Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy

Dzieci

pjimage (17)
16.06.2021 02:00 Z jakimi problemami mierzą się dziś dzieci? Rozmowa z Sarą Romską, autorką książki "Dzieci Psychiatryka"

Rozmowa z autorką książki "Dzieci Psychiatryka" - Sarą Romską na temat jej nowej książki o problemach dzieci, które je dręczą i o tym, jak rodzice powinni sobie z nimi radzić.Jessika Piechocka, Portalparentingowy.pl: O czym jest Pani kolejna książka?Sara Romska, autorka książki "Dzieci Psychiatryka": Moja kolejna książka nie dotyczy losów dzieci ze szpitala psychiatrycznego. Jest to ogólnie troska o wszystkie dzieci, które mogą mieć kłopoty, albo już je mają. Jest to zbiór postów i wywiadów. W postach zawarłam treści, które mogły być podpowiedziami dla rodziców, opiekunów, wychowawców i wszystkich ludzi, którym nie jest obce wychowywanie dzieci. Zwróciłam uwagę, dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej. Opisane są dzieci, które chciały zwrócić na siebie uwagę lub pokazać problemy, które je dręczą. Jak można rozpoznać problem depresji, który u dzieci prezentuje się zupełnie inaczej, niż u dorosłych. Jak podtrzymywać więzi rodzinne i dobre relacje. Zaprezentowałam, w jaki sposób być czujnym jako rodzic. Natomiast udzielone wywiady miały głównie wskazywać dziurawy system psychiatrii dziecięcej. Zawsze będę punktowała wieloletnie zaniedbania i luki, które nie pomagają, a czasami nawet szkodzą naszym dzieciom. Obnażenie wielu mankamentów zamkniętego oddziału psychiatrii dziecięcej może ponownie wstrząśnie decydentami i społeczeństwem. Przynajmniej takie było założenie.Jak długo pisała Pani tę książkę?Praktycznie książka była już dawno napisana. To działo się przez lata i wystarczyło ją nieco zmodyfikować i poskładać, ale wiele czynników opóźniło ten fakt. Numer jeden to pandemia, która przykryła wszystkie tematy. Moja praca, która również była z nią związana. Po wyczerpujących dyżurach marzyłam tylko o kąpieli i łóżku, a chwile wolne nie wiedziałam na co przeznaczyć i jaką wybrać kolejność. Pragnęłam jednak, by tak istotne rzeczy nie poszły w zapomnienie.Proszę uchylić rąbka tajemnicy na temat książki?Książka składa się z dwóch części. Pierwsza to ,,Na każdy temat”, która dotyczy różnych sfer naszego życia. To wiele refleksji na temat zdarzeń hipotetycznych lub minionych. Przytaczam przykłady, a próby wizualizacji mogą łatwiej zadziałać na wyobraźnię. Część druga to ,,Relacje rodzinne”. Ma ona na celu zwrócić uwagę, dlaczego u naszych dzieci rozsądek nie bierze góry nad emocjami? Jak dotrzeć do krnąbrnego nastolatka? Co zrobić, by nie popełnić błędu, przez który przestaniemy dobrze sypiać? To tylko przykłady i sugestie. Jestem daleka od wypisywania recept na życie. Jeśli pomogę to będzie dla mnie nagroda, a jeśli nie to przecież nikomu nie zaszkodzę. W wywiadach i niektórych postach jest wiele odniesień do moich poprzednich książek. W dalszym ciągu szokują niemalże każdego czytelnika. Tytuł, który scala te dwie części to ,,Ja matka, ja pielęgniarka”. Książka jest okraszona interesującymi ilustracjami.sara romska

dzień dziecka
21.05.2021 02:00 Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka - wybór Redakcji

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami i mamy coraz mniej czasu na wybieranie prezentów, które zachwycą nasze pociechy. W tym artykule znajdziecie kilka propozycji, które spodobają się małym i dużym. Przecież w każdym z nas jest trochę dziecka!Nasza pierwsza propozycja jest dedykowana głównie dla posiadaczy ogródków. Wspólna zabawa w ogrodzie to świetny pomysł na świętowanie Dnia Dziecka. Bocianie gniazdo to wspaniała alternatywa dla tradycyjnej huśtawki. Bujanie nie tylko cieszy i relaksuje, lecz także wspiera rozwój dziecka. Taki prezent będzie też stanowić ozdobę naszego ogrodu. Jeżeli znudzi się nam bujanie, możemy wykorzystać to miejsce na przykład do czytania książki.

Szkoła: uczniowie stworzyli specjalną petycję
01.05.2021 02:00 Ponad 530 tys. uczniów podpisało się pod protestem. Nie chcą powrotu do szkół tuż przed wakacjami

Według planu luzowania obostrzeń na maj pierwsi do szkół mieliby wrócić uczniowie klas I-III, a do 29 maja już wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Choć wiele osób czekało z niecierpliwością na ogłoszenie końca zdalnego nauczania, to okazuje się, że pomysł przedstawiony przez rząd nie spodobał się samym uczniom.Nie chodzi tu jednak o to, że polscy uczniowie wolą uczyć się w domu niż chodzić do szkoły. Wielu z nich nie widzi sensu w tak późnym powrocie do nauczania stacjonarnego. Chodzi tu przede wszystkim o uczniów, którzy w tym roku muszą przygotowywać się do egzaminu ósmoklasisty oraz matury.

Dzieci: profesor Gut o szczepieniu
29.04.2021 02:00 Wirusolog o szczepieniach dzieci. Zapytaliśmy prof. Włodzimierza Guta o granicę wiekową

Szczepienia przeciw koronawirusowi obejmują w naszym kraju kolejne grupy wiekowe. Podczas jednej z konferencji prasowych minister zdrowia Adam Niedzielski wspomniał nawet, że już w wakacje ma się pojawić opcja zaszczepienia chętnych dzieci. Oczywiście do wakacji jeszcze trochę czasu nam zostało, jednak postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.Z tego też względu zapytaliśmy prof. Włodzimierza Guta, o to, jakie ewentualne rekomendacje na ten moment mógłby przekazać, jeżeli chodzi o szczepienia wśród dzieci. Wirusolog przekazał ważne informacje dotyczące skuteczności preparatu, a także granicę wiekową, jaką na razie przedstawiają badania.

Kobieta
29.04.2021 02:00 Tylko u nas: Brak słuchu i niedosłuch u dzieci. Diagnoza, leczenie i wsparcie: "Ty też możesz żyć w zgodzie ze swoim niedosłuchem"

Nasza bohaterka przedstawia się, jako mały człowiek z wielką misją, który się nigdy nie poddaje. Niedosłuch nie przeszkodził jej w spełnianiu swojej pasji, którą jest śpiew. Tworzy także wspaniałego bloga, który dotyczy jej życia. Daje innym siłę do działania i wspiera. W tym artykule dowiesz się szczegółów związanych z niedosłuchem, bądź jego całkowitym brakiem, dzięki temu łatwiej zrozumiesz swoje dziecko i podejmiesz odpowiednie kroki w tej kwestii.

Wiemy kiedy ucznowie wrócą do szkół
28.04.2021 02:00 Premier ogłosił harmonogram powrotu uczniów do szkół. ,,29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym''

Zdalne nauczanie dla wielu uczniów staje się coraz trudniejsze z każdym tygodniem. Wielu z nich wyczekuje momentu, kiedy będą mogli wrócić do swoich szkolnych ławek, które wcześniej wcale im tak dobrze się nie kojarzyły.Na szczęście podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki podał szczegóły dotyczące planów powrotu uczniów do szkół. Uczniowie będą wracać do nauczania stacjonarnego grupami, jednak cały proces powinien zakończyć się jeszcze w maju. Bez wątpienia jest to ogromna zmiana, która ucieszy zarówno nauczycieli, jak i rodziców. W końcu czekali na takie wieści od dawna.

Uczniowie wrócą do szkół w maju
28.04.2021 02:00 Tylko u nas. Prof. Włodzimierz Gut skomentował powrót uczniów do szkół. Czy rodzice mają powody do obaw?

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, a także rodzice czekali na ogłoszenie końca zdalnego nauczania w naszym kraju. Wiele osób domagało się tego jeszcze przed początkiem trzeciej fali koronawirusa. Oczywiście na początku roku dzieci z klas I-III wróciły do szkół, jednak starsze roczniki wciąż musiały uczyć się z domu.Przez ten czas rząd tłumaczył, że jest jeszcze za wcześnie, aby starsze roczniki również mogły rozpocząć lekcje w trybie stacjonarnym. W końcu doszło do tego, że ponownie klasy I-III musiały wrócić do zdalnego nauczania, co bardzo nie spodobało się rodzicom i nauczycielom.Teraz premier ogłosił, że zaledwie w ciągu jednego miesiąca, wszyscy uczniowie mają wrócić do szkół. Biorąc pod uwagę wcześniejsze ostrzeżenia i rozwiązania przedstawione przez rząd, postanowiliśmy zapytać profesora Włodzimierza Guta, czy nie wiąże się to z zagrożeniem epidemiologicznym.

19.04.2021 02:00 Kiedy dzieci wrócą do szkół? Główny doradca premiera: ,,Powrót dzieci do szkół z klas 1-3 w kwietniu jest możliwy tam, gdzie jest mało zakażeń''

- Powrót dzieci do szkół z klas 1-3 w kwietniu jest możliwy tam, gdzie jest mało zakażeń, czyli w województwach wcześniej zamkniętych - mówił profesor.

pjimage (13)
07.04.2021 02:00 Matka odkryła nietypową zawartość zestawu w McDonald's

W jednej z restauracji McDonald's w USA doszło do niepokojącego odkrycia. Matka wybrała się z dzieckiem do lokalu, gdy w zestawie dostrzegła lekarstwa o bardzo silnym działaniu. W McDonald's już kolejny raz doszło do niecodziennej sytuacji. Tym razem w zestawie Happy Meal znalazły się substancje, które decydowanie nie nadają się dla dzieci.

Bliźniaczki z Kolonii
21.03.2021 01:00 Bliźniaczki urodziły się w odstępie 3 miesięcy. Lekarze pierwszy raz spotkali się z takim przypadkiem

Zazwyczaj narodziny bliźniaków dzieli co najwyżej kilka godzin, jednak zdarzają się przypadki, kiedy ta przerwa trwa o wiele dłużej. W tym wypadku mówimy o ponad 3 miesiącach odstępu pomiędzy narodzinami sióstr. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie nietypowe narodziny mogą zajść tylko w wyjątkowych okolicznościach.Pierwsza z bliźniaczek przyszła na świat 17 listopada 2018 roku w 26. tygodniu ciąży, kiedy doszło do przedwczesnej akcji porodowej. Mała Liana ważyła jedynie 900 gramów, przez co musiała spędzić wiele miesięcy na oddziale intensywnej terapii noworodków.

Tata: córki go nie poznały
13.03.2021 01:00 Bliźniaczki po raz pierwszy zobaczyły swojego tatę bez brody i włosów. Ich reakcja zachwyciła internautów

Nie da się ukryć, że gęsta broda potrafi całkowicie zmienić wizerunek mężczyzny. Niekiedy nawet osoby dorosłe mają problem z rozpoznaniem osób, które pozbyły się swojego gęstego zarostu. Co więcej, jeżeli dodamy do tego jeszcze diametralną zmianę fryzury, to naprawdę niekiedy można nie poznać nawet bliskiej nam osoby.W tym wypadku kilkumiesięczne bliźniaczki nie rozpoznały swojego taty, który postanowił ogolić się i ostrzyc na łyso. Kiedy mężczyzna zbliżył się do córek początkowo widać na ich twarzach zdziwienie, które szybko zastępuje grymas płaczu. Jednak to nie to najbardziej przykuło uwagę internautów.

Szkoła: powrót uczniów na świecie
02.03.2021 01:00 Uczniowie w specjalnych namiotach w czasie lekcji. Jak na świecie poradzono sobie z powrotem do szkół?

Wiele osób zastanawia się, kiedy w końcu polscy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Niestety aktualnie trwają obawy co do tego, że również osoby z klas I-III będą ponownie uczyć się zdalnie. Jednak nie tylko Polska boryka się z tego typu problemami, chociaż w innych częściach świata niektóre z placówek przyjęły bardzo oryginalne strategie walki z pandemią.Nie da się ukryć, że tryb nauki zdalnej nie jest doskonały i prowadzi do powstawania kolejnych poważnych problemów. Z tego też względu niektóre ze szkół starają się obejść obowiązujące zalecenia i przepisy. W przypadku Polski mogliśmy dostrzec to, chociażby w Rzeszowie, gdzie uczniowie jednej ze szkół mogli uczęszczać przez pewien czas na normalne zajęcia.

Wiadomości: komunia 2021
27.02.2021 01:00 Co z komuniami w 2021 roku? Rzecznik kościoła przekazał ważne wiadomości

Epidemia koronawirusa w ogromnym stopniu wpłynęła na życie milionów Polaków. Zmiany dotknęły różnych sfer życia. Jedną z nich są uroczystości, które dla niektórych osób są bardzo ważne. Rodzice zastanawiają się, czy tegoroczna komunia również będzie zupełnie inna. Pierwszych informacji na ten temat udzielił rzecznik prasowy jednej z polskich archidiecezji.

dzieci: 6 największych błędów wychowawczych
27.02.2021 01:00 6 największych błędów popełnianych przez rodziców. Unikajcie ich jak ognia, są bardzo szkodliwe dla dzieci

Większość rodziców chce dla swoich dzieci jak najlepiej. Niestety czasem sama chęć nie wystarcza. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia wiedza na temat tego, co może zaszkodzić naszym pociechom. Przedstawiamy 6 największych błędów, jakie popełniają opiekunowie podczas wychowania dzieci. Lepiej ich unikać.

Lista imion zakazanych dla dzieci
26.02.2021 01:00 Lista imion zakazanych – kiedy urzędnik nie zgodzi się na nadanie imienia dziecku?

Wielu rodziców długo zastanawia się nad tym, jakie imię wybrać dla dziecka. Część decyduje się na popularne imiona. Inni natomiast szukają czegoś bardziej nietypowego. Zwłaszcza w ostatnim czasie w Polsce coraz częściej wybierane są oryginalne imiona dla dzieci. Niewielu rodziców jednak wie, że nie każde imię zostanie zaakceptowane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W Polsce istnieje bowiem tak zwana lista imion zakazanych. Jeśli chcesz nadać dziecku jedno z imion z tej listy, możesz spotkać się z kłopotami. 

Zdrowie: koktajle dla dzieci i rodziców
25.02.2021 01:00 Prosty sposób na urozmaicenie diety dla dzieci i dorosłych

Odpowiednio zbilansowana dieta, to podstawa zdrowego trybu życia, jednak tego typu argumenty raczej nie przemówią do większości dzieci. Jeżeli nasz maluch lubi warzywa i owoce, to utrzymanie odpowiedniej dawki witamin w diecie nie powinno stanowić problemu. Kłopot się pojawia, kiedy dziecko zaczyna kręcić nosem, jak na talerzu widzi owoce i warzywa.W internecie można znaleźć wiele sposobów na zachęcenie dzieci do jedzenia większej ilości owoców i warzyw. Jednym z nich, z którego mogą dodatkowo korzystać również dorośli, są pyszne i kolorowe koktajle.

Model: skandynawski najlepszy dla uczniów
18.02.2021 01:00 Uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Jak działa skandynawski model edukacji?

Skandynawski model edukacji od lat zajmuje czołowe pozycje wśród rankingów uwzględniających efektywność nauczania. W największym stopniu rozwinięto go w Finlandii. Opiera się na kilku podstawowych założeniach, które pomagają dzieciom osiągać sukcesy, ale nie nakładają na nie niepotrzebnej presji.

Dzieci: przekąski, które zastąpią słodycze
18.02.2021 01:00 Pyszne, zdrowe, kolorowe - pomysły na przekąski dla dzieci, które zastąpią słodycze

Dzieci uwielbiają przekąski. Często sięgają po nie, gdy tylko znajdą się pod ręką. Bywa też, że zabierają je ze sobą, gdy udają się do szkoły lub wycieczkę. Niestety niektóre przekąski nie służą ich zdrowiu, dlatego warto zadbać, aby do brzuszków naszych pociech trafiały tylko wartościowe posiłki. Przedstawiamy kilka propozycji. undefined

Śnieg: czy warto go jeść
17.02.2021 01:00 Co może się stać, gdy dziecko zje śnieg?

Dzieci uwielbiają śnieg, który wykorzystują przy różnego rodzaju zabawach. Zdarza się, że kierowane naturalną chęcią eksploracji i poznawania otoczenia zaczynają go jeść, co może wywołać przerażenie u niektórych rodziców. Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, czy rzeczywiście jest się czego bać.

Dzieci: polecane gry i zabawy
11.02.2021 01:00 Szukasz pomysłu na zabawę dla dzieci w domu? Przedstawiamy kilka wspaniałych propozycji

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele dzieci zostało zamkniętych w domach. Brak możliwości kontaktu z rówieśnikami oraz ograniczenia w korzystaniu z licznych atrakcji sprawiają, że mnóstwo maluchów cierpi z powodu braku angażującego zajęcia i nudy, które są wrogami rozwoju i radości. Aby wyjść naprzeciw tym trudnościom, przedstawiamy kilka zabaw, które mogą okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.undefinedDomowe zabawy dla dzieci. Sposób na nudę i szansa rozwojuundefinedW puli propozycji postanowiliśmy umieścić zabawy z 4 kategorii. Są to kolejno zabawy sensoryczne, językowe, wspierające rozwój myślenia logicznego i kreatywnego oraz badawcze. Do pierwszej kategorii, a więc zabaw sensorycznych zaliczyć możemy na przykład rozpoznawanie dźwięków instrumentów, zwierząt czy urządzeń domowych. Można też poprosić dziecko, aby spróbowało naśladować poszczególne dźwięki. Zabawy z tej kategorii świetnie rozwijają zmysły oraz poszerzają wiedzę o otaczającym malucha świecie. Oprócz rozpoznawania dźwięków można również zaproponować maluchowi identyfikację smaków, czy układanie puzzli. Kategoria zabaw językowych oferuje nam aktywności polegające na opisywaniu świata, nauce rymowanek, wierszyków i rymowanek. Możemy pokazywać dziecku atrakcyjne dla niego obrazki i prosić, aby opowiedziało nam, co na nich widzi. Możemy również uczyć się z nim piosenek lub innych tekstów na pamięć. Bardzo ważne, abyśmy sami wykazali się dużym zaangażowaniem, dzięki czemu sam przedmiot zabawy wyda się dziecku bardziej interesujący, co zwiększy jego motywację.Do zabaw rozwijających rozwój myślenia kreatywnego i logicznego zalicza się konstruowanie budowli z klocków, domino, kalambury, zabawę w sklep i wspólne gotowanie. Ostatnia kategoria, czyli zabawy badawcze, w których skład wchodzą różnego rodzaju quizy i gry edukacyjne, stanowi dla dziecka wspaniałe wprowadzenie w świat nauki. Na rynku jest też dużo gier planszowych, które mają bawić i uczyć. Przy okazji wspólnej zabawy możemy dokonać już pierwszych obserwacji na temat zainteresowań dziecka. Niektóre maluchy będą wolały gry zawierające treści z dziedziny geografii, a inne może z kolei pasjonować się eksperymentami pokazującymi mechanizmy rządzące światem, które garściami czerpią z fizyki, czy chemii. Wiedza na temat preferencji dziecka może okazać się niezwykle cenna dla rodziców, którzy będą chcieli zapewnić mu optymalną ścieżkę rozwoju.Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:Zalety drewnianych zabawek. Jest ich więcej niż można się spodziewaćZabiegi kosmetyczne w trakcie ciąży. Nie ze wszystkich można skorzystaćObjawy niedoboru magnezu u dziecka. Jak je rozpoznać i uzupełnić braki?Źródło: dziecisawazne.pl

Iberion gra z WOŚP
29.01.2021 01:00 Iberion wspiera WOŚP. Razem pomóżmy chorym dzieciom

Już od 28 lat WOŚP udowadnia, że Polacy chcą pomagać chorym i potrzebującym. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka skupia się na zakupie sprzętu laryngologicznego, otolaryngologicznego i diagnostyki głowy. Grupa mediowa Iberion wspiera WOŚP poprzez specjalną zbiórkę zorganizowaną przez Facebook, którą można znaleźć TUTAJ.Ucho, nos, krtań, gardło – choroby tych narządów będą mogły być leczone nowoczesną aparaturą. Te urządzenia to m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego - czytamy na stronie zbiórki.

Szkoła - korytarz
28.01.2021 01:00 Adam Niedzielski o powrocie dzieci do szkół. " Mamy sytuację, która jest stabilna, ale musimy uwzględniać to, co dzieje się w otoczeniu międzynarodowym"

28.01 Adam Niedzielski wypowiedział się w sprawie obecnej sytuacji pandemicznej. Wielu rodziców zastanawia się co z powrotem dzieci do szkół? Minister zdrowia odpowiedział.

Przemysław Czarnek ogłosił zmianę
27.01.2021 01:00 Z ostatniej chwili: zmiana w rozporządzeniu MEiN

Wielu rodziców oczekiwało po dzisiejszym wystąpieniu Ministra Edukacji i Nauki ogłoszenia, kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Niestety jak na razie brak jednoznacznych komunikatów ani terminów, kiedy mogłoby to nastąpić. Jednak Przemysław Czarnek podzielił się zmianami, które wprowadzono w rozporządzeniu wydanym przez MEiN.

Dziecko
25.01.2021 01:00 Jaką wodę powinny pić dzieci? Wielu rodziców popełnia znaczący błąd

Woda przez wiele osób uważana jest jako źródło zdrowia. Rodzice chętnie dają swoim dzieciom wodę zamiast słodkich niezdrowych soków. Wielu rodziców przestawiło się wyłączenie na filtrowaną wodę. Czy to aby dobre?

Uczniowie starszych klas w szkole
22.01.2021 01:00 Część uczniów ze starszych klas już wróciła do szkoły. Dyrekcja tłumaczy swoją decyzję

Nie ulega wątpliwości, że zdalne nauczanie wprowadzone na skutek wybuchu pandemii COVID-19 wywołało całą masę kontrowersji. Zarówno uczniowie, jak i rodzice zauważyli problemy, jakie niesie ze sobą ten sposób przekazywania wiedzy. Z tego też względu wiele osób czeka z niecierpliwością, kiedy starsi uczniowie będą mogli wrócić do szkół.Co ciekawe, jest pewna placówka, która wyłamała się z przyjętego schematu i już teraz jej uczniowie z klas czwartych i wyższych mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne. Dodatkowo dyrekcja tłumaczy, że decyzja, którą podjęto, nie łamie w żaden sposób zaleceń wydanych przez rząd.

Dieta: kiedy włączyć do niej cytrusy
21.01.2021 01:00 Kiedy dziecko może zacząć jeść cytrusy? Aktualne zalecenia

Dieta odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Tyczy się to zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. W przypadku niemowląt ważne jest, aby dziecko zapoznawało się z różnymi produktami. Według zaleceń WHO, przez pierwsze pół roku swojego życia, dziecko powinno być karmione wyłącznie piersią. Po tym czasie do jego diety można zacząć włączać kolejne produkty.Wielu rodziców ma obawy przed podawaniem cytrusów, zanim dziecko ukończy pierwszy rok swojego życia. Najczęściej jest to wywołane strachem przed pojawieniem się u malca reakcji alergicznej na zjedzony owoc.

Dziecko
20.01.2021 01:00 Czy jedzenie mięsa może wywołać problem z płucami u dzieci? Nowe badania

Większość dzieci bardzo lubi jeść mięso. Rodzice chcą, aby organizm ich pociech miał dostarczone wszystkie ważne witaminy i minerały. Mięso jest jedną z tych grup pokarmowych, która dostarcza dzieciom doskonałe źródło białka.

Dziecko
19.01.2021 01:00 Pasta do zębów dla dzieci. Uważaj na trzy rzeczy w składzie

Mycie zębów od najmłodszych lat jest bardzo ważne, dlatego każdy rodzic powinien wiedzieć jakie produkty są najlepsze dla jego dziecka. Przed wyborem odpowiedniej pasty warto dowiedzieć się, co powinna posiadać w składzie.