Podnoszenie dziecka za ręce z pozoru może wydawać się nieszkodliwą zabawą. Warto jednak zauważyć: eksperci ostrzegają, że ta czynność może spowodować bolesne obrażenia.
Zastanawiasz się jak czymś zainteresować swoje dziecko w czasie pandemii? Idealna metoda to opowiedzenie mu ciekawostek z otaczającego go świata.
Ulgę na dziecko może dostać rodzic i opiekun dzieci, który spełnia ściśle określone zasady. Wysokość przyznania ulgi zależy przede wszystkim, od tego ile w rodzinie jest dzieci na utrzymaniu.Należy również pamiętać o dzieciach, które ukończyły 18 lat, ale kontynuują naukę. W takim przypadku pod uwagę należy również wziąć kryteria dochodowe.
Część dzieci już 18 stycznia wróci do nauki w trybie stacjonarnym. Nie w sposób ukryć, że wielu zarówno rodziców, jak i nauczycieli, od dawna czekało na ten dzień, choć nie brakowało też opinii sprzeciwiających się otwarciu szkół w dobie epidemii. Rząd zadecydował jednak, że z uwagi na dobro najmłodszych uczniów, to właśnie oni w pierwszej kolejności zakończą edukację zdalną. Co będzie czekać na nich w placówkach?
Przemysław Czarnek w końcu zabrał głos w sprawie starszych uczniów. Gdy oficjalnie poinformowano, że dzieci z klas I-III z końcem ferii zimowych przerwą edukację w trybie zdalnym, wielu zaczęło dopytywać, co ze starszymi uczniami. Teraz już wiadomo.
Nauczyciele, a przynajmniej część, lada moment może wrócić do pracy. Takie informacje 11 stycznia obiegły media, bowiem sam minister zdrowia przekazał, że uczniowie klas I-III szkół podstawowych najprawdopodobniej już po feriach wrócą do placówek. Czy to oznacza, że nauczyciele będą mogli zaszczepić się w tym czasie, co medycy czy emeryci?
Dzieci od kilku miesięcy niezmiennie uczą się w trybie zdalnym. Gdy rząd zadecydował, że ferie zimowe odbędą się dla wszystkich w jednych terminie, pojawił się cień nadziei, że po ich zakończeniu, czyli już 18 stycznia, uczniowie wrócą do placówek. Czy rzeczywiście tak się stanie?
Do 17 stycznia dzieci mają ferie zimowe. W sprawie powrotu uczniów wielokrotnie wypowiedział się Przemysław Czarnek, który poinformował, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w kraju.
W szkołach w przyszłym roku szkolnym ma pojawić się nowy przedmiot - lekcja o zdrowiu. Z projektu Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 wynika, że przygotowaniem nowego przedmiotu szkolnego ma zająć się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia.
W tym roku szkolnym wszystkie dzieci będą miały ferie zimowe w tym samym czasie. Przerwa od nauki odbędzie się od 4 do 17 stycznia.Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki w tym roku w okresie ferii zimowych wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju.
Jeśli Twoje dziecko odczuwa ból w klatce piersiowej, zapewne zastanawiasz się, co może być powodem. Mogą być to problemy związane z sercem dziecka, ale bardziej prawdopodobne jest to, że będzie to spowodowane inną przyczyną. Często ból w klatce piersiowej ustępuje samoistnie.
Dzieci zadają wiele pytań. Bardzo często łatwiej rodzicom skłamać, niż myśleć nad racjonalnymi odpowiedziami. Prawie każdy maluch usłyszał w swoim życiu jakieś kłamstwo, a wiele osób nawet w dorosłym życiu myśli, że niektóre z nich są prawdą.
Koronawirus na całym świecie rozprzestrzenia się bardzo szybko. Najgorsze jest to, że mutuje, a naukowcy nieustannie muszą badać nowy szczep wirusa.
To jak wyglądamy wiele mówi o tym skąd jesteśmy i jakie mamy korzenie. Dzięki temu jak wyglądamy, możemy się wiele dowiedzieć na temat przeszłości naszego kraju, jego teraźniejszości i tego jak będziemy wyglądali w przyszłości.National Geographic przewidziało, że do 2050 r. "Przeciętny Amerykanin" będzie rasy mieszanej. Przewidywania poparte są wieloma danymi.
Wszystkie dzieci od kilku tygodni uczą się w trybie zdalnym. Niezmiennie działają jedynie żłobki i przedszkola. Gdy premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły z pewnością zamknięte pozostaną do końca ferii zimowych, czyli 17 stycznia, wśród rodziców i dzieci pojawiła się nadzieja, że w takim razie powrót do placówek będzie możliwy już 18 stycznia. Czy rzeczywiście tak się stanie?
Do szokującego incydentu doszło w Hiszpanii. Dzieciom na całym ciele wyrosły włosy, po tym jak podano im środek do regeneracji włosów zamiast lek na rozstrój żołądka. Maluchy dostały źle oznakowany syrop, po tym jak trafił on do aptek w Granadzie i Walencji.
Dnia 21.11 Janusz Schwertner autor książki Szramy w Onecie, w rozmowie online wypowiedział się na temat psychiatrii dziecięcej w Polsce.
Temat brania antybiotyków wywołuje wiele skrajnych dyskusji, w szczególności jeżeli chodzi o podawanie leków dzieciom. Rodzice zastanawiają się, od jakiego wieku najlepiej zacząć podawać swoim pociechom leki. Nowe badania wykazał, że dzieci poniżej drugiego roku życia nie powinny mieć podawanych antybiotyków.
Epidemia koronawirusa nie ustępuje. Wiele osób z niecierpliwością oczekuje szczepionki na COVID-19. Czy będzie ona bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży? Firma farmaceutyczna Pfizer ze Stanów Zjednoczonych podała szczegóły przeprowadzanych badań na dzieciach. Co z kobietami w ciąży?
Nauka zdalna obowiązywać ma do 19 listopada. Decyzja o ewentualnym wydłużeniu będzie zależna od sytuacji epidemiologicznej pod koniec miesiąca. Choć rodzice, uczniowie i pedagodzy już w wakacje domagali się zamknięcia szkół i nie zgadzali się z decyzją rządu w sprawie powrotu uczniów do placówek, gdy nauka zdalna stała się faktem, wielu znalazło się w trudnej sytuacji. Coraz częściej opinia publiczna dyskutuje o negatywnych skutkach zamknięcia szkół. Warto wspomnieć, że zgodnie z informacjami przekazywanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, otwarte wciąż pozostają przedszkola i żłobki. Okazuje się, że według specjalistów, to właśnie te dzieci najbardziej cierpią ze względu na obecną sytuację.
Eksperci informują, że nie jest za późno na szczepienie przeciwko grypie. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i przyszłych mam.
Według najnowszych badań opublikowanych w czwartek dzieci zakażone koronawirusem wytwarzają mniej i słabsze przeciwciała niż dorośli, co sugeruje, że usuwają infekcję znacznie szybciej.
Rodzice bardzo często, aby docenić pomoc dzieci, nagradzają je kieszonkowymi lubi innymi prezentami. Czy taka metoda uczy maluchy odpowiedzialności, a może wręcz przeciwnie? Może edukuje to małe dzieci, aby w życiu dorosłym nie robiły nic za darmo?
Rybia łuska arlekina jest chorobą dziedziczoną recesywnie. Dziecko odziedzicza dwa recesywne geny, po jednym od każdego z rodziców, ale rodzice („nosiciele”) nie wykazują oznak rybiej łuski. Przyczyną występowania rybiej łuski arlekina jest gen ABCA12.Uważa się, że gen ABCA 12 koduje białko transportowe biorące udział w transporcie lipidów naskórka przez błony komórkowe. Identyfikacja tego genu umożliwi diagnostykę prenatalną opartą na DNA.
Z powodu panującej pandemii wiele osób pozostaje w domach. Wiąże się to z tak zwaną pracą i nauką zdalną, która polega na tym, że uczeń i nauczyciel nie są fizycznie obecni w placówce edukacyjnej. Lekcje prowadzone za pomocą technologii, takich jak wideokonferencje.Nauka zdalna to działania edukacyjne, które mają różnorodne formaty i metody. Większość z nich odbywa się online. Możemy wyodrębnić wiele opcji online, które umożliwiają i ułatwiają skuteczną komunikację ucznia z nauczycielem, przekazywania zadań i materiałów edukacyjnych oraz przeprowadzanie testów sprawdzających wiedzę.
Próbujesz zajść w ciążę i nic się nie dzieje? Istnieje wiele przyczyn, które mogą być przyczyną, dlaczego nie możesz zajść w ciążę. Bardzo często są to problemy medyczne i najlepiej wtedy wybrać się do lekarza. Nie można dokładnie powiedzieć, ile czasu zajmie zajście w ciążę, ponieważ każda kobieta jest inna. Na szanse poczęcia może wpływać wiele czynników, takich jak: ogólny stan zdrowia, wiek, częstotliwość uprawiania seksu, zdrowie reprodukcyjne. Większość par zachodzi w ciążę w ciągu roku, podczas starań o dziecko, jeśli uprawiają regularny seks (regularny seks oznacza uprawianie seksu co 2-3 dni przez cały miesiąc).
Metoda Montessor została opracowana przez dr Marie Montessori na początku XX wieku, w celu edukacji dzieci. To specyficzna metoda edukacji ukierunkowana na dziecko, która obejmuje zajęcia prowadzone przez dzieci, zachęcające do niezależności. Dr Montessori twierdziła, że dzieci powinny wybierać to, czego chcą się uczyć. Metoda charakteryzuje się tym, że:nauczyciele przechodzą z grupy do grupy, zamiast być ciągle w jednej klasie;ma nietradycyjny system oceniania;dziecko wybiera, co chce robić przez cały dzień;nauczyciel koncentruje się na całkowicie na uczniu, biorąc pod uwagę jego rozwój społeczny, emocjonalny, intelektualny i fizyczny.
Program Rodzina 500 plus działa już od pięciu lat. W 2021 roku rodziny nadal będą mogły dostać 500 zł, na każde dziecko do 18. roku życia. Zmieni się jedynie okres rozliczeniowy programu.