Chomik może być wspaniałym przyjacielem dla dziecka, przy którym maluch nauczy się zarówno empatii, jak i odpowiedzialności. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż jest to zwierze, które w sytuacji, kiedy poczuje się zagrożone, będzie się bronić. Czy to wina chomika? Oczywiście, że nie, ale zarówno dziecko, jak i rodzice powinni wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji i co robić, aby się więcej nie powtórzyła.Niestety w przypadku małej Sapphire Swannack początkowo całkowicie zlekceważono ranę, która powstała na jej palcu. Dziewczynka została ugryziona przez swojego chomika w trakcie zabawy, kiedy mały gryzoń po prostu nie miał już ochoty na kontakt z jego opiekunką. 9-latka początkowo nie przyznała się mamie, że została ugryziona przez chomika. Zrobiła to dopiero, gdy jej palec zaczął puchnąć.
Choć w przypadku osoby dorosłej rozpoznanie biegunki raczej nie stanowi problemu, to w przypadku małych dzieci jest nieco inaczej. Wynika to przede wszystkim z tego, jaki pokarm przyjmuje niemowlę. U małych dzieci dieta składa się w całości albo w znaczącej części z mleka. To natomiast sprawia, że konsystencja ich wypróżnień może przypominać nam biegunkę, nawet kiedy dziecku nic nie dolega.Szczególnie młodzi rodzice powinni wiedzieć, na co dokładnie zwracać uwagę, jeżeli podejrzewają, że ich dziecko ma biegunkę. Dzięki temu będą mogli w porę zareagować, aby ulżyć maluchowi w tej nieprzyjemnej chorobie.
W czasie ciąży dziecko pobiera wszystkie niezbędne substancje prosto z krwi swojej mamy, dzięki łożysku i pępowinie. W ten sam sposób do organizmu dziecka dochodzi również tlen. Jednak tą drogą do mogą się przedostać również substancje, które dla dziecka mogą być szkodliwe, dlatego niezwykle ważne jest, aby przyszła mama uważała na to, co ostatecznie trafia na jej talerz.Wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że w czasie ciąży alkohol jest całkowicie zakazany. Nawet jego małe ilości mogą doprowadzić do komplikacji u dziecka, dlatego przyszła mama musi być gotowa na to, że napoje wyskokowe muszą zostać odstawione na bok, jeżeli decydujemy się na dziecko. Są jednak również inne produkty, które powinny zniknąć z diety kobiety w ciąży.
Na facebookowej grupce o nawie Pendle Family Zone opublikowano wpis ostrzegający rodziców przed maseczkami dla niemowląt. Na zdjęciu widać materiałową maseczkę, do której przyczepiony jest smoczek, tak aby materiał zasłaniał usta oraz nosek dziecka.Trzeba zaznaczyć, że nie ma żadnych wytycznych mówiących o zasłanianiu ust oraz nosa u tak małych dzieci. Zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi to zdjęcie. W przypadku Wielkiej Brytanii dzieci do 11 roku życia są całkowicie zwolnione z obowiązku noszenia maseczki, a mimo to najwidoczniej niektórzy rodzice decydują się na używanie maseczek dla małych dzieci, które niestety mogą być niebezpieczne.
Już drugi dzień z rzędu w raportach przedstawionych przez ministerstwo zdrowia mamy do czynienia z rekordową ilością potwierdzonych przypadków koronawirusa w ciągu doby. Ze względu na tak gwałtowny wzrost na dzisiaj została zaplanowana konferencja prasowa, na której miały zostać przedstawione nowe obostrzenia.Już w momencie ogłoszenia konferencji prasowej, w mediach pojawiły się przecieki i nieoficjalne informacje dotyczące tego, jakie ograniczenia mają zostać nałożone na Polaków. Jednymi z nich było zamknięcie żłobków i przedszkoli, jednak zaznaczano, że dzieci niektórych osób wciąż będą mogły korzystać z tych placówek.
Endometrioza jest chorobą, której najbardziej charakterystycznym i najczęstszym objawem jest właśnie ból. Najczęściej pojawia się on tuż przed miesiączką, a także w jej trakcie. Wiele pacjentek uskarża się również na bardzo bolesne owulacje i silny ból w czasie stosunku.Niestety w świadomości wielu kobiet utrwaliło się, że bycie kobietą wiąże się z ciągłym bólem. Oczywiście, miesiączka nie jest niczym przyjemnym, ale wcale nie musi oznaczać paraliżującego bólu, który rozkłada kobietę na kilka dni. Tego typu sytuacje mogą właśnie świadczyć o stanie chorobowym, który rozwija się w ciele pacjentki.
Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną. Oznacza to, że nasz własny organizm zaczyna atakować tarczycę, ponieważ nasz układ odpornościowy zaczyna odbierać komórki tarczycy jako intruza, którego trzeba zwalczyć. Niestety ma to poważny wpływ na naszą gospodarkę hormonalną i jest nieuleczalne, przez co chorzy muszą przyjmować leki już do końca swojego życia.W kontekście tej choroby najczęściej mówi się o przypadkach diagnozowanych wśród osób dorosłych. Jednak nie oznacza to, że dzieci na nią nie chorują. Jednak w przypadku młodszych pacjentów, często można je pomylić z innymi dolegliwościami lub nawet problemami z radzeniem sobie z emocjami.
Padaczka najczęściej kojarzy nam się z objawami w postaci drgawek i szczękościskiem. Owszem w niektórych przypadkach tej choroby, pacjenci faktycznie borykają się z napadami drgawek, jednak wyglądają one inaczej, niż przyzwyczaiły nas do tego filmy. Co więcej, padaczka może się objawiać również w inne sposoby, o czym powinni wiedzieć szczególnie rodzice małych dzieci.U niemowlęcia objawem padaczki może być nawet mimowolne drżenie jednej kończyny lub palca. Może też się pojawić tak zwany napad zgięciowy, który polega na tym, że dziecko nagle przyciąga główkę do klatki piersiowej i jednocześnie rozkłada swoje ręce na boki. Tego typu objaw może pojawić się nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, jak i w nocy i najczęściej przybiera formę nagłych szarpnięć.
Wśród najczęściej występujących objawów koronawirusa wymienia się zazwyczaj gorączkę, duszności, osłabienie i kaszel. U dzieci może pojawić się również ból gardła, biegunka, a także wymioty. W przypadku symptomów ze strony układu pokarmowego pojawiają się one znacznie częściej u dzieci, jednak nie oznacza to, że nie mogą się pojawić również u osoby dorosłej.Warto też wspomnieć, że od początku pandemii trwają badania dotyczące samej charakterystyki koronawirusa SARS-CoV-2, jak i przebiegu zakażenia tym patogenem. Z tego też względu naukowcy i lekarze obserwują objawy, które wcześniej nie były brane pod uwagę pod względem zakażenia COVID-19. Trzeba też pamiętać, że wirus cały czas mutuje i jego poszczególne odmiany mogą powodować nieco inne symptomy.
Każdy z nas bez wątpienia patrząc na swoje zdjęcia lub fotografie bliskich osób, widział, że czasami osoba fotografowana ma czerwone źrenice. W nowoczesnych aparatach efekt ten można niwelować dzięki odpowiedniej opcji, jednak warto wiedzieć, że zmiana koloru źrenicy na zdjęciu może stanowić groźny objaw choroby.Jeżeli po wykonaniu zdjęcia z lampą błyskową kolor naszej źrenicy jest czerwony, to nie mamy czym się martwić. Jest to nic innego jak światło odbite od naszej siatkówki. Problem pojawia się, gdy błysk w naszym oku ma kolor biały lub złoty tak jak w przypadku syna Emily.
Problem przepełnionych plecaków szkolnych w ostatnim czasie zaczął być mocno pomijany. Oczywiście większość uczniów aktualnie uczy się zdalnie, jednak nie można zapominać o dzieciach z klas I-III, które od 18 stycznia normalnie chodzą do szkoły. Co więcej, to właśnie w tym wieku, szczególnie ważne jest, aby chronić dzieci przed wadami postawy wynikającymi ze zbyt ciężkich tornistrów.Według badań co drugie dziecko w Polsce nosi zbyt ciężki plecak. Według zaleceń w przypadku uczniów w wieku od 6 do 9 lat waga tornistra nie powinna przekraczać 10% masy ciała dziecka. Mimo to zdarzają się plecaki, które ważą 8 czy 9 kilogramów, co jest ogromnym obciążeniem dla dziecięcego kręgosłupa.
Często można usłyszeć, że Polacy boją się udzielać pierwszej pomocy. Niestety nierzadko przechodzimy zupełnie obojętnie obok krzywdy innych osób, bo przecież to nie jest nasz problem. Jednak postawa 7-letniej dziewczynki pokazuje, że zawsze trzeba pomagać, jeżeli jest tylko taka potrzeba.Kiedy 7-letnia Amelka brała udział w zdalnej lekcji, w jej domu doszło do wypadku. Babcia dziewczynki, która choruje na cukrzycę, niespodziewanie zasłabła i rozbiła sobie głowę. Kobieta była w tak złym stanie, że nie mogła samodzielnie wezwać pomocy. Wtedy też do akcji weszła mała Amelka.
Często w internecie można natrafić na informacje o zbiórce pieniędzy dla chorych dzieci. Oczywiście, jeżeli tylko możemy, to warto pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. W podobnej sytuacji znalazła się 7-letnia Liza Scott, która musi przejść skomplikowaną operację mózgu. Jednak jej historia wyróżnia się jednym szczegółem.Początkowo nic nie wskazywało na to, że ze zdrowiem Lizy jest coś nie tak. Jednak pewnej nocy, jej mam Elizabeth spostrzegła, że dziewczynka ciężko oddycha przez sen. Początkowo kobieta stwierdziła, że córce musiał przyśnić się jakiś koszmar, ale kiedy sytuacja się powtórzyła, Elizabeth zabrała córkę do lekarza.
Każdy z nas ma czasami ochotę na coś słodkiego, a niektóre dzieci mogłyby całymi dniami zajadać się słodkimi przekąskami. Niestety nie jest to najlepsze dla ich zdrowia, dlatego warto szukać zdrowszych alternatyw. Jedną z nich są właśnie suszone owoce.Trzeba jednak pamiętać, że przy wyborze tego typu łakoci niezwykle ważne jest patrzenie na skład, który znajdziemy na opakowaniu. Niestety w niektórych przypadkach można natknąć się na produkty zawierające najróżniejsze dodatki, które do najzdrowszych nie należą. Na szczęście chcąc mieć pewność odnośnie do tego, co je nasze dziecko, możemy w prosty sposób przygotować je w domu.
Presley Trejo z Teksasu postanowiła podzielić się swoją niezwykle smutną historią z internautami. Kobieta niezwykle cieszyła się, że będzie mogła spełnić się w roli matki, ale zaledwie kilkanaście dni po narodzinach jej dziecka doszło do prawdziwej tragedii, a wszystko przez niewinny pocałunek.To właśnie poprzez pocałunek dziecko Presley zostało zarażone wirusem opryszczki HSV-1. Choć patogen jest niegroźny dla osób dorosłych, to dla noworodków może stanowić prawdziwie śmiertelne niebezpieczeństwo. Niestety w przypadku Presley ziścił się najczarniejszy scenariusz.
Wbrew zwiększającej się świadomości społecznej, dotyczącej zasad higieny, zdrowia i bezpieczeństwa, pasożyty wciąż stanowią duży problem. Szczególnie często atakują organizmy dzieci, które nie uważają, bawiąc się na zewnątrz. Nieproszeni goście mogą wyrządzić szkody w organizmach maluchów, dlatego rodzice powinni wiedzieć, jak rozpoznać ich obecność.
Odpowiednio zbilansowana dieta, to podstawa zdrowego trybu życia, jednak tego typu argumenty raczej nie przemówią do większości dzieci. Jeżeli nasz maluch lubi warzywa i owoce, to utrzymanie odpowiedniej dawki witamin w diecie nie powinno stanowić problemu. Kłopot się pojawia, kiedy dziecko zaczyna kręcić nosem, jak na talerzu widzi owoce i warzywa.W internecie można znaleźć wiele sposobów na zachęcenie dzieci do jedzenia większej ilości owoców i warzyw. Jednym z nich, z którego mogą dodatkowo korzystać również dorośli, są pyszne i kolorowe koktajle.
Znany producent kosmetyków dla dzieci firma Johnson&Johnson ma ogromne problemy. Część klientów podała ją do sądu za to, że puder, który miała w ofercie, zawierał rakotwórczy azbest. Firma przygotowała już 3,9 mld dolarów na wydatki związane z procesami sądowymi.
Nie da się ukryć, że w przyjmowaniu leków nie ma nic przyjemnego. O ile kolorowe tabletki mogą zainteresować starsze dziecko, to w przypadku małych dzieci może się pojawić problem, jeżeli lek, który mamy podać nie smakuje najlepiej.Oczywiście niektóre medykamenty przewidziane dla dzieci są całkiem słodkie, ale można trafić również na takie, które wykrzywią twarz nawet dorosłej osoby. W takiej sytuacji mamy często sięgają po strzykawkę, aby łatwiej było podać niesmaczny syrop, ale dziecko bardzo szybko może skojarzyć, o co chodzi, zwłaszcza że często w ten sposób lek trzeba podać dziecku kilka razy. Jednak pewna mama wpadła na bardzo prosty, ale skuteczny sposób, aby przekonać synka do wypicia lekarstwa.
Syrop z czarnego posiada mnóstwo wspaniałych właściwości, dlatego zdecydowanie warto zwrócić na niego uwagę. Eksperci polecają go również kobietom w ciąży w przeciwieństwie do niektórych leków, które są w tym czasie absolutnie zabronione.
Jod odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie młodego człowieka. Warto zatem wiedzieć, jakie objawy mogą wskazywać na jego deficyt. Zlekceważenie problemu niesie ze sobą ryzyko wystąpienia poważnych konsekwencji, które zaburzają prawidłowy rozwój dziecka.
W sezonie jesienno-zimowym dzieci są narażone na przeziębienia i infekcje w wyjątkowo dużym stopniu. Na szczęście nie jesteśmy bezbronni wobec zagrożenia. Z pomocą przychodzą nam tradycyjne, sprawdzone receptury, dzięki którym wzmocnimy odporność malucha. Do przygotowania wystarczą nam same naturalne składniki.
Warto dokładnie obserwować swoje dziecko, ponieważ nawet z pozoru nic nieznaczące szczegóły, mogą powiedzieć nam wiele na temat stanu jego zdrowia. Przykładem może być, chociażby dziwny nalot, pojawiający się na języku. W niektórych przypadkach może ostrzegać przed poważnym zagrożeniem.undefined
Smog stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Szczególnie podatne na jego szkodliwe działanie są małe dzieci, ponieważ ich organizmy są o wiele bardziej delikatne, niż dorosłych. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, aby chronić się przed smogiem. Lekarz tłumaczy, na czym polegają.
Dziecko, zwłaszcza malutkie, nie jest w stanie jasno powiedzieć nam, co mu dolega. Może oczywiście płakać, aby dać znać, że coś je boli lub odczuwa dyskomfort. Taki sygnał nie jest jednak wystarczający do zlokalizowania źródła problemu. Każdy rodzic powinien zatem dysponować podstawową wiedzą na temat objawów stanów niebezpiecznych dla zdrowia dziecka. Okazuje się, że jednym z nich mogą być zimne dłonie.
Chcąc zadbać o odporność dziecka, należ unikać kilku podstawowych błędów. Niestety wielu rodziców dalej o nich nie wie, przez co maluch stale zmaga się z infekcjami. Radzimy, na co zwrócić szczególną uwagę.
Dzieci uwielbiają śnieg, który wykorzystują przy różnego rodzaju zabawach. Zdarza się, że kierowane naturalną chęcią eksploracji i poznawania otoczenia zaczynają go jeść, co może wywołać przerażenie u niektórych rodziców. Amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, czy rzeczywiście jest się czego bać.
Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było zdrowe, a jednym z elementów, o który warto zadbać, jest właśnie flora bakteryjna jelit. Szczególnie u małych dzieci mogą często pojawiać się problemy związane z układem pokarmowym, przy których pomocne mogą się okazać probiotyki.Jest to nic innego, jak żywe kultury drobnoustrojów, które chronią nasz organizm przez szkodliwymi wirusami i bakteriami mogącymi wyrządzić szkodę naszemu zdrowiu. W przypadku małych dzieci ich flora bakteryjna jeszcze nie jest dokładnie uformowana i między innymi stąd mogą się pojawiać nawracające bóle brzucha.