Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Pokazała, co dzieje się z miednicą podczas porodu
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 29.12.2021 01:00

Pokazała, co dzieje się z miednicą podczas porodu

Noworodek
fot. Jonathan Borba, unsplash.com (zdjęcie ilustracyjne)

Krisha Crosley nie boi się dzielić swoją wiedzą w internecie. Mieszkająca w Teksasie edukatorka postanowiła pokazać kobietom, co dzieje się z miednicą w trakcie porodu. W tym celu nagrała bardzo nietypowe filmiki.

Nagrania, którymi podzieliła się Crosley stały się niezwykle popularne. Część z nich ma już ponad 13 mln wyświetleń. Wszystko dzięki nietypowym ułożeniom ciała, które przyjmuje kobieta.

"Poród to maraton"

Krisha Crosley to trenerka dla kobiet w ciąży i fanka porodów naturalnych. Na co dzień mieszka w Dallas w Teksasie. Swoją wiedzą dzieli się z kobietami w mediach społecznościowych. Jej ostatnie filmiki na TikToku zszokowały internautów. Kobieta opowiedział o pozycji miednicy w trakcie porodu.

Nie wszyscy byli gotowi na ten widok. Edukatorka nie bała się przyjmować odważnych póz na swoich filmikach. Z medycznym modelem miednicy pokazywała na sobie, w jakich pozycjach może przebiegać poród naturalny. Uznała, że wiedzę te muszą znać wszystkie kobiety. Crosley zachęciła je do trenowaniem przed porodem.

- Poród jest porównywany do maratonu. Przebiegłabyś maraton bez wcześniejszych treningów? No właśnie. Tak samo, przyszłe mamy mogą trenować przed narodzinami — wytłumaczyła reporterom "Buzzfeed".

Specjalistka porodów naturalnych

Edukatorka na co dzień jest specjalistką od porodów naturalnych. Do swojej pracy podchodzi ze szczerą pasją.

- Jako specjaliści i specjalistki od porodów naturalnych, wierzymy w naturalną zdolność matki do sprowadzenia dziecka na świat. Powinna przyjąć pozycję, w której będzie czuła się możliwie najbardziej komfortowo. Rodzące często kucają, leżą na boku, podpierają się kolanami i rękoma — tłumaczy.

@serenitylifedoula #childbirth #childbirtheducation #naturalchildbirth #naturalbirth #naturalbirthtips #birthdoula #naturalbirthtrainer #birthingtips #birth #doula ♬ All Together 004 DnB-JP - Grover van Kouldesak

@serenitylifedoula #birthing a baby is so cool! #know the #naturalbirth process. #havingababy is a very #naturalprocess. #train with #doulakrisha #trainforbirth ♬ Sun Bed - David Staniforth

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: ofeminin.pl