chłopiec niespodziewanie stracił ojca. Pewnego razu postanowił go odwiedzić. Jego mama Ashley Irwin opublikowała na swoim profilu na TikToku nagranie, w którym opowiedziała o tym i pokazała, co jej syn spakował do walizki.

EN Przemysław Czarnek
19.05.2022 20:50 Minister edukacji o przyjęciu do polskich szkół uczniów z Ukrainy

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wygłosił wykład, podczas którego poruszył temat dotyczący rozwiązań w zakresie przyjmowania ukraińskich dzieci do polskich szkół. "Stworzyliśmy niezwykle elastyczny system przyjęcia do szkół ukraińskich dzieci". Minister Przemysław Czarnek był gościem Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Podczas spotkania przeprowadził wykład, którego głównym tematem były rozwiązania w zakresie przyjmowania ukraińskich dzieci do polskich szkół.

komunia
19.05.2022 14:33 Prezenty na komunię w PRL. Sprawiały dzieciom mnóstwo radości-mk-190522

Komunia to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Uroczysta msza, odświętne ubrania i... prezenty! Chociaż nie najważniejsze w tym dniu, to zdecydowanie sprawiające wiele radości. Obecnie to smartfony, laptopy i elektryczne hulajnogi, a jakie prezenty cieszyły dzieci w PRL-u?Prezenty są jednym z głównych tematów w okresie komunijnym. Wszyscy zastanawiają się co kupić albo ile pieniędzy włożyć do koperty. Czasy się zmieniają a wraz z nimi to, jakie podarunki otrzymują dzieci, które po raz pierwszy przystępują do Komunii. Jakie prezenty dawano dzieciom w PRL-u?

Logo WHO
18.05.2022 17:41 Niepokojące dane WHO. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

- WHO podaje, że dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie — czytamy w komunikacie Narodowego Funduszu Zdrowia. Otyłość w dzieciństwie może odbić się na zdrowiu w dorosłym życiu. NFZ ostrzega o ewentualnych konsekwencjach.Otyłość w ponad 50 krajach sklasyfikowano jako chorobę przewlekłą. Jej leczenie jest długie, trudne i wymaga dużego zaangażowania. W Polsce obserwuje się rosnącą liczbę dzieci, cierpiących na tę przypadłość.

kościół
18.05.2022 16:18 W trakcie komunii chłopiec nagle złapał za mikrofon. Jego śpiew zachwycił wszystkich fraza komunia

W trakcie Pierwszej Komunii Świętej dzieci często stają przed wszystkimi zgromadzonymi i śpiewają pieśni religijne. W jednym z miast w województwie zachodniopomorskim kilkuletni chłopiec zachwycił wszystkich swoim wykonaniem pieśni "Ave Maria". Gdy nagranie z występu trafiło do sieci, malucha zalała fala gratulacji. Filip Płażalski z Drawska Pomorskiego wprawił cały kościół w oniemienie. Anielski głos chłopca "wyszedł" poza mury świątyni i zagwarantował mu kilkadziesiąt tysięcy reakcji na Facebooku. Nagranie szybko stało się hitem.

dziecko i pies
17.05.2022 20:40 Dziecko wyszło z łóżka i podeszło do psa. Nagranie jest hitem

Dziecko wstało w nocy z łóżka. Ze smoczkiem w buzi i butelką w jednej ręce, wzięło kocyk i podeszło do psa. Wszystko zarejestrowała elektroniczna niania, umieszczona w jego pokoju, a nagranie stało się hitem internetu!Mieszkająca w Richmond w stanie Wirginia Paige jest matką czwórki dzieci. Jedną z jej pociech jest mały Finn, o którym usłyszał świat, po tym, jak elektroniczna niania zarejestrowała jego nocną wycieczkę ze swojego łóżeczka do psiego kojca.

Mąż pokłócił się z żoną o pieniądze
17.05.2022 18:22 Mąż pokłócił się z żoną. Poszło o kwotę włożoną do koperty na Komunię

Mąż pokłócił się z żoną. Nie mogli dojść do porozumienia w kwestii wielkości kwoty, jaką mieli włożyć do koperty dla chrześniaka. Mężczyzna w obawie przed żoną nie chciał dać za dużo. Teraz nie może na nią patrzeć.Pewna kobieta, która pokłóciła się z mężem, postanowiła zwierzyć się innym mamom. Napisała post w witrynie społeczno-kulturalnej "Mamy Mamom" na Facebooku, w którym napisała, że poszło o prezent na komunię.

chłopiec z psem
17.05.2022 16:00 Jak wspierać dziecko po śmierci ukochanego pupila?

Zwierzęta przez wielu ludzi traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny. Szczególnie dzieci przywiązują się do swoich zwierzaczków, a kiedy ich czas dobiegnie końca, mogą cierpieć tak, jak po stracie człowieka. Jak wspierać dziecko po śmierci ukochanego pupila?Śmierć ukochanego zwierzęcia jest bardzo trudnym przeżyciem dla wielu dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Warto otoczyć je wtedy odpowiednim wsparciem i nie bagatelizować problemu. Radzimy, jak wspierać dziecko po śmierci ukochanego pupila i w jaki sposób zakomunikować mu, że żadne zwierzątko nie żyje wiecznie.

Projekt bez tytułu (15)
17.05.2022 15:01 Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza szkoły, przedszkola, uczelnie i instytucje edukacyjne do udziału w kolejnej edycji konkursu European Language Label. Laureaci otrzymają prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych (ELL).Konkurs European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) skierowany jest do przedszkoli szkół, uczelni i instytucji edukacyjnych. Nagroda w konkursie przyznawana jest za projekt językowy realizowany pod opieką koordynatora w instytucji edukacyjnej.

Hakiel
17.05.2022 13:42 Marcin Hakiel na zdjęciu z córką. "Poranna rutyna"

Marcin Hakiel stara się utrzymywać stały kontakt z fanami i regularnie dzieli się w mediach społecznościowych swoją codziennością. Mimo że niedawno, po 17 latach związku, rozstał się z Kasią Cichopek, na zdjęciach szeroko się uśmiecha. Dziś z samego rana także pochwalił się radosną fotografią, na której pozuje z córką: "Poranna rutyna".Odkąd Marcin Hakiel rozstał się z Katarzyną Cichopek, wciąż jest na językach. On sam także nie daje fanom o sobie zapomnieć i stara się mieć z nimi stały kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tancerz regularnie publikuje swoje zdjęcia i pokazuje swoją codzienność. Dziś podzielił się zdjęciem z samego rana.

Projekt bez tytułu (5)
17.05.2022 13:40 Konferencja Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pojawiło się podsumowanie

26 kwietnia odbyła się konferencja na temat wsparcia szkół w działaniach wychowawczych w obliczu kryzysowych wydarzeń na świecie i w Polsce. Podczas wydarzenia przedstawione zostały narzędzia wychowawcze i profilaktyczne związane ze wzmacnianiem kondycji psychicznej uczniów w okresie wojny i fali uchodźców wojennych. Właśnie opublikowano oficjalne podsumowanie.Podczas konferencji Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej i Ministerstwa Edukacji i Nauki przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych wśród nauczycieli, uczniów i rodziców. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki.

Projekt bez tytułu (1)
16.05.2022 19:16 Lista popularnych 100 lat temu imion, które wciąż są modne

Moda na konkretne imiona wciąż się zmienia. Niektóre imiona, które były modne sto lat temu, podobają się rodzicom także dzisiaj. Jedno imię żeńskie jest szczególnie popularne. Mało kto wie, że to hit sprzed wieku! Obecnie popularnością wśród rodziców cieszy się pięć imion, które rodzice chętnie nadawali swoim dzieciom sto lat temu. Wśród nich jest tylko jedno imię żeńskie. To prawdziwy hit dzisiejszych czasów.

Projekt bez tytułu
16.05.2022 18:24 Wyjawiła, ile chce dać na Komunię siostrzenicy. Boi się, że kwota będzie śmieszna

Pewna kobieta zdradziła, ile zamierza włożyć do koperty dla siostrzenicy na Komunię. Obawia się, że "to będzie śmieszna kwota". Internautki jednak uspakajają: "Każdy daje tyle na, ile go stać".Maj to miesiąc, w którym organizowane są Komunie. W tym ważnym dla dziecka dniu uczestniczą nie tylko rodzice i rodzeństwo, ale także reszta rodziny. Goście zazwyczaj przynoszą dziecku prezenty, które od lat są tematem wielu rozmów i sporów.

Natasza
16.05.2022 13:08 Córka Nataszy Urbańskiej stawia pierwsze kroki w teatrze. Musi jednak spełniać pewien warunek

Córka Nataszy Urbańskiej idzie w jej ślady i już rozpoczyna karierę aktorską. 13-latka występuje w musicalu "Metro" tak jak jej mama. Jednak ze względu na wiek, musi przede wszystkim skupić się na nauce w szkole. Taki warunek dali jej sławni rodzice.Natasza Urbańska to wszechstronnie utalentowana artystka. Jest piosenkarką, tancerką, prezenterką telewizyjną oraz aktorką filmową, telewizyjną i teatralno-musicalową. Jest związana z teatrem muzycznym Studio Buffo, w którym występowała m.in., w musicalu "Metro". Teraz rolę w nim dostała jej córka Kalina.

Kirył
14.05.2022 17:18 Ojciec wymachiwał nad głową córeczką. Internauci są wstrząśnięci jego zachowaniem

W sieci krąży nagranie, na którym ojciec wymachuje swoją malutką córeczką. Ukrainiec twierdził, że robi córce specjalny trening, który miał wzmocnić jej kończyny, wywołując tym samym oburzenie internautów. Teraz znów o nim głośno.Kirył Stremousow to Ukrainiec, o którym świat usłyszał parę lat temu, kiedy Internet obiegło wstrząsające nagranie, na którym podrzucał swoją kilkumiesięczną córeczkę. Teraz znowu znalazł się w centrum skandalu.

Sukienka komunijna canva PRO
13.05.2022 16:50 Gdy pokazała sukienkę komunijną dziewczynki, w sieci zawrzało. "Myślałem, że to panna młoda"

Dla wielu osób odpowiednia sukienka na Pierwszą Komunię Świętą jest ważniejsza niż przyjęcie sakramentu samo w sobie. Niewątpliwie było tak w przypadku tej dziewczynki, która przyszła do Kościoła w ogromnej kreacji. Nie wszystkim jednak przypadła ona do gustu. Naomi Obrien to użytkowniczka aplikacji TikTok z dość dużą liczbą obserwatorów. Jakiś czas temu pochwaliła się w sieci swoją kuzynką, która właśnie przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Udostępnione przez kobietę fotografie wywołały burze.

Pies
13.05.2022 15:26 Agresywny pies atakował przechodniów. Nagle rzucił się na 8-letnią dziewczynkę

W Lęborku w województwie pomorskim pies zerwał się ze smyczy i zaczął atakować przechodniów. W pewnym momencie rzucił się na 8-letnią dziewczynkę. Właściciel zwierzęcia w tym czasie przebywał w sklepie i robił zakupy.Teraz opiekunowi zwierzęcia grozi kara ograniczenia wolności, grzywna w wysokości do 1000 zł lub nagana. " Najprawdopodobniej wkrótce 58-latek usłyszy zarzuty niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu psa" - wyjaśnili śledczy z Lęborka.

Dzieci w kościele
13.05.2022 14:08 Podczas komunii dzieci zaczęły śpiewać w rytmie disco polo. Internauci nie mogą uwierzyć

Choć wydawałoby się, że Pierwsza Komunia Święta nie może niczym zaskoczyć, to te dzieci udowodniły, że jest inaczej. W trakcie ceremonii nagle zaczęły śpiewać w rytmie disco polo. Zajście zrobiło tak duże wrażenie na zgromadzonych, że jedna z osób wszystko nagrała i udostępniła w sieci.Piosenka disco polo na komunii nie wszystkim przypadła do gustu. Internauci zaczęli sugerować, że to nie czas i miejsca na taką muzykę. "Przepraszam, ale to jest dla mnie niedopuszczalne. Kościół to miejsce święte, a nie jakieś dożynki, żeby takie rzeczy śpiewać" - czytamy.

Rączka dziecka canva PRO
13.05.2022 12:41 Zbiórka dla opiekunów dzieci z niepełnosprawnością. "Madko Polko, przepuść na głupoty!"

Trwa nietypowa zbiórka dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością pt. "Madko Polko, przepuść na głupoty!". Akcję rozpoczęła w sieci Amanda Waliszewska, znana jako Hakierka. Zebrane pieniądze mają odciążyć osoby będące w potrzebie i pozwolić im zaznać trochę radości.Autorka zbiórki postanowiła pomyśleć o osobach, które poświęcają swoje życie opiece dziecka z niepełnosprawnością. Jak stwierdziła, jest to ogromny wysiłek fizyczny, psychiczny i finansowy. Właśnie dlatego zebrane pieniądze mają być przeznaczone wyłącznie "do sprawiania przyjemności".

Teściowa z dziećmi
13.05.2022 11:39 Teściowa nie miała pojęcia, że jest nagrywana. Kamera zarejestrowała niebezpieczną sytuację

Rodzice postanowili zostawić swoje dzieci pod opieką teściowej. Kobieta jednak nie wiedziała, że podjazd przed domem jest cały czas monitorowany. Kamery zarejestrowała jej poczynania w trakcie opieki nad dziećmi.Nagranie z teściową można uznać za zabawne lub straszne. Jej chwile nieuwagi mogły doprowadzić do tragicznego wypadku. Pod natłokiem obowiązków prawie pozwoliła wózkowi z niemowlęciem wjechać na ulicę.

Dziewczynka w szpitalu canva PRO
13.05.2022 10:15 Ojciec ostrzega wszystkich rodziców. Popularny strój kąpielowy mógł doprowadzić do tragedii

Pewien ojciec postanowił ostrzec wszystkich rodziców przed zagrożeniami idącymi w parze z popularnymi kostiumem kąpielowym dla dzieci. Mężczyzna nie spodziewał się, że zwykły strój do pływania może doprowadzić do tragedii. Jego córka o mały włos nie utonęła.Adam Lisber rozmawiając z "Today" wyznał, ze jego córki marzyły o kostiumach kąpielowych w kształcie syrenek. Mężczyzna bez wahania spełnił ich życzenie i pozwolił im pływać w strojach w małym basenie. "Doszliśmy do wniosku, że basen jest głęboki na dwie stopy. Nawet jeśli córki usiądą, mogą się podnieść"- opowiedział ojciec.

Projekt bez tytułu (16)
12.05.2022 22:53 Studenci nagrali audiobooki dla dzieci z Ukrainy. Poruszający gest

Pochodzący z Ukrainy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie postanowili wesprzeć swoich najmłodszych rodaków, uciekających przed wojną. Grupa ukraińskich studentów UJ nagrała audiobooki z opowiadaniami dla dzieci w języku ukraińskim."WspółpracUJemy z Olkuszem dla ukraińskich dzieci", to projekt Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu. W przedsięwzięciu wzięli udział pochodzący z Ukrainy studenci Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego: Marta Antoniw, Alina Bilecka, Weronika Hasanowa, Anna Iljina, Karyna Kasprowycz, Hryhorij Orłow.

11.05.2022 20:23 Zmiany w wypłatach 500 plus. Wejdą w życie już w czerwcu

W związku z tym, że od 1 czerwca wypłatami 500 plus zajmować się będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wiele się zmieni. Kiedy będą realizowane przelewy? Warto wiedzieć!W ramach projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zmieniła się forma składania wniosków i wypłat świadczeń programu "Rodzina 500 plus". Od 1 lutego obsługą programu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a od 1 czerwca rozpocznie także obsługę wypłat 500 plus.

Projekt bez tytułu (11)
11.05.2022 19:06 Kim jest gwiezdne dziecko? Tajemnicze określenie skrywa wielką tragedię

Gwiezdne dziecko to określenie, jakiego używają rodzice, którzy doświadczyli wielkiej tragedii. Dlatego warto wiedzieć, co oznacza i nie mylić go z tęczowym dzieckiem, ponieważ można zrobić komuś przykrość. Tęczowymi dziećmi, nazywane są maluszki, które przyszły na świat po wcześniejszej stracie. Dla rodziców mających za sobą trudne doświadczenia związane z poronieniem są wielkim szczęściem. To długo wyczekiwane dzieci wnoszące do życia rodziców radość i nadzieję.

Projekt bez tytułu (10)
11.05.2022 18:04 Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Uczniowie już odliczają dni do beztroskiego czasu, kiedy nie będą musieli wstawać rano do szkoły. Wakacje 2022 już niedługo się rozpoczną. Zakończenie roku szkolnego często ma miejsce w ostatnich dniach czerwca, wówczas również rozpoczynają się ferie letnie!Dni wolne od szkoły zbliżają się już wielkimi krokami. Uczniowie mają coraz mniej czasu na poprawienie ocen, aby świadectwa były jak najlepsze. Z kolei maturzyści rok szkolny już zakończyli 29 kwietnia, co wcale nie oznacza, że mają już całkowicie wolne, ponieważ czekają ich jeszcze egzaminy.

Matura
11.05.2022 14:51 Nauczycielka wyjawiła, że młodzież ubiera się niechlujnie na maturę

Matura jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu młodych ludzi. Nie bez powodu nazywana jest egzaminem dojrzałości. Od młodzieży wymaga się zatem, aby podeszła do tematu z odpowiednią powagą, co wyrażać ma m.in. poprzez odpowiedni ubiór. Nauczyciele zwracają jednak uwagę, że zdarza się, iż tegoroczni maturzyści zamiast galowego stroju na maturę przychodzą w podartych jeansach i trampkach.Jak podaje mamadu.pl, na grupach nauczycielskich i forach dla rodziców dorośli grzmią na temat niechlujnego stroju tegorocznych maturzystów. A przecież w życiu spotka ich jeszcze wiele sytuacji, w których będą musieli dostosować się do panujących reguł, takich jak rozmowy o pracę, pogrzeb czy egzaminy na studiach.

Projekt bez tytułu (8)
11.05.2022 13:23 Wyjątkowo inteligentne dziecko rozpoznasz po 5 cechach

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy ich dzieci są wyjątkowo inteligentne. Podpowiadamy jakie cechy mogą o tym świadczyć. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, a otrzymując odpowiednie wsparcie, może naprawdę wiele osiągnąć!Każde dziecko jest w czymś dobre. Jedne są świetnymi sportowcami, inne artystami, a jeszcze inne wyróżniają się nadprzeciętną inteligencją. Warto rozpoznać mocne strony swojego dziecka i wspierać je w ich rozwoju. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko jest wyjątkowo inteligentne, poznasz to po tych pięciu cechach.

Projekt bez tytułu (7)
11.05.2022 13:18 Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

9 maja odbyła się matura z języka angielskiego. Kiedy maturzyści pisali egzamin, do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej trafił zrzut ekranu jednej z grup w mediach społecznościowych, gdzie ktoś opublikował prawie cały arkusz z zadaniami. Jak powiedział redakcji tvn24.pl Marcin Smolik, dyrektor CKE, jeśli zgłoszenie się potwierdzi, sprawa zostanie przekazana do prokuratury.Jak podaje tvn24.pl, istnieje podejrzenie, że doszło do wycieku na tegorocznej maturze z języka angielskiego. W trakcie egzaminu CKE otrzymała zrzut ekranu przedstawiający prywatną rozmowę prowadzoną na jednej z zamkniętych grup internetowych, w której ktoś podzielił się zdjęciami kolejnych stron arkusza maturalnego, z którym wówczas mierzyli się maturzyści.

Projekt bez tytułu (6)
11.05.2022 11:13 Włożyli dziecku do koperty komunijnej tylko 100 zł. Opowiedzieli jak zareagowało

Temat prezentów komunijnych i tego, ile powinno się włożyć do koperty, wciąż nie cichnie. Pewna kobieta wyznała, że na Komunię wręczyła dziecku kopertę z banknotem stu złotowym. Jego reakcję zapamięta do końca życia!Przyjęcie sakramentu Eucharystii jest ważnym wydarzeniem duchowym. Jednak właśnie ze względu na jego powagę, uczestniczy w nim nie tylko najbliższa rodzina dziecka, ale także jego bliscy krewni, którzy po mszy naturalnie zapraszani są na uroczysty obiad. Tradycją stało się również obdarowywanie dziecka z tej okazji prezentami.

przedszkolak
09.05.2022 22:38 Rodzice przyszłych przedszkolaków muszą pamiętać o ważnej dacie. Rekrutacje już trwają

Trwa rekrutacja do przedszkoli na rok 2022/2023. Rodzice już wybrali placówki, którym chcieliby powierzyć opiekę nad swoimi dziećmi. Nie wszyscy jednak mają już pewność, że ich pociechy się zakwalifikowały i czekają na postępowanie uzupełniające. Rekrutacja do przedszkoli jest dla rodziców często bardzo stresującym procesem. Zdarza się, że niestety nie wszyscy chętni dostają się do danej placówki, a to bardzo istotne, ponieważ rodzice zazwyczaj wybierają takie, które znajdują się w pobliżu ich miejsca zamieszkania lub pracy.

hakiel
09.05.2022 22:02 Marcin Hakiel zabrał dzieci w nieprzypadkowe miejsce. Wcześniej jeździł tam z Katarzyną Cichopek. "Przykre"

Marcin Hakiel postanowił spędzić weekend z dziećmi. Oczywiście zdjęciami pochwalił się na Instagramie. Internauci zauważyli jednak, że na wspólny wypoczynek wybrał nieprzypadkowe miejsce.Marcin Hakiel odkąd rozstał się z Katarzyną Cichopek, regularnie publikuje swoje zdjęcia. Na wielu z nich są też jego dzieci. Tancerz pokazuje, jak wspólnie spędza z nimi czas. Tym razem zabrał je na weekend do Zakopanego. Fani zauważyli pewien szczegół.

uczeń
09.05.2022 20:56 Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy o ustanowieniu nowego święta państwowego. Narodowy Dzień Powstań Śląskich ma być obchodzony 20 czerwca. Czy będzie to dzień wolny od zajęć w szkole?Podczas spotkania z przedstawicielami instytucji i podmiotów wnioskujących o ustanowienie święta, prezydent skierował do Sejmu projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich. Ma być on obchodzony 20 czerwca, co jest upamiętnieniem wkroczenia w 1922 roku polskiego wojska na Górny Śląsk.

dziecko
09.05.2022 19:18 Rodzice poszli spać z 5-miesięczną córką. Kiedy zobaczyli ją po przebudzeniu, dziewczynka już nie oddychała

Rodzice 5-miesięcznej dziewczynki położyli się z nią do jednego łóżka. Niestety następnego ranka, kiedy się obudzili, dziecko już nie żyło. Prawdopodobnie nie doszłoby do tragedii, gdyby niemowlę spało w swoim łóżeczku.Wielu rodziców decyduje się na spanie ze swoimi małymi dziećmi. Czasem jednak zdarza się, że wspólne spanie z niemowlęciem jest niebezpieczne. Tak było w przypadku rodziców pięciomiesięcznej dziewczynki z Australii, dla której wspólne spanie z rodzicami skończyło się wręcz tragicznie.

Projekt bez tytułu (4)
09.05.2022 18:00 Artur Barciś pokazał syna. Trudno doszukać się podobieństwa

Artur Barciś pojawił się w telewizji ze swoim dorosłym synem Franciszkiem. W programie Demakijaż, którego gospodarzem jest Krzysztof Ibisz, m.in. rozmawiali o rodzinnych relacjach. Artur Barciś to dobrze znany wszystkim telewidzom aktor, którego głównie pamiętają z roli Tadzika w serialu "Miodowe lata" oraz Arkadiusza Czerepacha w "Ranczu". Zagrał także w wielu produkcjach filmowych, takich jak Znachor, Krótki film o zabijaniu, Rozmowy kontrolowane, Krótki film o miłości, Tulipan, Pułkownik Kwiatkowski czy Sztuka kochania.

wysypka
09.05.2022 17:21 Na ciele chłopca pojawiła się dziwna wysypka. Kilka godzin później wylądował w szpitalu

Matka zauważyła nietypową wysypkę u swojego 17-miesięcznego synka. Gdy zadzwoniła na pogotowie, polecono jej czekać na kontakt lekarza. Kobieta nie posłuchała jednak dyspozytora, tylko własnej intuicji i nie zamierza zwlekać, dzięki temu uratowała synowi życie.Zoe Walne z Burnley (Wielka Brytania) jest mamą 17-miesięcznego synka. 17 kwietnia na twarzy chłopca pojawiła się nietypowa wysypka, a po kilku godzinach zmiany skórne obejmowały już brzuch i kończyny dziecka. Dodatkowo maluch dostał również wysokiej gorączki.

Przedszkole canva PRO
06.05.2022 17:43 Zachwycona mama pokazała, co jej dziecko przyniosło z przedszkola. "Oby takich pań było jak najwięcej"

Mama czteroletniego chłopca postanowiła pochwalić się opieką, jaką jej maluch ma zagwarantowaną w przedszkolu. Pokazała zdjęcie breloczków, które dzieci wykonały w ramach zajęć plastycznych. Piszę to, żeby pochwalić się, jak wspaniałe, kreatywne panie pracują w naszej placówce" - czytamy.Jedna z mam postanowiła opowiedzieć o swoich doświadczeniach z przedszkolem, do którego uczęszcza jej dziecko. W tym celu napisała do portalu Edziecko. Wyznała, iż była tak zadowolona z zajęć, na które uczęszcza jej maluch, że zadzwoniła z pochwałą do dyrektorki.

Kobieta na porodówce
06.05.2022 16:19 Kobieta zrobiła makijaż w trakcie porodu. Wideo zobaczył setki tysięcy internautów

Użytkowniczka aplikacji TikTok opublikowała nagranie, na którym pochwaliła się swoją nietypową decyzją. W środku porodu nagle zdecydowała się nałożyć makijaż. Na krótkim wideo widzimy ją z wykonturowaną twarzą, szminką i cieniem na powiekach. Młoda mama postanowiła przywitać swoje dziecko najlepiej, jak umiała. Kiedy miała już 10-centymetrowe rozwarcie, zaczęła nakładać na twarz makijaż. Wideo zobaczyły dziesiątki tysięcy internautów.

Lewandowscy EA
06.05.2022 14:47 Lewandowscy celebrują drugie urodziny Laury. Udostępnili stare zdjęcia z porodówki

Maj to wyjątkowy miesiąc w życiu Anny i Roberta Lewandowskich. W środę ich starsza córka Klara obchodziła swoje 5. urodziny, a dziś przyszedł czas na celebrację narodzin 2-letniej Laury. Z tej okazji para udostępniła archiwalne zdjęcia na Instagramie.Sławni rodzice postanowili pochwalić się swoim dzieciątkiem w sieci. Udostępnili stare zdjęcia, zrobione tuż po porodzie Laury. "Przyniosłaś tak wiele radości wszystkim wokół siebie. Kochamy cię nade wszystko" - napisali Lewandowscy.

Minister Czarnek EA
06.05.2022 13:20 Minister Czarnek skomentował dotychczasowe matury. "Matura z języka polskiego będzie bardziej wymagająca"

Minister Czarnek stwierdził, że gimnazja znacząco zaniżyły poziom matur, które uczniowie pisali od lat. Przypomniał również, że egzamin dojrzałości od przyszłego roku będzie znacznie bardziej wymagający. Przemysław Czarnek był gościem "Kwadransu Politycznego" na stacji TVP. Podczas programu wypowiedział się w sprawie sytuacji dzisiejszego systemu edukacji. Między innymi skomentował maturę, która jego zdaniem była do tej pory zbyt łatwa.

Płacząca dziewczynka canva PRO
06.05.2022 12:21 Trzyletnia dziewczynka przez 6 godzin siedziała w zamkniętym autobusie. "Była bardzo w złym stanie, gdy ją znaleźliśmy"

Trzyletnia dziewczynka z Queensland w Australii została przypadkowo zamknięte w autobusie na 6 godzin. W tym czasie temperatura wewnątrz pojazdu wynosiła nawet 50 stopni Celsjusza. Gdy dziecko wyciągnięto na zewnątrz, było już naprawdę w ciężkim stanie.O zagrożeniach idących w parze z zamknięciem dziecka w pojeździe wiedzą już wszyscy. Mała dziewczynka z Australii stała się ofiarą nieuwagi dorosłych, którzy zostawili ją w autobusie na 6 godzin. Teraz dziewczynka walczy o życie w szpitalu.

Ksiądz
06.05.2022 11:01 Niezwykłe sceny podczas komunii. Dziewczynka mocno złapała za kielich, ksiądz nie wiedział jak zareagować

W niektórych częściach świata Pierwsza Komunia Święta wiąże się nie tylko z przyjęciem opłatka symbolizującym Ciało Chrystusa, ale również z winem. Na jednym z filmików udostępnionych w sieci widzimy, jak mała dziewczynka sięga po złoty kielich i mocno go przechyla.Dzieci niewątpliwie potrafią zaskakiwać. Gdy ta dziewczynka zaczęła pić z kielicha, ksiądz nie miał pojęcia, co zrobić. Zgromadzeni wybuchnęli śmiechem.

przyjaźń
05.05.2022 18:26 Jak oswoić dziecko z tematem niepełnosprawności? Praktyczny savoir-vivre

Dzisiaj 5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Warto z tej okazji przybliżyć dzieciom ten temat. Podpowiadamy, jak rozmawiać z dziećmi o niepełnosprawności."Mamo, dlaczego to dziecko tak dziwnie wygląda?", "Dlaczego ta dziewczynka nie umie chodzić?", "Dlaczego ten chłopiec tak dziwnie mówi?". To tylko niektóre z pytań, jakie mogą paść z ust dziecka. To normalne, że dzieci są ciekawe, dlatego warto z nimi na te tematy rozmawiać i uświadamiać, że wszyscy się różnimy, ale każdy z nas tak samo zasługuje na życzliwość i uśmiech drugiego człowieka.

EN Księżna Kate
03.05.2022 18:38 Księżna Kate z mężem pokazali zdjęcia Charlotte. Właśnie skończyła 7 lat

Charlotte córka księcia Williama i księżnej Kate obchodziła wczoraj (2 maja) urodziny. Jedna z najważniejszych osób w Zjednoczonym Królestwie skończyła już 7 lat. Rodzice księżniczki pokazali jej najnowsze zdjęcia.Charlotte przyszła na świat 2 maja o godz. 9:34 w St. Mary’s Hospital w Londynie. Imiona, jakie nadali jej rodzice to: Charlotte Elizabeth Diana. Dziewczynka od urodzenia nosi tytuł szlacheckiej księżnej Cambridge.

Komunia św.
03.05.2022 18:16 Co czwarty Polak zadłuży się, żeby urządzić wystawną Pierwszą Komunię

Sezon na komunie już się rozpoczął. Po uroczystej mszy zwykle rodzice zapraszają gości na przyjęcie, które organizowane jest w restauracji lub w domu. Całe przedsięwzięcie nie jest tanie. Niektórzy muszą się nawet zadłużyć.Według badania przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów większości rodziców (64 proc.), których dzieci przystępują w tym roku do sakramentu komunii, zależy, aby miało ono bogatą oprawę. 24 proc. badanych nie ma potrzeby organizowania wystawnego przyjęcia, a dla co ósmego (12 proc.) jest to zupełnie obojętne.

matura
03.05.2022 16:55 Matura 2022. Maturzyści muszą zastosować się do kilku zasad. Wyjaśniamy

Już jutro (4 maja) odbędą się w szkołach egzaminy maturalne. Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych będą musieli się zmierzyć z zadaniami sprawdzającymi wiedzę, jaką zdobyli przez wszystkie lata edukacji. Warto wiedzieć jakie zasady panują podczas najważniejszego egzaminu w życiu każdego ucznia, aby jej nie oblać przez jakąś błahostkę.Matura to jedno z najważniejszych wydarzeń młodego człowieka. W dużej mierze od niej zależy, jak potoczą się jego dalsze losy. W tym roku do egzaminu maturalnego przystąpi 300 tys. zdających. Jest jednak kilka warunków, które należy spełnić, aby otrzymać świadectwo maturalne w 2022 r.

bobas
03.05.2022 14:54 Jak nazywano dzieci 100 lat temu? Niektóre wybory mogą zaskoczyć

Co jakiś czas moda się zmienia. Dotyczy to nie tylko ubrań, czy wystrojów wnętrz, ale także imion. Jeszcze kilka lat temu królowały nowoczesne imiona, a dziś najchętniej wybierane są te, które nadawano także sto lat temu.Wszyscy rodzice, którzy spodziewają się dziecka prędzej czy później będą musieli stanąć przed wyborem imienia. Niektórzy przy podejmowaniu decyzji kierują się własnymi upodobaniami, znaczeniem imion lub też nadają takie, które nosili ich przodkowie. Dziś wracają do łask imiona, sprzed wieku.

Klaudia Halejcio
03.05.2022 14:30 Klaudia Halejcio zderzyła się z falą krytyki. Wyjechała na wakacje bez dziecka. "Co z was za rodzice?"

Klaudia Halejcio wraz ze swoim partnerem postanowiła wykorzystać majówkę i wyjechała na rajskie wakacje na Seszele. Para nie zabrała jednak ze sobą dziecka. Nie spodobało się to internautom: "Wakacje tylko we dwoje?" "Co z was za rodzice?"Klaudia Halejcio na scenie występuje od czwartego roku życia. W swoim dorobku artystycznym ma wiele ról zarówno w serialach jak i filmach. Niedawno w jej życiu wiele się zmieniło. W 2021 roku została mamą małej Neli, która jest owocem związku aktorki z jej partnerem, biznesmenem Oskarem Wojciechowskim. Para właśnie spędza wakacje na słonecznych Seszelach.

Projekt bez tytułu (6)
03.05.2022 12:57 Wizyta u ginekologa nie zakończyła się pomyślnie. Po usłyszeniu wyniku badania mąż zażądał rozwodu

Kobieta skarżyła się na ostry ból brzucha. Zaniepokojony mąż zabrał ją do ginekologa, gdzie została dokładnie zbadana. Jednak kiedy okazało się, co jest przyczyną dolegliwości, postanowił wziąć rozwód. W jednym z odcinków popularnego programu emitowanego przez telewizję TLC, którego bohaterzy z dziwnych powodów trafiają do lekarza, pokazano historię małżeństwa, u którego po wizycie u ginekologa doszło do rozwodu.

Projekt bez tytułu (1)
03.05.2022 11:27 Dziewczynka dziwnie się zachowywała. Diagnoza lekarza przeraziła rodziców

Rodzice zauważyli, że ich niespełna roczna córeczka o imieniu Sienna dziwnie się zachowuje. Z zaniepokojeniem postanowili wziąć ją do lekarza. Diagnoza była druzgocąca. Dziewczynka miała w głowie guza wielkości piłki do gry w golfa.Jade i Josh Middleton są rodzicami dwóch córek siedmioletniej Alayiah-Mai i czteroletniej Sienny. U młodszej w 2018 roku rodzice zauważyli niepokojące objawy. Dziewczynka była mniej aktywna i drgały jej oczy.

Gessler
02.05.2022 20:32 Wiemy, ile w restauracji Gessler kosztuje catering na Pierwszą Komunię

Sezon komunijny można uznać za rozpoczęty. Wiele osób organizuje przyjęcie z tej okazji w restauracji, ale bardzo popularne jest także zapraszanie gości do domu. W tym przypadku zwykle zamawiany jest catering. "Fakt" postanowił sprawdzić, ile trzeba zapłacić za catering zamówiony z restauracji Magdy Gessler "AleGloria".Maj to miesiąc, w którym organizowane są uroczystości pierwszokomunijne. "Fakt" sprawdził, jakie menu oferuje najsłynniejsza restauratorka w Polsce Magda Gessler i ile należy zapłacić za catering z jej lokalu "AleGloria". Dziennik ostrzega, że "u Gessler tanio nie jest!"

płacząca dziewczynka
02.05.2022 17:39 Dziewczynka otworzyła koperty komunijne. Ich zawartość ją zdenerwowała

Córka Bożeny była rozczarowana, kiedy zobaczyła, jakie prezenty dostała na Komunię. Dziewczynka wpadła w histerię i zaczęła rzucać kopertami. Okazało się, że było w nich za mało pieniędzy.Pierwsza Komunia Święta to dla każdego dziecka i jego rodziców wyjątkowy dzień, radośnie spędzony w rodzinnym gronie. Jednak nie wszyscy wspominają go dobrze. Jedną z takich osób jest 37-letnia Bożena, która opisała, co ją spotkało tego dnia. Wszystko przez to, że goście się nie postarali.

Aleksandra Szwed
02.05.2022 14:35 Aleksandra Szwed pokazała córkę. Ale czupryna! Podobna do mamy?

Aleksandra Szwed pochwaliła się zdjęciem córeczki. Dziewczynka rośnie jak na drożdżach, a na główce ma już niezłą czuprynę! Aktorka korzysta ze słonecznej pogody i spędza z dziećmi czas na świeżym powietrzu. "Gdy maj, a na trawniku kwietny gaj".Aleksandra Szwed to aktorka dobrze znana polskim widzom. Przez lata występowała w popularnym serialu komediowym "Rodzina zastępcza", gdzie wcielała się w rolę Elizy, jednej z adoptowanych córek państwa Kwiatkowskich. Gwiazda dorastała na oczach widzów, którzy wciąż z zainteresowaniem śledzą jej dalsze losy.

Tomaszewska
02.05.2022 13:36 Małgorzata Tomaszewska pokazała najważniejszego mężczyznę w swoim życiu. "Mój przystojniak"

Małgorzata Tomaszewska pokazała nagranie, na którym zaprezentowała najważniejszego mężczyznę w jej życiu. "Mój przystojniak" - napisała. Internautki nie mogą wyjść z zachwytu. "Zakochałam się" - wyznała jedna z nich.Małgorzata Tomaszewska jest dziennikarką, związaną z Telewizją Polską. Od 2019 roku jest prezenterką programu "Pytanie na Śniadanie". Prowadziła także m.in.: dwie edycje "The Voice of Poland" oraz trzecią edycję "Dance dance dance". Z wykształcenia jest psychologiem, a prywatnie mamą syna Enzo, który przyszedł na świat w 2017 roku.

ksiądz
02.05.2022 12:53 Nastolatka wybrała nietypowe imię na bierzmowanie. Ksiądz kazał jej wybrać inne

Każdy kandydat do bierzmowania wybiera sobie wcześniej imię, które później ma przybrać. Podejmując decyzję, powinien kierować się życiem świętego, którego wybiera sobie na patrona, a nie atrakcyjnością samego imienia. Jedna z nastolatek przygotowujących się do sakramentu wybrała imię, które nie spodobało się księdzu.Bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego, będącym dopełnieniem chrztu. Udzielany jest w Kościele Katolickim, prawosławnym i anglikańskim. Według tradycji chrześcijańskiej jest drugim po chrzcie sakramentem inicjacji chrześcijańskiej.

płacząca dziewczynka
02.05.2022 11:53 8-letnia dziewczynka nie mogła przestać się drapać. W jej łóżku grasowały pluskwy

8-letnia dziewczynka ciągle skarżyła się na swędzącą skórę. Płakała i mówiła, że "coś ją gryzie". Matka kilkulatki postanowiła skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, zajmującej się usuwaniem owadów. Film z wizyty w mieszkaniu udostępniono na TikToku, gdzie obejrzało go 1,3 miliona internautów. Firma INSEKTPOL opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z interwencji w jednym z olsztyńskich mieszkań. Pracownicy zostali wezwani przez samotną matkę 8-letniej dziewczynki. Kilkulatka nie mogła przestać się drapać. Okazało się, że wszystkiemu winne są owady żywiące się ludzką krwią.

Ida Nowakowska z dzieckiem
01.05.2022 17:40 Ida Nowakowska wychowuje dziecko zgodnie z zasadami wiary katolickiej. Codziennie robi jedną rzecz

Ida Nowakowska nie ukrywa, że wiara jest dla niej bardzo ważna. Właśnie dlatego wychowuje swoje dziecko w duchu katolickim. Podczas ostatniego wywiadu przyznała, że codziennie czyta małemu synkowi Biblię.Nowakowska chętnie opowiada o małym Maksymilianie Marku. Jej dziecko przyszło na świat rok temu i natychmiast wzbudziło zainteresowanie mediów w całym kraju. Niedawno gwiazda opowiedziała, jak stara się wychować synka.

Szpital
01.05.2022 16:42 Ostre zapalenie wątroby atakuje coraz więcej dzieci. Są pierwsze przypadki w Polsce

Coraz więcej słychać o rosnącej liczbie zakażeń na ostre zapalenie wątroby u dzieci. Specjaliści nadal nie mają pewności, co dokładnie stanowi ich przyczynę. Do tej pory większość podejrzeń padała na adenowirusy, jednak wciąż brakuje jednoznacznych powiązań.Do tej pory tajemniczą chorobę wątroby zaobserwowano w kilkunastu krajach z całego świata. Pierwsze przypadki pojawiły się również w Polsce.

Poród
01.05.2022 15:32 Na pępowinie stworzył się węzeł. Lekarze osłupieli: "to cud, że twoje dziecko żyje"

Młody tata udostępnił w sieci zdjęcie pępowiny z zaplątanym węzłem. Okazało się, że lekarze zobaczyli ten szczegół dopiero po porodzie. Na szczęście zaplątana pępowina w żaden sposób nie wpłynęła na zdrowie dziecka.Sami lekarze byli zszokowani, gdy zobaczyli węzeł na pępowinie. Gdyby był on chociaż trochę mocniej zawiązany, mógłby doprowadzić do ciężkich powikłań. Rodzice cudem uniknęli nieszczęścia.

Pierwsza Komunia canva PRO
01.05.2022 14:23 Gdy ksiądz zobaczył strój dziewczynki, odmówił jej wzięcia udziału w Komunii. Matka nie mogła w to uwierzyć

9-letnia dziewczynka nie mogła wziąć udziału w Pierwszej Komunii Świętej ze względu na swój stron. Zamiast strojnej sukienki, kilkulatka zdecydowała się na prosty garnitur. Niestety, nie przypadł on do gustu księdzu."Czy tak to powinno wyglądać?" - zapytała wzburzona matka dziewczynki. Jej córka była bardzo podekscytowana przyjęciem sakramentu w kościele. Gdy była już w pełni przygotowana, nagle odmówiono jej udziału.

ciąża
01.05.2022 13:50 4 pytania, które powinna zadać sobie każda kobieta planująca dziecko

Decyzja o założeniu rodziny jest jedną z najważniejszych i najtrudniejszych w życiu. Posiadanie dzieci wiąże się z ogromnymi zmianami, z którymi trzeba się liczyć. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy są na to gotowe. Odpowiadając na te cztery pytania, wybór będzie łatwiejszy.Wydanie na świat człowieka jest niezwykłe i piękne, jednak wiąże się także z wieloma trudnościami. Pary czasem wahają się przed podjęciem tej ważnej decyzji o założeniu rodziny i jest to zupełnie normalne. Warto zadać sobie kilka pytań, na których odpowiedzi mogą pomóc rozwiać wątpliwości.

Ślub
01.05.2022 13:11 Mały chłopiec zobaczył swoją mamę w sukni ślubnej. Natychmiast wpadł w zachwyt

Gość weselny zarejestrował wzruszającą chwilę, do której doszło w trakcie ceremonii. Kiedy mały chłopiec zobaczył swoją mamę w sukni ślubnej, wpadł w zachwyt. "Najbardziej urocza ślubna scena, jaką kiedykolwiek widziałam" - pisali internauci.Zobaczenie mamy idącej do ołtarza niewątpliwie było dla tego chłopca wyjątkowym doświadczeniem. Natychmiast gdy wypatrzył kobietę w białej sukni, zaczął ją wołać. Chwilę później podbiegł w jej kierunku.

Natalia Siwiec z córką
01.05.2022 12:14 Natalia Siwiec przykleiła córce sztucznego paznokcia. 4-letnia Mia wykorzystała go jako łyżeczkę

Natalia Siwiec regularnie chwali się swoją 4-letnią córeczką Mią w sieci. Niedawno dziewczynka poprosiła mamę o zrobienie jej długich paznokci. Gwiazda postanowiła zatem przykleić córce jednego tipsa. Niesamowite, co zrobiła z nim Mia.Siwiec sprawiła córce długiego, ostrego pazura, którym później pochwaliła się na Instagramie. Dziewczynka niewątpliwie była zachwycona ekstrawagancką ozdobą. Dość szybko znalazła dla niej dodatkowe zastosowanie.

dziecko
01.05.2022 11:32 Słodycze dla dziecka, to dobry pomysł? Mama podjęła ważną decyzję, teściowa nie była zadowolona

Obecnie rodzice małych dzieci starają się świadomie podchodzić do odżywiania swoich pociech i od najmłodszych lat uczyć je zdrowych nawyków żywieniowych. Często decydują się na całkowitą rezygnację ze słodyczy, co w dzisiejszych czasach jest nie lada wyzwaniem. Jeszcze trudniej sytuacja wygląda, kiedy starania te niwelowane są przez jakiegoś członka rodziny.Czytelniczka portalu edziecko.pl, w liście do redakcji podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dziecka. Autorka listu postanowiła, że nie chce, aby jej dziecko jadło słodycze, ale niestety jej teściowa postępuje wręcz przeciwnie, przy każdej okazji proponując maluchowi czekoladki.

ważne-wazne-lelum
01.05.2022 11:03 Matura 2022. Harmonogram tegorocznych egzaminów

Matury 2022 coraz bliżej. Już 4 maja o godzinie 9 uczniowie z całej Polski zasiądą do arkusza z języka polskiego. Maraton egzaminów będzie trwał prawie cały miesiąc i dobiegnie końca 23 maja. Zdradzamy, jak prezentuje się harmonogram maturalny w 2022 roku.Maturę uważa się za najważniejszy egzamin w życiu każdego młodego człowieka. Zatem nic dziwnego, że wiąże się on z ogromnym stresem, zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Tegoroczne egzaminy rozpoczną się już za 3 dni.

Ewa Kasprzak
01.05.2022 10:09 Pies Ewy Kasprzyk ugryzł chłopca. Jej reakcja może zadziwić

Ewa Kasprzyk, która jest wielką miłośniczką psów i właścicielką suczki rasy papillon o imieniu Shakira była ostatnio gościem w programie „Onet Rano”. Aktorka bez skrupułów wyznała w nim, że jej uroczy piesek ugryzł dziecko.65-letnia Ewa Kasprzak ma w swoim dorobku artystycznym wiele ról filmowych i teatralnych. Wciąż jest aktywna zawodowo i nie daje o sobie zapomnieć, występując w reklamie u boku Małgorzaty Sochy. Regularnie też dzieli się swoimi zdjęciami na Instagramie. Nie trudno zauważyć, że na wielu z nich znajduje się jej psi pupil Shakira.